Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cand se pot retrage banii din Adsense ?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
positiv1

positiv1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 31.07.2009
Buna seara. Am si eu o intrebare. Cand  se pot retrage banii de la Adsense ? Cand am 100 $ ? Cineva mi-a spus ca la sfarsitul lunii oricati bani ai avea google iti trimite un CEC cu acei bani . Este adevarat ? Daca nu care este pragul minim cand   imi trimit banii ? :) Multumiri

#2
trejo67

trejo67

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 430
  • Înscris: 30.04.2009
pragul minim este 100$

#3
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
dar eu cand m-am inscris mi-au zis ca pragul minim este 10 $ si cand s-au facut vreo 15 am vrut sa imi setez modul de plata, si am vazut ca au urcat limita la 100. mie nu mi se pare corect. Nu am asa un trafic de mare incat sa fac cativa $ pe zi, sau mai mult. plus ca nu accepta paypal, ceea ce iarasi nu mi se pare corect. de ce sa setez prin western union, care iau un comision de cateva zeci de dolari per tranzactie?

#4
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
N-a fost niciodata pragul minim de plata 10$. Probabil, n-ai citit tu bine. Si ca dovada ca n-ai citit bine, n-ai vazut si explicatia google la plata prin WU:

"Please also be aware that at this time AdSense does not charge you a fee if you choose to receive payments by Western Union Quick Cash." Asta inseamna ca nu platesti nicio taxa/comision la retragerea banilor prin WU.

#5
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
eu asa am avut impresia. am 15.88 $, inseamna ca in vreo 5 ani iau si eu suta aia de la ei... :)))) :lol:

#6
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Pe ei nu ii intereseaza ca tu faci cei 100$ in 30 zile, sau in 2 ani, pragul ramane la 100$.
Si prin Western Union, nu retin niciun comision, si banii ajung in vreo 2 zile.
Stiu bine ce zic, deoarece am scos de 3 ori pana acum.

#7
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
stiu ca pe ei nu-i intereseaza, ma intereseaza pe mine :D :lol:
cum sa ajunga in 2 zile? am inteles eu gresit? nu-i livreaza la domiciliu, prin posta? eu nu am dat nici un nr. de cont bancar.
am inteles ca ajung in 3 saptamani.

#8
positivcriss

positivcriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 28.08.2009
Yey ! De 10 minute am ajuns la impresionanta suma de 10,5 $ in Adsense ( un adevarat record pentru mine ) . :)) Stiu ca la 10 $ se pot completa Informații fiscale si Detalii de plata...dar cand incerc sa le completez imi zice " Doar cand atingeti pragul de 10 $ puteti ). Oare mai trebuie sa astept cateva ore pana sa pot ? :)

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,528
  • Înscris: 16.03.2007
da, mai asteapta sa se actualizeze sistemul :)

#10
bsorin

bsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.11.2005
@daria: Folosind WU banii nu iti ajung intr-un cont. Ordinul de plata este dat in reteaua WU si te poti duce cu buletinul si numarul tranzactiei (il gasesti in contul de Adsense, la plati) la orice sediu de banca unde vezi sigla WU. Odata emis ordinul de plata de catre Google (adica cand iti apare tie in cont ca s-a emis) te poti duce la sediu in 30 de minute, nu e nevoie sa astepti 2 zile.

#11
positivcriss

positivcriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 28.08.2009
ok si daca aleg Plata prin Cec. Imi soseste  CEC-ul prin posta banuiesc...si pe urma  de unde imi iau banii ? :)

#12
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,528
  • Înscris: 16.03.2007
BCR, il lasi la ei, astepti aproximativ 30 de zile, iti opresc comision... etc.

De ce nu incerci varianta MULT MAI FLEXIBILA WU? poti banii imediat dupa emiterea platii, comision 0, etc!

Edited by laffin, 30 August 2009 - 08:04.


#13
positivcriss

positivcriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 28.08.2009
ok am asteptat pana acum dimineata dar tot nu pot complecta  Detalii de plata desi am 10,10 $ :(( stie cineva din ce cauza ?

#14
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Pai nu ai ce sa faci, decat sa mai astepti. Nu inteleg de ce atata graba, pentru ca pana la momentul in care vei putea incasa banii mai ai mult de asteptat.

Pentru cel care intreba de plata prin CEC, sa nu uitam ca exista 2 variante: CEC express, costa vreo 24 de dolari si vine cam intr-o saptamana, te duci la banca, platesti o garantie ( daca n-ai deja cont acolo ) si astepti cam o luna pana vin banii. Varianta CEC simplu, vine cam intr-o luna si faci acelasi lucru ca mai sus.

Deci, de ce sa nu folosesti WU? ( exceptand cazul in care este persoana juridica ).

#15
positivcriss

positivcriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 28.08.2009
poi nu prea stiu ce si cum sa fac la WU....de unde ridic banii....  tre sa am  card ...etc :-?? :)

#16
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Daca ai citii ce scrie pe site-ul adsense, aveai raspuns la intrebarile tale..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate