Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...
 schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 

RECEPTIE TVR HD SI PROTV HD

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
XALLLECS

XALLLECS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.12.2005
am tot citit si rascitit dar nu reusesc sa fac ceva in doua cuvinte iata problema mea:
am un tv samsung samsung LE40B530
care zice ca stie mpeg4 tunner incorporat si
o antena de camera smogyi electronics
http://www.mediaboom...btt-p-1974.html
locatie este crangasi etajul 2
nu reusesc sa prin nimic in hd
ma puteti ajuta cu ceva ?
trebuiesc anumite setari etc?
precizez ca la setari pt receptie caanl digital romania nu exista doar spania germania ungaria elvetia uk etc
stima

#2
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View PostXALLLECS, on 19th August 2009, 15:58, said:

am tot citit si rascitit dar nu reusesc sa fac ceva in doua cuvinte iata problema mea:
am un tv samsung samsung LE40B530
care zice ca stie mpeg4 tunner incorporat si
o antena de camera smogyi electronics
http://www.mediaboom...btt-p-1974.html
locatie este crangasi etajul 2
nu reusesc sa prin nimic in hd
ma puteti ajuta cu ceva ?
trebuiesc anumite setari etc?
precizez ca la setari pt receptie caanl digital romania nu exista doar spania germania ungaria elvetia uk etc
stima

Incearca cu o antena exterioara. "Prinzi" programele de pe canalul 54?
Normal modelul asta de televizor trebuie sa receptioneze cu usurinta canalele HD in mpeg4.

#3
XALLLECS

XALLLECS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.12.2005

View PostRMC Info, on 19th August 2009, 17:25, said:

Incearca cu o antena exterioara. "Prinzi" programele de pe canalul 54?
Normal modelul asta de televizor trebuie sa receptioneze cu usurinta canalele HD in mpeg4.


pe 54 nimic pe 59 nimic pe 30 nimic desi in functie de cum misc antena cauta mai mult sau mai putin pe aceste canale

cu antena de camera

#4
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

View PostXALLLECS, on 19th August 2009, 18:46, said:

pe 54 nimic pe 59 nimic pe 30 nimic desi in functie de cum misc antena cauta mai mult sau mai putin pe aceste canale

cu antena de camera

Scuze de off-topic dar pe 59 ce ar trebui sa fie in digital Bucuresti?
Eu nu prind decat TVR-urile (1,2,3 si Cultural)  si National TV...

#5
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
TVR 1, TVR 2 si TVR HD sunt pe C54, iar TVR 3, TVR Cultural si National TV pe C59.

#6
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

View PostXALLLECS, on 19th August 2009, 16:58, said:

am tot citit si rascitit dar nu reusesc sa fac ceva in doua cuvinte iata problema mea:
am un tv samsung samsung LE40B530
care zice ca stie mpeg4 tunner incorporat si
o antena de camera smogyi electronics
http://www.mediaboom...btt-p-1974.html
locatie este crangasi etajul 2
nu reusesc sa prin nimic in hd
ma puteti ajuta cu ceva ?
trebuiesc anumite setari etc?
precizez ca la setari pt receptie caanl digital romania nu exista doar spania germania ungaria elvetia uk etc
stima

am eu LE37B530 si merge; la setari de tara eu am lasat "altele"

Edited by adiroman, 21 August 2009 - 14:28.


#7
XALLLECS

XALLLECS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.12.2005

View Postadiroman, on 21st August 2009, 15:28, said:

am eu LE37B530 si merge; la setari de tara eu am lasat "altele"


IN CE ZONA  locuiesti?
ce etaj
stima

#8
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

View PostXALLLECS, on 21st August 2009, 18:12, said:

IN CE ZONA  locuiesti?
ce etaj
stima


stau pe str. nasaud aproape de intersectia cu viilor  etaj 3/8 cu vedere pe spre fosta fabrica de ulei..nu am nici obstacol..antena e luata din metro cu 50 RON  si e pusa in camera

#9
vio68

vio68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.08.2009
salut, am si eu un LG full Hd dar nu reusesc sa vad in Hd numai pe cele care nu transmit HD. In schimb un sony bravia imi vine doar sunetul fara imagine

#10
HellsBells

HellsBells

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.08.2009
Spune ce TV ai, degeaba scrie pe el FullHD, aia nu inseamna ca are tuner HD incorporat.
Pe DVB-T am mai prins si iRealitatea, A3 si A1 pe linga TVR 1,2,HD,3, National TV si ProTV HD.

#11
vio68

vio68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.08.2009
De vazut in digital terestru receptionez tvr 1.2.3, cultural Nat si 2 canale squirel. Am un LG37lf75 fullHD si un Sony BraviaKDL26S2020 amandoua au dig terestru

#12
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
Da, or avea amandoua "digital terestru", dar nu sunt dotate cu tuner MPEG-4 (HD).

#13
HellsBells

HellsBells

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.08.2009
Nici unul din TV de mai sus nu are DVB-T HD (MPEG4), amindoua au DVB-T SD (MPEG2).

#14
fdinu81

fdinu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 28.05.2009

View PostHellsBells, on 24th August 2009, 08:35, said:

Spune ce TV ai, degeaba scrie pe el FullHD, aia nu inseamna ca are tuner HD incorporat.
Pe DVB-T am mai prins si iRealitatea, A3 si A1 pe linga TVR 1,2,HD,3, National TV si ProTV HD.
       Realitatea si Antenele nu se emit din amplasamentul Radiocom Oltenitei. De la ce statii ai reusit sa captezi Realitatea si A1 si A3? Vorbesc de DVB-T, nu analog.

#15
vio68

vio68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.08.2009

View Postfdinu81, on 28th August 2009, 07:51, said:

Realitatea si Antenele nu se emit din amplasamentul Radiocom Oltenitei. De la ce statii ai reusit sa captezi Realitatea si A1 si A3? Vorbesc de DVB-T, nu analog.
Nu stiu de unde receptionez semnalul. Locuiesc in Buftea. Pentru a receptiona HD exista un decodor ce se poate conecta ulterior

#16
micu_vali

micu_vali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 14.07.2009
PENTRU CEI CARE STAU IN JONA BUC. SI AU PROBLEME CU RECEPTIA DVB-T, AM SOLUTIA (EU STAU IN CORBEANCA SI NU INTRA DECAT PROTV HD), DAR ACUM AM SEMNAL MAXIM LA TOATE PROGRAMELE DVB-T

#17
fdinu81

fdinu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 28.05.2009

View Postvio68, on 3rd September 2009, 16:06, said:

Nu stiu de unde receptionez semnalul. Locuiesc in Buftea. Pentru a receptiona HD exista un decodor ce se poate conecta ulterior
  Cum in Bucuresti sunt doar  2 locuri de unde se emite in DVB-T (Oltenitei si Herastrau) inseamna ca din Herastrau. Multumesc pentru  amabilitate de a raspunde, am sa incerc sa orientez antena pentru statia din Herastrau, poate voi reusi sa prind A1, A2 si Realitatea. Stiu ca in DVB-T  semnalul poate fi receptionat slab, dar calitatea imaginii va fi destul de buna, asa ca ramine de facut proba. Am 25-30 Km fata de Herastrau si multe ,,obstacole,,.

#18
superrazvan

superrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005

View Postfdinu81, on 4th September 2009, 11:52, said:

Cum in Bucuresti sunt doar  2 locuri de unde se emite in DVB-T (Oltenitei si Herastrau) inseamna ca din Herastrau. Multumesc pentru  amabilitate de a raspunde, am sa incerc sa orientez antena pentru statia din Herastrau, poate voi reusi sa prind A1, A2 si Realitatea. Stiu ca in DVB-T  semnalul poate fi receptionat slab, dar calitatea imaginii va fi destul de buna, asa ca ramine de facut proba. Am 25-30 Km fata de Herastrau si multe ,,obstacole,,.

Adica voi spuneti ca cele doua statii DVB-T  (Oltenitei si Herastrau) emit programe diferite, in acelasi timp pe acelasi canal ? (59?)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate