Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Diaporama

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#91
Tonix

Tonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 12.06.2010
Te asteptam pe "felie".Pana atunci mai pun unul facut de subsemnatul .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N_B2U0oONsw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#92
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Asta da mai bine ca diaporama decat primul clip pentru ca pozele au un subiect comun.
Cred insa ca muzica ar fi impus tranzitii cu dissolve. Asa cum e acum mi se par prea din scurt tranzitile. Si mai cred ca nu da bine faptul ca zoomul e ba in ba out. Si melodia a 2-a se vede ca e pusa ca nu terminase-si de aratat toate pozele :)
Dar e un material placut de parcurs chiar si pentru cei din afara cercului tau de prieteni / familie.

#93
Tonix

Tonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 12.06.2010
Multam Calexe.Clipurile astea le fac doar pt. uz familial ca sa spun asa, duminica dimineata imi place sa beau linistit o cafea cu coca cola si sa urmaresc clipurile (avantajul tehnologiei) fiindca in trecut rasfoiam albumele foto.Cu ocazia asta pot sa-mi analizez si pozele si sa vad ce-mi place sau nu imi place si sa indrept pe viitor


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dMED-TmGa4I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Tonix, 17 October 2013 - 10:24.


#94
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Nu mai bea domne cafea cu cola dimineata.. Cola bei dimineata daca te arde instalatia . O cafea buna fara cola merge mai bine la vizionat diaporamePosted Image

#95
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Una noua de la mine. Material promo dar si de remember despre turele mele in Delta. Faceti abstractie de portiunea de reclama si criticati restul. Mersi.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jB9_GLqJ8wM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#96
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Foarte frumos, unele le stiam. Daca vrei critica, eu as renunta la o parte din cadre, care sunt miscate sau au probleme de focalizare si as lasa cadrele de exceptie un timp mult mai mare - cu actuala viteza de schimbare privitorul nu este capabil sa recepteze decat o mica parte din informatie.

#97
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Mersi. Am retinut.
Numai o observatie de la mine: Cadrele "miscate" sunt de fapt mai putin clare decat altele intrucat am folosit poze care nu erau ale mele si pe care le aveam in rezolutie relativ mica. La plasare in clip a trebui sa fac upsampling + eventuale efecte de zoom. Cadrele trebuiau puse din motive sentimentale si de alta natura. Poate le inlocuiesc cand / daca primesc pozele de rezolutie mare. E drept, sunt si vreo 2 poze din ale mele cu crop agresiv, dar si alea au o valoare sentimentala. Deci observatia ta, DSops, a fost corecta.

#98
constantin_stan78

constantin_stan78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 29.09.2007
As veni cu o mica completare la cele spuse de DSops: nu prea imi plac cadrele portrait...imi da impresia de stirile protv de la ora 17:00 (asta e o parere personala).
In rest fotografiile din Delta sunt "prea tari prea ca la tara"...cum zice reclama :)
Per total e bine.

#99
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aX-7Quqi35U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#100
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Exceptional! Ai cateva cadre magnifice, iar montajul este superb. Felicitari!

#101
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Mersi!

#102
f3br4

f3br4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 10.08.2007
Frumos, calexe.

Am si eu unul realizat cu o alta ocazie:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F--jnBhfDms?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#103
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Sunt poze drăguțe în colecție - dar:
  • Ai grijă la marginile verticale / orizontale negre la zoom-out.
  • Hotărăște-te dacă să fie cu zoom-in sau zoom-out. Nu dă bine să modifici direcția de zoom de la un cadru la altul fără un motiv inteligibil pentru privitor.
  • Cele 2 melodii nu prea au legătură. Dacă rămăseseră poze puteai eventual să repeți anumite fraze muzicale. Sau făceai 2 clipuri pe 2 melodii diferite.


#104
f3br4

f3br4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 10.08.2007
Mersi pentru sugestii. A fost pentru un eveniment public si am vrut oarecum sa descretesc putin fruntile pe final, de aici si a doua melodie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate