Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

The Final Destination 4 (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 StGermain, on 20th September 2009, 01:18, said:

...Nu stiu de ce filmele astea in serie trebuie sa fie mai proaste pe masura ce se mai face cate unul...

Pai nu cred ca-i intereseaza atat de mult "the story" atata timp cat baga efecte la greu. Ce sa zic? Slab...ieftin.

#20
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Partile 1 si 2 au fost foarte bune. 3 si 4 nu fac altceva decit sa inventeze noi moduri de a muri. Ar putea face un serial baietii astia sau un documentar. In rest, un film crunt de prost. Si ce actori! Jesus, joaca de zici ca sunt din echipa de teatru a liceului.
1/10

#21
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 blackcat, on 31st December 2009, 13:49, said:

Partile 1 si 2 au fost foarte bune. 3 si 4 nu fac altceva decit sa inventeze noi moduri de a muri. Ar putea face un serial baietii astia sau un documentar. In rest, un film crunt de prost. Si ce actori! Jesus, joaca de zici ca sunt din echipa de teatru a liceului.
1/10
Bine spus.

#22
honogurai

honogurai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.04.2005
E intr-adevar foarte slab. Faceti o comparatie cat ii trebuie primului pentru a introduce personajele, a ne face sa simpatizam cu ele, pentru a stabili datele problemei, pentru a ne arata coincidentele, etc, cat ii trebuie celui de-al doilea si astuia de fata. Sau cat trece de la logo-ul cu New Line Cinema pana la ispravirea premonitiei in primul, al doilea, al treilea si al patrulea. Si aveti un prim argument ca fostul cascador, actual regizor, nu le are deloc cu regizatul, scenaristul s-a lenevit de la al doilea FD (si el scrisese odata Butterfly Effect...) si ca totul e o insailare ieftina de "hai sa vedeti cum ii adunam pe astia si cum ii casapim 3D" Si daca si asta ar fi fost interesant... dar sunt reciclate situatii si morti din celelalte parti.

Plus ca "respira" dovada unei lipse de profesionalism care nu se intalnea la Wong. Ati vazut-o pe desteapta aia de figuranta pe care o buseste rasul la faza decapitarii Nadiei (in premonitie) ? De ras, radem doar noi de cat de prost e filmul, nu "actorii"  :D

Spoiler
Singura faza la care faci cringe e cand o toaca pe aia la scara rulanta. Dar si asa, e putiiiiin.....

#23
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
ma asteptam la ceva mai special de la film,da de unde,zici ca e copy/paste din cele anterioare...mor niste adolescenti pe rand si unul dintre ei are premonitii cu aceste fapte

#24
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Nici nu imi dau seama cum am avut rabdare sa vad filmul asta pana la sfarsit, e pur si simplu o bataie de joc.

Primele 2 parti au fost reusite,3-ul cat de cat,dar asta e un jeg. :thumbdown:

2/10 din partea mea

Foarte previzibil,intestine imprastiate peste tot,oamenii aia parca ar fi din gelatina.

#25
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
cum
nu iti place cand cade motorul peste spectatorul acela?
scenariul e prost
ar trebui sa faca mai multe povesti cum mai gasesti in alte filme, gen crush, iar la final sa crape toti, hai, si sa mai ramana unu` de samanta pentru continuare

Edited by Cutzu, 06 June 2010 - 11:54.


#26
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Mie mi-a placut toata seria  :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate