Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Bucuresti(Sud)->Covasna

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
E posibil sa plec azi pe la 16.00-16.30. Traseul este clasicul DN1, o voi lua pe Soseaua de Centura.

Cam care sunt sansele sa circul bara la bara de la iesirea din Ploiesti?


Tot anul acesta de Pasti am plecat sambata la 5 si tot am prins aglomeratie. deci nu ma mir ca acum sa prind la fel desi este vinerea pentru ca lumea pleaca direct la servici spre o escapada la munte.

#2
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi ți-ai ales cam cea mai proastă zi și aproape cea mai proastă oră. O să se meargă bară la bară pe multe porțiuni, nu chiar până la Ploiești (se mai decongestionează puțin după Otopeni mai mereu), dar cu siguranță de când intri pe Valea Prahovei până la Brașov.

#3
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
De-asta mi-era frica si oricum eram 95 % convins ca voi circula bara la bara. O ora o pierd pe soseaua de centura la Domnesti la intersectie. Nu ma grabesc.

#4
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi evită centura, ia-o prin oraș.

#5
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Crezi ca prin oras e mai bine? Fac 2 ore lejer de la un capat la altul.

#6
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
sanse 90% mai ales ca e week-end si bucurestenii emigreaza.....  uite stire de acum 10 zile : http://stirileprotv....-kilometri.html

de ce nu o iei pe ruta Bucuresti-Buzau(e85)-Covasna(dn10)....sunt 30-40 km in plus , mai putini nervi in coloana (trafic chiar lejer ) , e posibil sa salvezi benzina , ajungi mai repede decat pe dn1 (daca e aglomerat), respiri aer curat ,admiri peisajele foarte frumoase dintre magura si intorsura bz +baraj siriu .

Edited by cosmin_miu, 21 August 2009 - 11:55.


#7
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007
O sa pierzi mult timp pe centura, coada la Corbeanca si Balotesti ( de obicei Politia dirijeaza circulatia, ca sa mai poata iesi si aia de pe drumurile secundare, asa ca se fac cozi frumusele), coada la intrarea in Ploiesti (se lucreaza pe centura Ploiesti V si se circula pe un singur fir). Centura Ploiesti Est, este si ea destul de aglomerata, dar parca totusi se circula cat de cat. Valea Prahovei va fi dezastru. Mai departe..... nu prea stiu ce sa zic. Eu in locul tau as merge pe varianta recomandata mai sus, va fi balamuc pe DN1, asa ca mai bine mergi pe Buzau si o iei pe partea cealalta, nu pe DN1.

Edited by abunea, 21 August 2009 - 11:52.


#8
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
varianta pe buzau e foarte buna, mai ales ca pleci si din sud si poti sa o iei pe centura pana la voluntari. pe partea sudica nu e ff aglomerata centura.
Alta varianta e sa o iei pe dn1a (adica centura de est a ploiestiului,valenii de munte-cheia si iesi la intrarea in brasov). scapi de aglomeratia care sigur va fi pe centura de vest a ploiestiului si posibil prin sinaia-busteni-azuga.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate