Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Orange România - 90 de canale H.D. Nou din 19.12.a.c.: Discovery HD, AP HD, ID HD, TLC HD, HGTV HD, Eurosport 1 HD și Eurosport 2 HD.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
18706 replies to this topic

#12277
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Na, io n-am auzit de legea asta, dar nici nu te contrazic. Totuși, nu știu dacă chestia cu „date personale” se aplică și operatorului, atîta timp cît informațiile schimbate între cele două părți pot conține date confidențiale (sau care intră sub incidența datelor confidențiale)...

#12278
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014
Reclamație la ANPC, ANPC pentru mine e sfânt, orice problema am avut s-a rezolvat cu ANPC.

#12279
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postmrkokobt, on 23 mai 2017 - 14:51, said:

Reclamație la ANPC, ANPC pentru mine e sfânt, orice problema am avut s-a rezolvat cu ANPC.
asa e. Doar opc-ul te poate ajuta!

#12280
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
pe mine nici ANPC nu m-a ajutat cand am facut reclamatie ca initial la telefon mi s-a dar o oferta la 50 lei si ulterior m-au sunat sa imi spuna ca defapt e 60 ca nu se ia in considerare apelul initial.

#12281
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014

View Postdanieliankoo, on 23 mai 2017 - 20:13, said:

pe mine nici ANPC nu m-a ajutat cand am facut reclamatie ca initial la telefon mi s-a dar o oferta la 50 lei si ulterior m-au sunat sa imi spuna ca defapt e 60 ca nu se ia in considerare apelul initial.
Sincer, nu am făcut niciodată reclamație la un operator tv, doar la bănci și la magazine online. Tot așa erau ăștia tari in gura, ca de vezi doamne nu facem nu dregem nu nimic, după ce făceam reclamație la ANPC le ofeream nr de reclamație și a 2 zi totul se rezolva :)

Edited by mrkokobt, 23 May 2017 - 21:27.


#12282
dorelc

dorelc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.10.2007
Va salut! Am cautat pe net si nu am gasit un raspuns clar. Eu locuiesc la bloc dar vara am o mica resedinta, o curte unde ma refugiez si stau majoritatea timpului. Se poate sa fac cerere pentru inca un receiver la o adresa diferita? La bloc am doua! Si normal sa platesc eventual contravaloarea materialelor! Sa am acelasi net si tv ca la bloc ar fi minunat! Dar poate visez balarii.. In mod normal pe ei nu ar trebui sa-i afecteze din ce locatie folosesc serviciile lor daca le demonstrez ca ambele adrese sunt intabulate pe numele meu..

#12283
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,338
  • Înscris: 19.01.2015
Conteaza si unde stai in a doua locatie, si daca poti beneficia de IPTV acolo. Ar mai fi si DTH o alternativa daca nu poti avea IPTV in acea locatie si mai ales cu o viteza bunicica la internet astfel incat sa nu ai macroblocuri pe posturile din grila. Pentru DTH iti poti lua o oala de la un magazin de electronice cu Antene Parabolice, o montezi intr-un loc cu spatiu, o fixezi pe Hellas 39 E si apoi iti iei un receiver de DTH de la Telekom pe acelasi contract daca ai posibilitatea desigur. Doar receiver-ul il iei de la ei, iar antena de unde vrei tu, astfel incat sa nu dai banii la T pentru o antena certificata de ei, care face acelasi lucru ca si alte antene (inafara faptului ca antena Telekom are sigla de -T-- pe ea ;)).Attached File  images.jpg   7.63K   29 downloads

#12284
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postdorelc, on 24 mai 2017 - 12:15, said:

Va salut! Am cautat pe net si nu am gasit un raspuns clar. Eu locuiesc la bloc dar vara am o mica resedinta, o curte unde ma refugiez si stau majoritatea timpului. Se poate sa fac cerere pentru inca un receiver la o adresa diferita? La bloc am doua! Si normal sa platesc eventual contravaloarea materialelor! Sa am acelasi net si tv ca la bloc ar fi minunat! Dar poate visez balarii.. In mod normal pe ei nu ar trebui sa-i afecteze din ce locatie folosesc serviciile lor daca le demonstrez ca ambele adrese sunt intabulate pe numele meu..
Nu se poate.

View PostRobert201, on 24 mai 2017 - 13:17, said:

Conteaza si unde stai in a doua locatie, si daca poti beneficia de IPTV acolo. Ar mai fi si DTH o alternativa daca nu poti avea IPTV in acea locatie si mai ales cu o viteza bunicica la internet astfel incat sa nu ai macroblocuri pe posturile din grila. Pentru DTH iti poti lua o oala de la un magazin de electronice cu Antene Parabolice, o montezi intr-un loc cu spatiu, o fixezi pe Hellas 39 E si apoi iti iei un receiver de DTH de la Telekom pe acelasi contract daca ai posibilitatea desigur. Doar receiver-ul il iei de la ei, iar antena de unde vrei tu, astfel incat sa nu dai banii la T pentru o antena certificata de ei, care face acelasi lucru ca si alte antene (inafara faptului ca antena Telekom are sigla de -T-- pe ea Posted Image).Attachment images.jpg
Dorelc are Iptv din cate stiu, deci nu are ce sa mute in alta locatie, daca avea DTH, atunci avea posibilitatea sa mute un receptor in alta locatie.

#12285
bb12345678

bb12345678

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.05.2017

View Postizocon, on 17 mai 2017 - 18:00, said:

Din punctul meu de vedere pot scoate canalele Hungarian. Nu ma uit la ele, deci nu e nici o paguba.
dar le scot ungurestile de tot din grila?

#12286
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nu. Rămâne ca pachet extra (plătit separat). Și înainte era extra dar pachetul a fost oferit gratuit cu L.

Edited by Kalman2007, 24 May 2017 - 17:14.


#12287
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Telekom sigla asta a pus la TNT :lol: https://www.tvchanne...NAL_31_TNT_.jpg

https://media.teleko...nels/tnt-hd.jpg

#12288
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

View Postrzv74, on 21 mai 2017 - 20:49, said:

ai rezolvat? am trei stb.uri si la unul nu merge epg.ul..am incercat restart, scos din priza, dar degeaba.

da, am rezolvat! operatorul cu care am stat de vorba nu a putut sa ma ajute cu restart receptor, restart modem, schimbat portul la modem! mi-a inregistrat o sesizare si a doua zi am observat ca s-a rezolvat! a 3-a zi am fost sunat de ei sa confirm remedierea situatiei!

#12289
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 30.09.2014

View Postrobert90bh, on 25 mai 2017 - 14:54, said:


da, am rezolvat! operatorul cu care am stat de vorba nu a putut sa ma ajute cu restart receptor, restart modem, schimbat portul la modem! mi-a inregistrat o sesizare si a doua zi am observat ca s-a rezolvat! a 3-a zi am fost sunat de ei sa confirm remedierea situatiei!
Eu nu am sunat. Și-au revenit singure dupa vreo 2 zile.

#12290
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Cine stie de ce au scos MyZenTv HD ?

#12291
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Cele 2 canale de ce încă figurează pe site? Posted Image

Attached File  dsc.png   86.48K   44 downloads

#12292
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Au eliminat Myzen de tot?

#12293
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Asta e motiv de reziliere nu Midnight sau Hungarian!
Au considerat ca sunt prea multe hd-uri si s-au luat dupa celalalte mortaciuni de operatori care sunt fani SD 4:3.
In loc sa scoată versiunile SD vad ca elimina HD-uri.Pai asa eu zic ca e de ajuns Dolce Sport 1 in Hd😈

Edited by bir75, 26 May 2017 - 16:14.


#12294
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,338
  • Înscris: 19.01.2015
La fel ca UPC care a scos Shorts HD in favoarea Happy HD, asa va face si Telekom-ul cu MyZen HD. Poate va intra ceva in locul lui, sau va ramane asa situatia, il rog pe dic_star sa confirme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate