Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

vali niculae

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
http://vali-niculae-...y.blogspot.com/

#2
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
update
http://vali-niculae-...y.blogspot.com/

#3
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
http://vali-niculae-...y.blogspot.com/

#4
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
Salut...

Am si eu o rugaminte la cei in masura sa dea sfaturi...
Vreau si eu o parere generala despre pozele de pe blog...daca merg intr-o directie ok sau merg in jos...pareri bune, pareri proaste...idei, compozitie...

Multumesc frumos
Vali

#5
caramell

caramell

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.08.2006
Nu stiu cine de aici ar putea considera ca este "in masura sa dea sfaturi"... Cu totii suntem mai mult sau mai putin amatori. Ne putem spune parerea despre cadrele tale, ceea ce de cele mai multe ori este o opinie personala cu care poti fi sau nu de acord.

Ca o parere personala, observ ca ti-ai format deja un stil si daca acest stil te defineste, atunci da, mergi in continuare pe acest drum.

In general cadrele tale imi creaza o senzatie de tristete. Chiar si cele care ar fi trebuit sa aiba o nota vesela. De exemplu acest cadru. Personal eu nu pot vedea o copilarie fericita in alb si negru. Dar asta este opinia mea  si poate este legata de faptul ca prefer fotografiile color.

Ca o observatie legat de postarile tale de pe acest topic: atunci cand faci update, pune te rog linkurile catre articolul/fotografiile respective si nu linkul catre pagina index a blogului. Ca un exemplu la ce vreau sa spun: habar nu am ce  anume ai vrut sa ne arati pe 27 august si nici ce ai updatat pe 29 august sau pe 11 septembrie. Toate linkurile tale duc catre pagina principala a blogului...

Edited by caramell, 13 September 2009 - 10:43.


#6
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Uiti, eu unul nu sunt in masura sa dau un sfat, dar il dau oricum:

Diversifica-te. Folosesti aceleasi elemente din nou si din nou si din nou. Fa poze mai colorate, mai vesele. Renunta mai des la prelucrari apasatoare si desaturari si incearca sa vezi lumea si altfel. Incearca un macro, incearca ceva portrete, incearca fotografie de produs, incearca peisaje, apusuri si rasarituri de soare... Variaza temele, si nu te crampona de aceleasi lucruri (practic, eu din aproape toate pozele tale de acolo simt un sentiment acut de depresie/singuratate/renuntare) pentru ca in 5 minute de rasfoit site-ul ajungi sa casti de plictiseala.

Imaginile sunt bune. La fel ca sarmalele. Dar asa cum sarmalele mancate prea des duc la o plictisire acuta...(ca in reclama ce ne innebuneste la radio in ultima vreme).

Edited by Rapier, 13 September 2009 - 10:47.


#7
benediction-alvarado

benediction-alvarado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 18.08.2009
e interesant ca amandoi aveti aceeasi perceptie depre aceste foto. din asta se deduce ca transmit ceva. mie una imi place starea pe care ti-o dau pozele astea: singuratate, tristete & stuff. imi place ca personajul e mereu vazut din spate (sau din lateral). e ca un leitmotiv. si imi plac si culorile (dar aici, cum spuneti si voi, e subiectiv, eu in general sunt atrasa de monocromii, chestii alb-negru, sepia sau desaturate)

sunt de acord cu chestia ca ar trebui sa stii (ca fotograf) sa faci mai multe tipuri de foto (de produs, portret, peisaj etc). dar, in final, cred ca ceea ce conteaza e sa-ti faci un stil, ceva care sa fie al tau, sa te defineasca. ma rog, nici sa cazi in manierism.


@caramell
poate cadrul ala cu happy vrea sa transmita exact inversul.  :)

#8
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
http://vali-niculae-.../mogosoaia.html

Edited by smighel, 28 September 2009 - 20:43.


#9
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
update

http://vali-niculae-...8/slovenia.html

#10
SouzaRocha

SouzaRocha

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 27.09.2007
WTF?

Omul are un stil, fotografiile sale exprima ceva, are idei in spatele fotografiilor si voi il trimiteti sa faca macro-uri si fotografie de produs, apusuri si rasarituri de soare ????

Ii spuneti cum sa vada lumea ? Cu macro-uri si apusuri ?

Man, ai fotografii foarte ok, unele foarte bune, cu stil si impact. Sunt curate, gandite si deosebite. Exprima ce vrei tu si ce simti tu, lasa vox populi ca te ingroapa in flori si pisici.

View PostRapier, on 13th September 2009, 11:43, said:

Uiti, eu unul nu sunt in masura sa dau un sfat, dar il dau oricum:

Diversifica-te. Folosesti aceleasi elemente din nou si din nou si din nou. Fa poze mai colorate, mai vesele. Renunta mai des la prelucrari apasatoare si desaturari si incearca sa vezi lumea si altfel. Incearca un macro, incearca ceva portrete, incearca fotografie de produs, incearca peisaje, apusuri si rasarituri de soare... Variaza temele, si nu te crampona de aceleasi lucruri (practic, eu din aproape toate pozele tale de acolo simt un sentiment acut de depresie/singuratate/renuntare) pentru ca in 5 minute de rasfoit site-ul ajungi sa casti de plictiseala.

Imaginile sunt bune. La fel ca sarmalele. Dar asa cum sarmalele mancate prea des duc la o plictisire acuta...(ca in reclama ce ne innebuneste la radio in ultima vreme).

Edited by vladimirchira, 16 August 2010 - 14:18.


#11
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 24.01.2007
Imi plac a saptea si a noua(asta cel mai mult).

#12
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
Mersi vladimir. Chiar mai aveam nevoie de un impuls. Sunt intr-un mic impas. Nu stiu daca chiar ma indrept in directia buna :) Eu sper ca da

Cat despre macro, produs etc momentan nu ma atrag. Poate mai tarziu. Momentan e doar un hobby. Eu vreau mai mult dar imi trebuie timp si multa munca.


Mersi de trecere Vladimir si Twins

#13
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
update

http://vali-niculae-...og-post_06.html

#14
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
post nou

http://vali-niculae-...09/calator.html

#15
smighel

smighel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.12.2008
doua posturi noi

la tara 2

la tara

Attached Files



#16
valeriu_niculae

valeriu_niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 09.10.2010
update

#17
valeriu_niculae

valeriu_niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 09.10.2010
update

#18
valeriu_niculae

valeriu_niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 09.10.2010
http://vali-niculae-...og-post_14.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate