Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cel mai bun serial...

- - - - -
  • Please log in to reply
601 replies to this topic

#433
brokedheart

brokedheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.07.2016
S.1&2 din House M.D le-am vizionat in 48 de ore. S.3 l-am vizionat in 2 ani.
Breaking Bad e masterpiece - niciun episod care sa te plictiseasca.
S. 1&2 din The WIre au fost dementiale, dupa care din S.3 si-a pierdut farmecul. De 2 ani sunt tot la S.3 - e drept ca nu am timp, dar nici tragere de inima sa ma mai uit.
Heartbeat e ultimul serial la care m-am uitat si care mi-a placut. Comedie, drama, medicina, pacat ca magarii de la CBS l-au retars - un singur sezon, 10 episoade.

Asta e lista mea de seriale pana acum.
..
A, am mai vazut si cateva episoade din Jurnalele vampirilor, obligat fiind de fosta mea prietena.
Am spus tot.

#434
An618

An618

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 11.10.2015
Game of thrones sigur este cel mai complex serial vazut de mine. Am vazut si Supernatural, Prison Break, si multe altele dar GOT este cu mult peste ele.

#435
McPrice

McPrice

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.07.2016
Mentalist pina la seria 6,House MD,Seinfeld,A Touch Of Frost,Sherlock,The Big Bang Theory,Smiley's People si Tinker Tailor Soldier Spy(serialul BBC cu Alec Guinness)

#436
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008

 brokedheart, on 03 iulie 2016 - 15:14, said:


Breaking Bad e masterpiece - niciun episod care sa te plictiseasca.

Mamă, ce m-am plictisit după primul sezon.... 2 personaje principale, stresate non-stop, povestea cu "Heisenberg" ruptă de realitate [ aşa ceva nu cred c-ar fi rezistat 2 zile in viaţa reală ], o nevastă enervantă, iritantă, sucită, pe scurt, scenaristul slab, mai ales de la jumătatea sezonului 2 povestea a luat-o pe cânpii, părerea mea...
Am sărit direct la ultimele episoade ale seriei şi alea aş, pe sărite, sa văd cum se încheie povestea.

#437
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
La cit de pretentios esti ma mir cum de stai cu noi, muritorii de rind pe Softpedia :(

@ontopic: Breaking Bad drama si Weeds comedie neagra

#438
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003
@ramurel la cat de mult nu ti-a placut breaking bad de ce ai fost curios cum se termina? Posted Image  adica ti se pare o porcarie dupa primul sezon dar totusi faci un efort sa vezi ultimele episoade ca sa vezi cum se termina? Posted Image
La cinema daca vezi ca dupa 20 de minute nu iti place filmul, te duci la KFC si te intorci pentru final? :D

ontopic: Boardwalk Empire

#439
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008

 InTech, on 08 ianuarie 2017 - 19:10, said:

La cit de pretentios esti ma mir cum de stai cu noi, muritorii de rind pe Softpedia Posted Image

@ontopic: Breaking Bad drama si Weeds comedie neagra

:) Nu sunt f pretențios, imi dau si eu cu părerea despre un serial, ca toată lumea ! Cred că mi-au fost așteptările prea mari după ce am tot citit ce fabulos este așa că am refulat si eu ! Povestea e , după părerea mea absurdă si ma așteptăm, cred, că profu' tocilar si antisocial si drogatu' cu mers dezlânat să se transforme în niste caractere puternice și atractive măcar din sezonul doi, nu preș pt nevastă si respectiv gagică ( la un moment dat puneam pariu că bruneta aia a lu drogatu' o să crape, f previzibil , mai mișto a fost Dallasu' pe vremea lui Ceașcă :) )
Mi-ar fi plăcut să-l implice pe Trejo un pic mai mult,  mai vedeam niște coaie, ceva !

În fine, e democrație, fiecare are drept la un review ! :)

 wizi, on 08 ianuarie 2017 - 19:20, said:

La cinema daca vezi ca dupa 20 de minute nu iti place filmul, te duci la KFC si te intorci pentru final? Posted Image


Exact ! Vroiam să văd doar dacă au vindecat cancerul ! :)

#440
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 27.12.2016
Seinfeld este preferatul meu si de departe numarul 1.
Odata la cativa ani il revad cu placere.

#441
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Poate nu cel mai bun serial, dar destul de ok - Narcos

#442
mariusmtd

mariusmtd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.04.2014
Nu poti alege unul singur dar Lost ar trebui sa fie in topul majoritatii, pacat ca au cam lalait-o cu ultimele 2 sezoane daca bine imi aduc aminte.

#443
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007
Tanarul Papa - un serial ok

#444
sNipeR0

sNipeR0

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.01.2017
Better Call Soul este un serial interesant, actiunea lui se petrece inainte de celebrul serial ''Breaking Bad''.

#445
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017
Game of Thrones e cel mai piratat serial din toate timpurile, deci bănuiesc că nu sunt singurul căruia îi place. :)

#446
dan pavel

dan pavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 06.11.2006
Dupa 5 ani, revin cu un update la topul serialelor. primul loc, neschimbat: The Wire, urmat de G.O.T, Soprano's, The Good Wife, Boardwalk Empire si ultimul intrat in top: Mad Men. Cu ultimul serial e o poveste speciala, am urmarit vreo 3 episoade in urma cu 6 ani si nu m-a prins. Am revenit la el anul trecut, iar acum il consider unul din cele mai bune seriale. Ce vreau sa spun este ca un serial trebuie urmarit la momentul potrivit ( varsta, experiente personale etc). Vin tare din urma Narcos, Fargo, Taboo, Peaky Blinders, American Horror Storry, The Man In The High Castle.

#447
Mirel_F

Mirel_F

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 23.09.2008
Cel mai bun TWD 10/10 urmat de GoT 9/10. Sunt singurele vazute integral , dar nu cred sa fie altele la nivelul lor.

#448
hexsat

hexsat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.02.2006
Unde-s Leftovers.. Fortitude..si cele engleze..Luther etc

#449
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
Hap and Leonard
Un serial polițist tip comedie neagră din anii '60, original AMC, bazat pe prietenia dintre un negru și un alb. Nota 8 fără niciun fel de rezervă, cu părerea de rău că un sezon are doar șase episoade!

#450
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

 dan pavel, on 18 februarie 2017 - 16:13, said:

Dupa 5 ani, revin cu un update la topul serialelor. primul loc, neschimbat: The Wire, urmat de G.O.T, Soprano's, The Good Wife, Boardwalk Empire si ultimul intrat in top: Mad Men. Cu ultimul serial e o poveste speciala, am urmarit vreo 3 episoade in urma cu 6 ani si nu m-a prins. Am revenit la el anul trecut, iar acum il consider unul din cele mai bune seriale. Ce vreau sa spun este ca un serial trebuie urmarit la momentul potrivit ( varsta, experiente personale etc). Vin tare din urma Narcos, Fargo, Taboo, Peaky Blinders, American Horror Storry, The Man In The High Castle.


'i see you're a man of culture as well' :D

Thumbs up pentru The Wire, si pentru mine a fost cel mai bun serial vazut vreodata. Iti recomand River, Rick and Morty, si, mai nou, London Spy. Presupun ca Westworld sau Better Call Saul le-ai vazut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate