Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Camera SONY HD-VX19

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
ciprian7

ciprian7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.10.2008
Azi mi-am luat o camera SONY HD-VX19 si am o mare problema.Are doua camere, una pe care scrie DIGITAL CAMERA f6.1mm/F2.8 si alta mai mica sub ea. Cand filmez si fac poze nu face cu cea digitala, ci cu aia mai mica, iar filmarile ies aiurea rau, am tot incercat in meniu..dar nu are nimic legat de camera digitala.

Puteti sa ma ajutati sa-mi selectez camera digitala pentru a filma ?
Last edited by ciprian7 at 2009-08-19 22:02:35 GMT

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Daca arata ca cea din poza http://clujnapoca.ol...19-iid-37309680 atunci cu toata parerea de rau trebuie sa-ti spun(em) ca ai fost prostit . Este un fals care foloseste tehnologia vechilor telefoane mobile care filmau dar ambalate intr-o noua carcasa . In Ungaria in tirg se cumpara la 10-20 Eu in cantitati mari si sunt aduse la noi in tara , intra si prin port pe la Constanta si e plin de ele prin parcari de supermarketuri .
Mai mult din cit ai scos din ea , ma refer la calitate nu vei putea scoate . Vezi ca acumulatorul "original" este plumb/acid si peste putin timp va curge si va incepe sa tina curent din ce in ce mai putin . cumpara 2 acc ni-mh si pune-i in suportul "original" dat ca a doua baterie la camera , care defapt e o cutiuta de plastic goala .
Nu stiu de ce nu ai dat mai repede de forumul acesta , te interesai si scapai de aceasta camera "sony" . Vestea buna e ca o poti folosi ca web cam decent .

#3
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005

View Postciprian7, on 19th August 2009, 22:08, said:

Azi mi-am luat o camera SONY HD-VX19 si am o mare problema.Are doua camere, una pe care scrie DIGITAL CAMERA f6.1mm/F2.8 si alta mai mica sub ea. Cand filmez si fac poze nu face cu cea digitala, ci cu aia mai mica, iar filmarile ies aiurea rau, am tot incercat in meniu..dar nu are nimic legat de camera digitala.
Cipriane, a fost macar vreo super oferta?

Ia uite cate poti citi in topicul asta. S-au tot tras semnale de alarma pe tema asta.

Edited by catalinmariescu, 19 August 2009 - 22:03.


#4
ciprian7

ciprian7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.10.2008

View Postcatalinmariescu, on 19th August 2009, 23:02, said:

Cipriane, a fost macar vreo super oferta?

Ia uite cate poti citi in topicul asta. S-au tot tras semnale de alarma pe tema asta.



4 milioane :((...chestia e ca taicamiu mi-a luat-o, daca eram si eu de fata ma mai uitam la ea s-o vad cum e..de-amu ce sa mai zic...

#5
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Imi pare rau, nu pricep cum de au inca succes la public dupa mai bine de 2 ani de cand tepele astea au fost intens comentate pe diverse forumuri si in presa.

Poate nu ar fi rau sa povestesti pe acel topic patania ta.

#6
ciprian7

ciprian7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.10.2008
mai rau e ca nu vrea sa imi citeasca ,,cardul de 8gb''

#7
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Daca e cardul primit odata cu aparatul fii sigur ca e doar de forma, un card real de 8Gb ar fi fost o investitie prea mare pentru genul asta de tepe.

#8
ciprian7

ciprian7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.10.2008

View Postcatalinmariescu, on 20th August 2009, 13:30, said:

Daca e cardul primit odata cu aparatul fii sigur ca e doar de forma, un card real de 8Gb ar fi fost o investitie prea mare pentru genul asta de tepe.


si daca imi iau alt card de 2-4 GB mi-l recunoaste ? ce zici ?:D

#9
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
2 G recunoaste dar sa fie SD card nu sdhc ca nu stie acel format . Cumperi doua de 2G sa ai si rezerva la filmari  :lol: , si daca tot cumperi carduri bune cumpara si acumulatori ni-mh de calitate sa te tine mai mult timp . Apropo , sa sti ca face si poze nu numai film , nu de 25M pixeli dar acceptabile . Lampa video primita in pachet e cam slaba in sensul ca e mai mult o lanterna si trimite fascicul punctiform , nu disperseaza lumina . Cunosc amanunte pentru ca am reparat o gramada , uite si un om care traieste de pe urma tepelor luate de altii , e , glumesc , problema e ca nimeni nu ma intreaba inainte crezind poate ca vreau sa le suflu "afacerea " . Eu ma chinui 1-2 luni sa vind un aparat bun si ei vind 2 pe zi , sa nu te oftici tinind cont si de perioada asta de criza  :angry:

Edited by Neohori, 22 August 2009 - 22:19.


#10
ciprian7

ciprian7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.10.2008

View PostNeohori, on 22nd August 2009, 23:18, said:

2 G recunoaste dar sa fie SD card nu sdhc ca nu stie acel format . Cumperi doua de 2G sa ai si rezerva la filmari  :lol: , si daca tot cumperi carduri bune cumpara si acumulatori ni-mh de calitate sa te tine mai mult timp . Apropo , sa sti ca face si poze nu numai film , nu de 25M pixeli dar acceptabile . Lampa video primita in pachet e cam slaba in sensul ca e mai mult o lanterna si trimite fascicul punctiform , nu disperseaza lumina . Cunosc amanunte pentru ca am reparat o gramada , uite si un om care traieste de pe urma tepelor luate de altii , e , glumesc , problema e ca nimeni nu ma intreaba inainte crezind poate ca vreau sa le suflu "afacerea " . Eu ma chinui 1-2 luni sa vind un aparat bun si ei vind 2 pe zi , sa nu te oftici tinind cont si de perioada asta de criza  :angry:


mersi..o sa caut un sd pentru ,,camera"  :coolspeak:

#11
RumiT

RumiT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2009
N-are rost sa zic ca a cumparat-o taicamiu ca probabil o sa credeti ceva de genu "si lu asta ii e rusine sa recunoasca ca si-a luat-o", in fine trecem peste asta si pot sa zic macar ca m-am ales cu o gentutza frumoasa, cu un cablu USB miniUSB, un cablu de AUX, si cam atat. Ce-i drept arata foarte bine :)

#12
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Tot din parcare de la supermarket e luata?

#13
kasmyn28

kasmyn28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.06.2007
aceste tepe de camere se vind la kaufland CONSTANTA in parcare SAU LE GASESTI LA CIORI PE STRADA IN CONSTANTA  , SE VIND CU 5 MILIOANE DAR DE FAPT SUNT NISTE STIFTURI, SUNT CAMERE DE ARUNCAT LA GUNOI, AM PRIMIT SI EU CADOU UNA SI M-AM CONVINS, ERAM SA-I DAU CU EA IN CAP CELUI DE LA CARE AM PRIMIT-O!!ASA CA ATENTIE LA TEPE MADE IN ROMANIA!! ;)  ;)  ;)

#14
groghimike

groghimike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.12.2007
stie cineva de unde se poate downloada driver-ul usb pentru ea? daca tot o poti folosi ca web cam decent?

#15
hymura9

hymura9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.10.2011
stiu ca e un post vechi dar as vrea sa stiu si eu de unde pot sa fac rost de un driver bun ca ea are un cd dar e varza
nici macar ca webcam nu pot sa o folosesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate