Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Verificare gaze

Liza electrica cu catarg sau stiv...

Tazz & Kaufland
 Router wireless ZTE ZXHN H3601, D...

Amplificator pentru boxe Z906

TVA 5 sau 19%

VW ID3 facelift 2023
 Taxare autoconsum prosumatori

Achiziție DVD writer extern ...

Problema activare Xbox live gold ...

Fluierat Astra H 1.9 CDTI
 Excel - Intrebare referitoare la ...

Caut dentist care sa pune plombe ...

Grinzi suspendate

BluRay Player 4k

suspendare activitate

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

TomT6

TomT6

New Member

• Grup: Members
Sunt asociat intr-o societate in care celalalt asociat a decedat. Vreau sa suspend activitatea societatii. In AC este specificat sa se continuie activitatea cu mostenitorii. A trecut mai bine de un an si acestia nu au facut inregistrarea la ORC. In aceasta situatie au calitate de asociati? Mai exact imi trebuie votul lor pentru a hotari suspendarea activitatii? Nu am nici o metoda de constrangere daca nu vor? Nu vreau sa platesc impozit forfetar ca asa vor ei! Cf art 203 din legea 31.1991
Art. 203

(1) Transmiterea partilor sociale trebuie inscrisa in registrul comertului si in registrul de asociati al societatii.

(2) Transmiterea are efect fata de terti numai din momentul inscrierii ei in registrul comertului.

De aici eu inteleg ca tre sa platesc singur atat timp cat ei nu fac inscrierea la ORC. Pe de alta parte nu am voie sa fac nimic fara acordul lor. Ma poate lumina cineva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate