Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Raging Bull (1980)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
ce parere aveti despre filmul lui Martin Scorsese,in care Robert De Niro face un rol fabulos,interpretandu-l pe Jake LaMotta?Filmul a fost premiat cu 2 Oscaruri,din 8 nominalizari.

#2
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
super film :D
Robert De Niro este un actor pe cinste :)

#3
ccfan_chris

ccfan_chris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.09.2008
Sunt un mare fan Robert de Niro si Joe Pesci. Cei doi actori fac o combinatie mortala.

#4
zazone

zazone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
muzica clasica de la inceput si ringu cu DeNiro e prea tare.Iti da fiori.

#5
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Postzazone, on 30th August 2009, 00:54, said:

muzica clasica de la inceput si ringu cu DeNiro e prea tare....
Am vazut filmul cand eram adolescent. Daca retin bine, in ring sunt mai multe faze distincte.
Pt ca la un moment dat toti vezi niste pumni care se indreapta spre camera(aparatul de filmat), ce este smucita brusc in spate..
Si parca ultima faza din ring este cand vezi manusa adversarului cum vine cu incetinitorul, aparatul se smuceste mult mai mult in spate, apoi imaginea se incetoseaza, dupa care se "intunericeste". Adica se stinge lumina si apare un mare ecran negru...
Imi explica cineva ce s-o fi intamplat, hi, hi? Ca eu am avut senzatia ca imi curge sangele pe fata...
PS. Credeti ca am facut o reclama buna acestui film?
PPS. Din aceasi categorie intra si "Acolo sus cineva ma iubeste". Tot dupa un caz real, din lumea boxului, si cu un super actor..
PPPS. Sper ca v-am stranit si va astept comentariiile, pro sau contra..

#6
ccfan_chris

ccfan_chris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.09.2008

View PostPrien, on 30th August 2009, 12:42, said:

Am vazut filmul cand eram adolescent. Daca retin bine, in ring sunt mai multe faze distincte.
Pt ca la un moment dat toti vezi niste pumni care se indreapta spre camera(aparatul de filmat), ce este smucita brusc in spate..
Si parca ultima faza din ring este cand vezi manusa adversarului cum vine cu incetinitorul, aparatul se smuceste mult mai mult in spate, apoi imaginea se incetoseaza, dupa care se "intunericeste". Adica se stinge lumina si apare un mare ecran negru...
Imi explica cineva ce s-o fi intamplat, hi, hi? Ca eu am avut senzatia ca imi curge sangele pe fata...

Nu-mi amintesc nimic de acest gen.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate