Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

La multi ani @LouisCyphre!
 Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4
 Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...
 Restituire prima casco dupa instr...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

ofiter vama aeroprt new york

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

catalina_em

catalina_em

New Member

• Grup: Members
Salut,
Este cineva care sa imi poata da si mie mai multe detalii despre discutia pe care o ai cu ofiterul vamal din aeroprt, in NeW yOR, PENTRU CA AM INTELES CA EL DECIDE CAT SA STAI IN us, INDIFERENT DE VALABILITATEA VIZEI.
eU AM VIZA DE TURIST PE 10 ANI, ESTE PRIMA INTRARE ACUM IN SEPTEMBRIE.
Deci, cum trebuie sa ma port cu ala sau ce trebuie sa zic.
Va pup!

meanman

meanman

Senior Member

• Grup: Senior Members
Te zambaresti si esti pozitiv in tot ceea ce vorbesti. O sa te intrebe un cacat: How are you sau destea. Stai linistit ca nu-i nicio problema atata timp cat nu apari suspect.

catalina_em

catalina_em

New Member

meanman, on 7th August 2009, 13:17, said:

Te zambaresti si esti pozitiv in tot ceea ce vorbesti. O sa te intrebe un cacat: How are you sau destea. Stai linistit ca nu-i nicio problema atata timp cat nu apari suspect.
mERCI MULT PENTRU SFAT. tU AI MAI FOST ACOLO?

meanman

meanman

Senior Member

Prietena mea a plecat acum o luna.

mihai!

mihai!

Senior Member

catalina_em, on 7th August 2009, 13:13, said:

Salut,
Este cineva care sa imi poata da si mie mai multe detalii despre discutia pe care o ai cu ofiterul vamal din aeroprt, in NeW yOR, PENTRU CA AM INTELES CA EL DECIDE CAT SA STAI IN us, INDIFERENT DE VALABILITATEA VIZEI.
Va pup!

Daca este asa inseamna ca astia sunt mai comunisti decat Corea de Nord...

Scuze ca ti-am stricat topicul.Nu am putut sa ma abtin.

catalina_em

catalina_em

New Member

mihai!, on 7th August 2009, 14:00, said:

Daca este asa inseamna ca astia sunt mai comunisti decat Corea de Nord...

Scuze ca ti-am stricat topicul.Nu am putut sa ma abtin.
Nu-i nimic, nu ma supar, dar ii dai seama te chinui sa  iei viza la Bucurersti si bilet apoi si te  trezesti  ca unul a visat urat noaptea  si  te respinge tocmai in aeroprt.....ar fi aiurea rau.

bogdy68

bogdy68

Senior Member

• Grup: Banned
Dupa cum scrii , esti o ''terorista''pentru limba romana.Presupun ca dupa cum scrii  tot asa si vorbesti..Ca urmare, daca as fi ofiterul vamal, nu te-as lasa nici o nanosecunda pe teritoriul SUA. :lol: Dar sa zic ca din cauza emotiei ai scris asa--deci: te comporti/vorbesti normal, natural,fara fastaceli si balbaieli, in asa fel incat sa nu ii dai motive sau sa te banuiasca de ceva nasol.

catalina_em

catalina_em

New Member

bogdy68, on 7th August 2009, 14:12, said:

Dupa cum scrii , esti o ''terorista''pentru limba romana.Presupun ca dupa cum scrii  tot asa si vorbesti..Ca urmare, daca as fi ofiterul vamal, nu te-as lasa nici o nanosecunda pe teritoriul SUA. :lol: Dar sa zic ca din cauza emotiei ai scris asa--deci: te comporti/vorbesti normal, natural,fara fastaceli si balbaieli, in asa fel incat sa nu ii dai motive sau sa te banuiasca de ceva nasol.
merci pentru sfat...sunt pe mobile conection...sorry  ptr greseli.
O zi buna

mihai!

mihai!

Senior Member

bogdy68, on 7th August 2009, 14:12, said:

Daca a scris de pe telefon este de inteles...Si eu acum am vazut ca am scris Corea in loc de Coreea :)

lexus246

lexus246

New Member

Pe mine m-a întrebat unde merg, scopul vizitei, cine este persoana care m-a invitat, de unde o cunosc și cât timp vreau să stau. M-au amprentat și ... bye, bye.

Formalitatea de intrare în țară a avut loc pe JFK deși zburam mai departe, după ce am stat la o coadă de vreo oră pe puțin. Americanii treceau pe la un ghișeu special, extrem de repede.

La întoarcere, cumpărăturile din duty-free mi-au fost aduse la ușa avionului, ca nu cumva să mă răzgândesc și să plec cu ele spre teritoriul american  :lol:

catalina_em

catalina_em

New Member

lexus246, on 8th August 2009, 14:29, said:

Pe mine m-a întrebat unde merg, scopul vizitei, cine este persoana care m-a invitat, de unde o cunosc și cât timp vreau să stau. M-au amprentat și ... bye, bye.

Formalitatea de intrare în țară a avut loc pe JFK deși zburam mai departe, după ce am stat la o coadă de vreo oră pe puțin. Americanii treceau pe la un ghișeu special, extrem de repede.

La întoarcere, cumpărăturile din duty-free mi-au fost aduse la ușa avionului, ca nu cumva să mă răzgândesc și să plec cu ele spre teritoriul american  :lol:
Multumesc frumos pentru informatii. Mai am te rog frumos o intrebare. Unde este indicat sa faci intrarea in US, in New York sau oricare alt aeroport? Eu trebuie sa ajung in LA.

LoveDemon

LoveDemon

Internet Lodger

• Grup: Moderators

catalina_em, on 7th August 2009, 13:13, said:

Salut,
Va pup!
In nici un caz n-o sa te lase sa stai 10 ani, nici chiar cel mai dragut ofiter. De ce ai impresia ca sunt vamesi?

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

catalina_em, on 8th August 2009, 23:05, said:

Multumesc frumos pentru informatii. Mai am te rog frumos o intrebare. Unde este indicat sa faci intrarea in US, in New York sau oricare alt aeroport? Eu trebuie sa ajung in LA.

Asta chiar nu are nicio importanta. Poti sa zbori direct daca vrei Paris-Los Angeles sau Frankfurt-Los Angeles

Pitzifelnic

Pitzifelnic

Active Member

MembruAnonim, on 9th August 2009, 13:05, said:

Asta chiar nu are nicio importanta. Poti sa zbori direct daca vrei Paris-Los Angeles sau Frankfurt-Los Angeles
Eu am intrat in SUA prin mai multe aeroporturi, dar nu a fost nicio diferenta. Anul asta am facut de doua ori intrarea prin Houston, dar la fel: ne-am urat reciproc buna ziua, amprente, ochiul la camera si stampila. Asta dupa ce stai la coada vreo ora sau mai bine, dupa cum ai noroc. Spre LA am zburat acum vreo 2 ani cu Delta, dar aia au un hub pentru Europa in Ohio, asa ca am facut formalitatile la Cincinnati.
Eu stiu ca primesti maxim 6 luni de la ofiter. Eu cel putin atata am "incasat" mereu, inclusiv anul asta. Oricum e o inghesuiala monstru si aia sunt toti teribil de plictisiti fiindca au permanent o mare de oameni de procesat. Nu stiu ce-ar trebui sa faci ca sa-i enervezi. :)

catalina_em

catalina_em

New Member

Pitzifelnic, on 9th August 2009, 21:18, said:

Eu am intrat in SUA prin mai multe aeroporturi, dar nu a fost nicio diferenta. Anul asta am facut de doua ori intrarea prin Houston, dar la fel: ne-am urat reciproc buna ziua, amprente, ochiul la camera si stampila. Asta dupa ce stai la coada vreo ora sau mai bine, dupa cum ai noroc. Spre LA am zburat acum vreo 2 ani cu Delta, dar aia au un hub pentru Europa in Ohio, asa ca am facut formalitatile la Cincinnati.
Eu stiu ca primesti maxim 6 luni de la ofiter. Eu cel putin atata am "incasat" mereu, inclusiv anul asta. Oricum e o inghesuiala monstru si aia sunt toti teribil de plictisiti fiindca au permanent o mare de oameni de procesat. Nu stiu ce-ar trebui sa faci ca sa-i enervezi. :)
iti multumesc frumos pentru sfaturi

SuperDuper

SuperDuper

Crushed

Durata maxima la vizele turistice de 10 ani este de 6 luni si poti aplica pentru extindere cu inca 6 luni cand esti pe teritoriul US - la USCIS. Insa peste durata asta va trebui sa dovedesti ca inca mai esti "turist", daca stai mai mult timp in US decat afara, risti sa ti se anuleze viza.

catalina_em

catalina_em

New Member

SuperDuper, on 12th August 2009, 18:17, said:

Durata maxima la vizele turistice de 10 ani este de 6 luni si poti aplica pentru extindere cu inca 6 luni cand esti pe teritoriul US - la USCIS. Insa peste durata asta va trebui sa dovedesti ca inca mai esti "turist", daca stai mai mult timp in US decat afara, risti sa ti se anuleze viza.
Buna,
merci ptr sfat. stiam asta, dar oricand un sfat e bun.

Valentine

Valentine

Un Mosotti mai serios.

lexus246, on 8th August 2009, 14:29, said:

Nu, este vorba de lichide (daca cumperi sticle cu vin, parfumuri, samd.) Chestia asta cu usa avionului se intampla numai de cativa ani incoace cand s-au speriat de posibilitatea de a face un material exploziv prin combinatia a diverse lichide.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate