Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Orange România - 90 de canale H.D. Nou din 19.12.a.c.: Discovery HD, AP HD, ID HD, TLC HD, HGTV HD, Eurosport 1 HD și Eurosport 2 HD.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
18730 replies to this topic

#17911
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Sa nu aveti prea mari asteptari. Parerea mea…

#17912
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 19.11.2017
De ce vad foame si mai mare la Orange ca la T

#17913
Rosswell87

Rosswell87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.05.2016

View Postmulder_372000, on 29 noiembrie 2021 - 20:52, said:

Sa nu aveti prea mari asteptari. Parerea mea…

Speram macar grilele sa le unifice...

Clientii T sa beneficieze de posturile Discovery si ES si cei de la ORO de NatGeo.

Cat despre IPTV-ul T, tin de el pana il vor inchide, voi anula instalarea programata la ORO!

#17914
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View PostRosswell87, on 29 noiembrie 2021 - 21:51, said:


Speram macar grilele sa le unifice...

Clientii T sa beneficieze de posturile Discovery si ES si cei de la ORO de NatGeo.

Cat despre IPTV-ul T, tin de el pana il vor inchide, voi anula instalarea programata la ORO!


eu nu renunt la iptv ! sper ca la anul sa schimbe decizia  si sa-l dezvolte asa cum este in Franta! acum infrastructura au

#17915
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View PostRosswell87, on 29 noiembrie 2021 - 21:51, said:


Speram macar grilele sa le unifice...

Clientii T sa beneficieze de posturile Discovery si ES si cei de la ORO de NatGeo.

Cat despre IPTV-ul T, tin de el pana il vor inchide, voi anula instalarea programata la ORO!

muta te la digi ca au numai mizerii de canale, rcs rds a ajuns un cimitir de canale

#17916
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Nu mai merge să te abonezi pe site-ul telekom.ro la.iptv și net.. Da eroare

#17917
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 19.11.2017
Și eu amin cit se poate migrarea... Cind va fi urgent vor veni ei si pt luarea echipamentelor, nu va fi nevoie sa sun nicăieri sa aduc la cunoștință. Astfel trebuie sa decurgă o migrare.

#17918
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021
Oricum IPTVul telekom avea o clientelă redusă din cauza acoperirii slabe a telekom cu fibră și în plus se baza mai mult pe VDSL sau ADSL. Oricum închiderea IPTV nu va fi singura ”supriză” pe care o pregătește orange pentru clienții telekom , va urma și închiderea telekom sport (scuze de offtopic) și multe altele. După cum s-a mai spus pe aici IPTV e o tehnologie scumpă și care necesită investiții masive pe care nici măcar ”marele” orange nu și le permite și în România nu prea găsesști oameni dispuși să renunțe la cablu pentru IPTV pentru că nu știu ce înseamnă. În afară de telekom , pe IPTV mai e doar INES și ăla e disponibil doar pentru București și Ilfov.

Și așa IPTVul nu prinde pe la noi deoarece unii îl folosesc cam semi-ilegal să spun așa iar tehnologia asta e folosită de mulți ”pirați” iar asta face ca operatorii legali să evite IPTVul iar mulți chiar nu știu ce înseamnă IPTV.

Edited by Dany_Darke, 03 December 2021 - 21:12.


#17919
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021
Încă un motiv pentru care orange vrea să închidă IPTVul telekom este și faptul că telekom are aceeași grilă și pe cablu și pe IPTV iar orange nu se riscă să investească în IPTV din motivele pe care le-am menționat mai sus , deci grila va fi a orange doar tehnologia se schimbă iar orange concepe asta ca pe un win-win între ei și clienții telekom.

#17920
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

View Posttrafalgar20, on 29 noiembrie 2021 - 20:55, said:

De ce vad foame si mai mare la Orange ca la T

Nu mi se pare foame.
Am promis ca vin cu un update.

Vineri a venit baiatul de la tehnic (cel care reprezenta in trecut Telekom)

Una bucata ONT, Huawei 8247W5. CI+.
Partea bună; acesta stie si 5Ghz, fata de precedentul, care stia doar 2,4.
Are si o parte proasta insa.. ca sa-i faci port fowarding, trebuie sunat la relatii cu clienti! Nu merge sa-l configurezi manual, as user from home.
Pe partea de infrastructura; fibra a ramas aceeasi, spre bucuria mea.

Despre CI+; pe tipul de la tehnic il cam batea tehnologia, asa ca, dupa primul fail, in care profilul Orange n-a vrut sa se instaleze corect, memorand doar 2 canale, a facut scanare cu alti operatori si bineinteles ca, lista de programe era vraiste, unde mi-ar fi trebuit o zi intreaga sa le aranjez. Dupa ce a plecat, l-am "gadilat" mai mult.

Din experienta mea, putina, cred ca e vorba de o problema tehnica in configurarea acestuia from owner. Asa ca am sters profilul creat si in cele din urma s-a instalat corect dupa mai multe incercari.

Am transmis catre ei si o sesizare referitor la CNN HD si Warner Tv HD. Raspunsul a fost pozitiv, cum ca nu se stia de aceasta problema si ca se va transmite mai departe catre tehnic. Ramane de vazut dar vor fi decodate sau nu  


#17921
Rosswell87

Rosswell87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.05.2016

View PostFly_85, on 06 decembrie 2021 - 09:35, said:

Nu mi se pare foame.
Am promis ca vin cu un update.

Vineri a venit baiatul de la tehnic (cel care reprezenta in trecut Telekom)

Una bucata ONT, Huawei 8247W5. CI+.
Partea bună; acesta stie si 5Ghz, fata de precedentul, care stia doar 2,4.
Are si o parte proasta insa.. ca sa-i faci port fowarding, trebuie sunat la relatii cu clienti! Nu merge sa-l configurezi manual, as user from home.
Pe partea de infrastructura; fibra a ramas aceeasi, spre bucuria mea.

Despre CI+; pe tipul de la tehnic il cam batea tehnologia, asa ca, dupa primul fail, in care profilul Orange n-a vrut sa se instaleze corect, memorand doar 2 canale, a facut scanare cu alti operatori si bineinteles ca, lista de programe era vraiste, unde mi-ar fi trebuit o zi intreaga sa le aranjez. Dupa ce a plecat, l-am "gadilat" mai mult.

Din experienta mea, putina, cred ca e vorba de o problema tehnica in configurarea acestuia from owner. Asa ca am sters profilul creat si in cele din urma s-a instalat corect dupa mai multe incercari.

Am transmis catre ei si o sesizare referitor la CNN HD si Warner Tv HD. Raspunsul a fost pozitiv, cum ca nu se stia de aceasta problema si ca se va transmite mai departe catre tehnic. Ramane de vazut dar vor fi decodate sau nu  

Multumim pentru informatiile oferite!

Cat despre grila, banuesc ca este aceeasi cu a Telekomului (nimic in plus, nimic in minus)? Cum este calitatea imaginii oferita de ORO?

#17922
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,824
  • Înscris: 06.11.2018
Fata de grila Telekom, pe grila Orange pe rețeaua Telekom nu aveti acces la Warner TV HD (doar SD aveti acces), CNN HD (la fel ca Warner TV HD), Duck TV, Telekom Sport 1/2, Telekom Info (in loc aveti Orange Info), LookSport SD (la HD aveti acces)

#17923
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

View PostRosswell87, on 06 decembrie 2021 - 13:21, said:

Multumim pentru informatiile oferite!

Cat despre grila, banuesc ca este aceeasi cu a Telekomului (nimic in plus, nimic in minus)? Cum este calitatea imaginii oferita de ORO?

la fel de buna ! despre T1 si T2 nu mi-am mai batut capul, ca oricum vor fi inchise, candva..

PS: numerotarea canalelor e un pic stranie( pe modelul IPTV), in sensul ca aceste nu sunt succesive, ci pe sarite. posibil ca la unificarea grilei acestea sa fie atribuite in golurile acum existente

Edited by Fly_85, 06 December 2021 - 13:41.


#17924
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

View PostFly_85, on 06 decembrie 2021 - 13:33, said:



la fel de buna ! despre T1 si T2 nu mi-am mai batut capul, ca oricum vor fi inchise, candva..

PS: numerotarea canalelor e un pic stranie ( pe modelul IPTV), in sensul ca aceste nu sunt succesive, ci pe sarite. posibil ca la unificarea grilei acestea sa fie atribuite in golurile acum existente

Adica asa

Attached Files



#17925
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,824
  • Înscris: 06.11.2018

View PostFly_85, on 06 decembrie 2021 - 13:33, said:


PS: numerotarea canalelor e un pic stranie( pe modelul IPTV), in sensul ca aceste nu sunt succesive, ci pe sarite. posibil ca la unificarea grilei acestea sa fie atribuite in golurile acum existente
Nu are legatura, asa a fost tot timpul grila de cand au iesit canalele Discovery si au intrat altele.

#17926
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

View PostIceCoolExtreme, on 06 decembrie 2021 - 15:17, said:

Nu are legatura, asa a fost tot timpul grila de cand au iesit canalele Discovery si au intrat altele.

Despre CI+; pe tipul de la tehnic il cam batea tehnologia, asa ca, dupa primul fail, in care profilul Orange n-a vrut sa se instaleze corect, memorand doar 2 canale, a facut scanare cu alti operatori si bineinteles ca, lista de programe era vraiste, unde mi-ar fi trebuit o zi intreaga sa le aranjez

asa cum am spus si aici. asta e ordinea prin profilul Orange. poti face scanare si prin alti operatori (la liber ca sa zic asa) unde canalele vin in ordinea frecvetei scanate ! doar ca nu ti va mai aparea denumirea operatorului iar canalele.. sunt vraiste

#17927
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
Si, daca-s vraiste, ce? Chansort, editare pe calculator si-n 5 minute ai grila ordonata dupa preferintele tale, nu dupa ordinea impusa fie de operator, fie de tv. Bineinteles, acolo unde tv-ul permite, ca sunt si unele tv no-name la care n-ai solutia asta.

#17928
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 19.11.2017
Mulțumim fly pentru info. Amân cit se poate migrarea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate