Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Diaporama

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#19
anakin28

anakin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 23.08.2007
The wonder of Mykonos

#20
danye

danye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 23.03.2005
Imi place. Ai niste cadre exceptionale, felicitari!!

La mai bune!

#21
anakin28

anakin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 23.08.2007

View Postdanye, on 22nd November 2009, 19:42, said:

Imi place. Ai niste cadre exceptionale, felicitari!!
La mai bune!
Multumesc! Sunt facute in 2007 si m-as intoarce si maine pentru a reface o parte din cadre dar nu ma lasa criza  :D

#22
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006

View Postamanaria, on 22nd November 2009, 10:09, said:

... Place foarte mult ultima :)
Da. Este una din cele mai frumoase poze din tura respectiva, alaturi de alte cateva (ale lui V. si B.). Ce merita apreciat suplimentar e faptul ca la acea poza nu se putea lucra decat pe manual, atat expunere cat si focus; deci pe langa calitatea artistica a pozei, aceasta a fost si greu de facut. La clip mie imi place si frazarea echilibrata, coloana sonora aleasa si sincronizarea cu muzica. E "muncit" clipul, dar nu tradeaza acest lucru privitorului. Ceea ce e foarte bine in opinia mea.

View Postanakin28, on 22nd November 2009, 21:23, said:

Multumesc! Sunt facute in 2007 si m-as intoarce si maine pentru a reface o parte din cadre dar nu ma lasa criza  :D
Iti doresc sa depasesti criza si sa ne mai prezinti astfel de clipuri :)

#23
caramell

caramell

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.08.2006
Va multumesc pentru aprecieri si pentru rabdarea de a urmari clipul pana la final :)

Anakin28, felicitari pentru clip si excursie! Asteptam si pe viitor sa ne arati cadre din locuri cel putin la fel de frumoase.

#24
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007
Pfoai, ma doare capu' cand vad ce-i in Delta aia. La anu' vin si eu cu voi musai ( daca ma luati :D )

anakin28, excelente multe.

Edited by mrdobanda, 23 November 2009 - 12:37.


#25
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
Inca n-au descoperit nuntashii threadul asta?! :P:p

#26
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Se pare ca nu. Dar tu aveai niste clipuri superbe, pe care eu la-am vazut numai din intamplare, ca erau pitite pe alte arii.

#27
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Asta merge?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2bOBoaf6O7w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
ForeignerD

ForeignerD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 01.03.2009
Pentru spot publicitar este foarte frumos, atractiv.

In urma unei vizite, povestea unei case de copii m`a impresionat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Qif7Y6xn-3U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Foarte misto baieti.
Si eu cu una, din niste cadre vechi, de la Sirnea: http://iordacheovidi.../07/sirnea.html

#30
LiviuArhip

LiviuArhip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 01.08.2010
Foarte frumoase diaporamele de pe aceasta pagina. Felicitari tuturor si, pentru ca nu exista un topic de incepatori in diaporame, postez aici o prima incercare:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OB3Jlos4kdI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Felicitari pentru munca si pentru abordare.
Voi nota numai partile negative pentru ca suntem la critica, dar nu inseamna ca e o prezentare proasta.

E lunga. Nu datorita duratei efective, ci datorita faptului ca imaginile se deruleaza in ritm foarte lent si tern. Lipseste un subiect, un predicat un motiv, o legatura evidenta cu muzica, de ex. prin sincronizarea tranzitiilor cu ritmul muzicii. Diaporama fiind postata pe youtube vei avea la indemana niste statistici. Una interesanta este "Hot Spots", care arata procentual cati spectatori s-au uitat la clip si pana la ce minut. In cazul in care curba cade spre final atunci e cu "mai incearca". Te poiti consola numai daca ai numar mare de vizualizari. :)

Edited by calexe, 10 September 2010 - 23:22.


#32
LiviuArhip

LiviuArhip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 01.08.2010
calexe: Multumesc frumos. Chiar daca am petrecut o zi intreaga la cetate nu am putut alege prea multe cadre, asa ca a trebuit s-o trag de par ca sa ma incadrez pe tema muzicala. Stiu ca-i lalaita dar promit ca mai incerc.

Edited by LiviuArhip, 10 September 2010 - 23:24.


#33
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Mai am si eu una recenta. E cu reclama, dar asta e, e facuta la comanda. Sper sa va placa. Feedback-ul despre clip, in special ceea ce NU va place, este apreciat fara rezerve.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h8eQaEJDT4k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
Enter_Here

Enter_Here

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 07.05.2009
Calexe, tin sa te felicit, a iesit foarte frumos, imi place in special ca mai toate cadrele sunt naturale, nimeni nu este crispat si au acel ceva. Ce nu-mi place, erau unele cadre superbe care le-ai tinut prea putin in derulaj(in jur de 1-2 secunde) mi-ar fi placut sa ma uit ceva mai mult la ele :). In rest e foarte frumos:).

#35
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Am notat. Mersi. Cadre voi mai pune la Critica / Sport.

#36
bogdan_galetuse

bogdan_galetuse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 26.03.2008
foarte frumos, nu am ce carcoti, un pic cam agresiv montajul, daca asta a fost intentia, totusi sunt niste copii.

si unele cadre bestiale, din pacate prea scurta ca sa-ti spun care

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate