Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

un astrolog poate afla ora de nastere cu exactitate?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009
vreau sa-mi stiu ora de nastere cu exactitate si vreau sa stiu daca un astrolog o poate afla ? :rolleyes: (nu mai vreau sa am dubii in ce priv ora mea de nastere) din cate am auzit  se poate afla  mai ales cand astrologul are anumite informatii si comunica cu  cel care vrea sa afle :P cine ma poate ajuta? :confuzzled: :rolleyes:

#2
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
cred ca e mai simplu s-o intrebi pe mama ta la ce ora te-a nascut. trebuie sa-si aminteasca, copiii sunt cei mai importanti, mai ales atunci cand vin pe lume :)

#3
pseudoxiah

pseudoxiah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 28.08.2007
Nu o poate afla, trebuie sa o dai tu. O poate intui cu aproximatie daca are talentul de a-ti identifica ascendentul si asta e foarte improbabil.
Cel mai sigur este sa iti intrebi parintii cum e spus mai sus sau sa consulti locul unde te-ai nascut, se tin inregistrari cu ora exacta a nasterii.

#4
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009
dar nu mai stie ora exacta :P a uitat cu exactitate la ce ora  :P :P :P

#5
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostiuliachristaL, on 11th August 2009, 09:35, said:

dar nu mai stie ora exacta :P a uitat cu exactitate la ce ora  :P :P :P



O oră de naștere între 11-01 aduce inteligență,sentimentalism,dorință de avere,afaceri multe și mici,apropierea de familia care este de fapt familie extinsă(toate rudele posibile)zgîrcenie,adaptabilitate la orice situație din viață,ambiție la extrem
Între 01-03 aduce distincție, autoritate,dorință de siguranță materială și sentimentală,rațiune,punctualitate,ordine,muncă la extrem

#6
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postsorin520, on 11th August 2009, 12:09, said:

O oră de naștere între 11-01 aduce inteligență,sentimentalism,dorință de avere,afaceri multe și mici,apropierea de familia care este de fapt familie extinsă(toate rudele posibile)zgîrcenie,adaptabilitate la orice situație din viață,ambiție la extrem
Între 01-03 aduce distincție, autoritate,dorință de siguranță materială și sentimentală,rațiune,punctualitate,ordine,muncă la extrem
Si de la 03-11 nu se poate naste nimeni? Sau aia nu au parte de nimic special, precum cele spuse mai sus?! :P

#7
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
Oricum nu poti generaliza chestia cu intre 11 si 1 e asa si pe dincolo. depinde de anotimp, de ora de vara, nu e acelasi ascendent intre 11 si 1 pe tot parcursul anului. de exemplu azi, 11 august 2009 la ora 0.00 As era in Taur, iar pe 11 februarie 2009 ora 0.00 As era in Scorpion... deci, asadar si prin urmare  :rolleyes: :P  

ba da IuliaChristal, se poate afla, insa nu chiar ora exacta a nasterii, dar la modul general, se poate afla ascendentul. Insa si aici, daca mergi la 3 astrologi, doi s-ar putea sa fie de acord pe un ascendent, iar al treilea pe altul.
dupa aceea se face interpretarea conform traditiei antice, pe sistemul de case intregi, adica fiecare zodie este o casa.
sistemul Placidus, folosit azi in Romania, difera, in sensul ca trebuie cunoscuta ora nasterii destul de exact, iar gradul unde pica ascendentul devine locul de plecare pt calculul celorlalte case, care nu sunt egale, unele pot avea 15-20 de grade pe cerc, iar altele pot acoperi doua zodii si ceva.

pe site-ul lui mihnea firan, www.mihneafiran.ro gasesti trutina lui hermes, o metoda de calcul si corectare a orei de nastere, care da rezultate bune numai daca a fost vorba de o sarcina dusa pana la termen si o nastere normala (adica nu cezariana si nu la 7 luni).

momentul nasterii luat in considerare in astrologie este atunci cand medicul taie cordonul ombilical. atunci copilul se separa de mama lui si devine o entitate independenta. ideea am gasit-o la AdiM - astrolog celebru din Buzau, pentru cine nu stie, si mi s-a parut f. plauzibila.

#8
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Vai de mine si de mine, chiar exista oameni care cred in asa ceva.

Da-mi mie 100 de lei si iti spun eu exact la ce ora te-ai nascut. Cu minute si secunde. Trebuie doar sa privesc la conjunctia cu jupiter in noaptea asta.

#9
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
ei, uite, chiar exista oameni care au vazut ca astrologia functioneaza. ca sa vezi ! :P  
in straiantate este o adevarata industrie cu astrologia, tarotul si alte metode de predictie de care aici nici nu s-a auzit.
cursurile de astrologie autorizate, costa sute si mii de dolari in SUA.

da', dar noi suntem dăștepți! :))))))) :))))) :lol:

P.S. numa' presedintii Statelor Unite e prosti, ca au astrologul personal fiecare...

Edited by Dari@, 11 August 2009 - 14:21.


#10
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007

View Postd4m4g3, on 11th August 2009, 11:14, said:

Si de la 03-11 nu se poate naste nimeni? Sau aia nu au parte de nimic special, precum cele spuse mai sus?! :P

In intervalul asta sunt nascut eu  :wallbash:  :samui:

Edited by Cristisp, 11 August 2009 - 14:43.


#11
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008

View Postd4m4g3, on 11th August 2009, 12:14, said:

Si de la 03-11 nu se poate naste nimeni? Sau aia nu au parte de nimic special, precum cele spuse mai sus?! :P
Aia-s uitati dă soarta.

View PostDari@, on 11th August 2009, 15:20, said:

ei, uite, chiar exista oameni care au vazut ca astrologia functioneaza. ca sa vezi ! :P  
in straiantate este o adevarata industrie cu astrologia, tarotul si alte metode de predictie de care aici nici nu s-a auzit.
cursurile de astrologie autorizate, costa sute si mii de dolari in SUA.

da', dar noi suntem dăștepți! :))))))) :))))) :lol:

P.S. numa' presedintii Statelor Unite e prosti, ca au astrologul personal fiecare...
Da, prostia e foarte raspandita . Si chiar ca costa .

Edited by Stapanul_clonelelor, 11 August 2009 - 14:51.


#12
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
ma bucur ca stii si preturile astrologilor de pe la noi :lol: :D

#13
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Nu le stiu, dar ce vrei sa spui, ca la noi e mai 'eftina astrologhia ?

#14
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postd4m4g3, on 11th August 2009, 12:14, said:

Si de la 03-11 nu se poate naste nimeni? Sau aia nu au parte de nimic special, precum cele spuse mai sus?! :P




Ba da,se nasc oameni și cei care se nasc de la 3 la11 au și fiecare cîte un ascendent care înseamnă cîte ceva pentru fiecare

#15
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

un astrolog poate afla ora de nastere cu exactitate?

Bineanteles ca poate! Ora-minut-secunda! Iti spune si cat traiesti, cum o sa mori, la ce ora o sa mori (ora-minut-secunda), cum o sa stai cu fericirea, cati copii o sa ai, si ca bonus numerele de la 6 din 49. Dupa care iti da nota de plata: 150 de Euro.

#16
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View PostStapanul_clonelelor, on 11th August 2009, 16:00, said:

Nu le stiu, dar ce vrei sa spui, ca la noi e mai 'eftina astrologhia ?

nu e mai 'eftina :))) :lol: ce-i drept, desi sunt si site-uri unde iti poti face/comanda un horoscop gratis, si are fo 12 pagini (pe dsclex.ro, de exemplu sau pe site-ul lui mihnea, ai linkul mai sus), dar astrologii celebri, unii dintre ei, cer cam multicel, parerea mea. insa preturile pe la noi se invart in jurul a 100-120 lei un horoscop personal.

dar sunt si unii care au cabinet si cer 100 de euro pt te miri ce sau 50 de euro consultatia. Cristina Demetrescu - era colaboratoare a dr.lui Cristian Andrei, la emisiunea 9595, mai pe la inceputuri - avea niste scoruri din astea de-a dreptul astro :))

#17
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009
nu am inteles nimic :rolleyes:

#18
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
ce anume nu ai inteles?

mdaa.. trutina lui Hermes nu mai este disponibila pe site-ul lui Mihnea, din cate vad.
Iulia, ascendentul tau este in mod clar in Fecioara. ambele limite ale orei de nastere date se incadreaza in Fecioara. daca ar fi ora 0.30 As cade la 4 grade Fecioara, iar daca ar fi ora 2.00, As cade la 20 de grade Fecioara.

deci nu semnul este problema, ci restul caselor. exista mai multe sisteme de case folosite de astrologi, cel putin 15, dar se folosesc in special doua dintre ele: Placidus, la care trebuie stiuta ora nasterii cat mai exact posibil, pentru ca in functie de ascendent - care este o linie de demarcatie -  se calculeaza celelalte case ale cerului - ele sunt 12, ca si zodiile, sau se foloseste si sistemul de case antic, pe semne intregi - adica daca Ascendentul tau cade in Fecioara, toata zodia Fecioarei se considera casa 1, a personalitatii. Pe cand la Placidus, casa 1 incepe doar de la linia Ascendentului incolo si poate cuprinde si o parte din zodia Balantei.

Si daca tu te-ai nascut la ora 1.00, deja casa 1 "mușcă" si din Balanta.

ai poze ca sa vezi diferenta. comentez imediat intr-un edit.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate