Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

UNIVERSITATEA TRANSILVANIA BRASOV

- - - - -
  • Please log in to reply
1087 replies to this topic

#1063
GabiTd

GabiTd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2013
Salut.Am intrat la Facultatea de Educatie Fizica si Sport la Kinetoterapie buget si sunt curios daca voi prinde loc la camin avand in vedere ca nu am media foarte mare(greu testul de biologie)...Astept un raspuns :)

#1064
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 20.09.2006
nu cred ca poti, fiecare facultate are un anumit nr. de locuri in anumite camine.. ar trebui sa vorbesti cu unu' din memo, de la aceeasi facultate sa vezi daca puteti face schimb; putin probabil insa

#1065
DAMIAN1234

DAMIAN1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.08.2013
Salut.Am intrat la Facultatea de stiinte economice si administrarea afacerilor la sectia informatica economica.Unde o sa am caminul?Memo sau Colina?

#1066
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
Cred ca in caminul 5. Stiu o tipa care a terminat anul trecut, era la info economic si a stat in 5.

#1067
dani-novac

dani-novac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2012
Am revenit. M-am angrenat in cateva discutii despre transferul meu pe aici si ma simt "dator" sa va anunt si va spun ca, in mare parte, sunt coleg cu voi (mai mult cu cei de anul II de la Info. Daca e cineva pe aici, sa dea un semn). Astazi am pus si dosarul cu actele complete, cat si cerere de camin. Acum sper sa reusesc sa prin loc la camin si la buget.
Am revenit si cu cateva intrebari:
In ce perioada se face inscrierea in anul II?
Eu inca nu am primit carnet de student, legitimatie etc. Astea se fac dupa inceperea anului sau tot acum, inainte? Pentru ca mie doamnele secretare nu mi-au spus ca trebuie sa fac acum cerere de inscriere sau ceva special.
Multumesc pentru tot ajutorul acordat.

Edited by dani-novac, 17 September 2013 - 17:08.


#1068
deea_maria

deea_maria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.07.2013
Nu am cunostinte despre cum se procedeaza la Universitatea Transilvania, dar din experienta mea si ce am mai auzit si la alti prieteni, in general inscrierea pentru anii II, III, IV (unde e cazul) se face dupa 1 octombrie, cand semnezi contractul de studii pentru anul respectiv. Presupun ca tot atunci vei primi si carnetul de student. Poti eventual sa suni acolo si sa intrebi exact ce si cum, sau poate cineva deja student acolo si cu mai multe informatii, te poate ajuta :)

#1069
dani-novac

dani-novac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2012

View Postdeea_maria, on 17 septembrie 2013 - 19:29, said:

Nu am cunostinte despre cum se procedeaza la Universitatea Transilvania, dar din experienta mea si ce am mai auzit si la alti prieteni, in general inscrierea pentru anii II, III, IV (unde e cazul) se face dupa 1 octombrie, cand semnezi contractul de studii pentru anul respectiv. Presupun ca tot atunci vei primi si carnetul de student. Poti eventual sa suni acolo si sa intrebi exact ce si cum, sau poate cineva deja student acolo si cu mai multe informatii, te poate ajuta Posted Image
Multumesc mult, mult! De studenti deja aici incerc si eu sa dau acum.
Multumesc inca o data!

#1070
RinnaRi

RinnaRi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.06.2013
Buna.
As dori detalii despre caminul 12, sunt anul 1 si vreau sa stiu ce ma asteapta la camin.
Viata de camin,care este treaba cu aparatele electrice.

#1071
dani-novac

dani-novac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2012
Daca tot s-a ajuns la camin, as vrea si eu sa stiu cam care e procedura de inscriere.
Adica, eu am depus cerere pentru camin la secretariat si mi-au spus ca se vor afisa locurile pe 25 (unde, nu stiu exact, desi pot fi cele de pe site-ul Univ. Transilvania)
Dar as vrea sa stiu daca trebuie sa fiu acolo exact pe 25 sau se poate si in zilele imediat urmatoare gen 28. Voi cum ati procedat??

#1072
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 20.09.2006
pe 23 se afiseaza, pe site-ul fiecarei facultati (teoretic). apoi te duci, confirmi locul prin simpla prezenta (atunci se face tot, cu timbre, formulare, bani, si respectiv cheia de la camera).
mai multe detalii aici: http://www.unitbv.ro...2013 - 2014.pdf

View PostRinnaRi, on 20 septembrie 2013 - 21:49, said:

Buna.
As dori detalii despre caminul 12, sunt anul 1 si vreau sa stiu ce ma asteapta la camin.
Viata de camin,care este treaba cu aparatele electrice.

O sa fii pe colina, deci multa galagie, bautura, chefuri, etc. Nu prea o sa ai liniste, daca asta iti doresti.
Camerele sunt ok, cred ca s-a mai renovat cate ceva, deci conditii sunt. In rest.. viata sociala din plin, de care probabil o sa te bucuri :)

#1073
dani-novac

dani-novac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2012
Multumesc mult pentru ajutor!

#1074
RinnaRi

RinnaRi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.06.2013
multumesc, daca vreau liniste fac rost de ea.
Eu totusi nu sunt lamurita, adica avem masini de spalat ( daca platim ceva, cat ?), o mini bucatarie ( poate nu-mi place meniul cantinei)

#1075
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 20.09.2006
Si cum "faci rost" tu de liniste?
Oficial universitatea nu pune la dispozitie masini de spalat, deci doar daca a cumparat caminul respectiv.. eu am stat in memo, si aveam masina de spalat, spala fiecare cu randul. Bucatarie nu stiu daca exista pe colina, in memo exista in anumite camine (erau plite si iti gateai ce vrei). Posibil sa fie si la tine. Oricum meniul la cantina e unul bun, mananca foarte multi acolo.

#1076
RinnaRi

RinnaRi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.06.2013
exista metode.
Multumesc.

#1077
dani-novac

dani-novac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2012
eu am prins in caminul 10 de pe Memo. Singura chestie de care-mi fac griji acum e ca numele meu apare scris mult mai deschis fata de restul, cu un gri, in timp ce al altora apare cu un albastru inchis/deschis.
Sa fie din cauza transferului sau sa fie vreo problema? Ma gandesc ca daca era ceva, vreo problema, nu ma scriau deloc pe lista, nu? Obisnuiesc sa-mi fac probleme din toate lucrurile, scuzati-mi intrebarile.

#1078
RinnaRi

RinnaRi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.06.2013
Eu in loc de 12, m-am trezit in 16. E de bine ?

#1079
catalincovrig

catalincovrig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.08.2013
Daca nu am prins un loc in faza 1 , am vreo sansa in faza 2 ? Si ce alte alternative mai sunt i Brasov , ceva camine particulare ?

#1080
DubEET

DubEET

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.09.2013
Va salut, relativ nou p-aici, mai spionam cate una-alta.

View PostRinnaRi, on 23 septembrie 2013 - 21:18, said:

Eu in loc de 12, m-am trezit in 16. E de bine ?

Caminul 16 este doar de fete.O fi bine, n-o fi bine, cum consideri si cum vei vedea..Posted Image .Poti incerca insa sa te transferi intr-unul mixt, daca asta doresti.

Apropo, stie cineva cum se mai prezinta situatia la parter? Parca inainte erau sportivii si alti straini..mirosuri de la cantina, frig si alte chestii.

Acum vad ca sunt bagati unii de la IL, Alimentatie ori Mecanica.

Edited by DubEET, 24 September 2013 - 16:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate