Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Santiere Externe

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1782 replies to this topic

#1585
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Da maestre, e bine rau trebuie sa recunosc :)

#1586
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
cum merge plantatul de tufe?

#1587
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Au iesit toate dar incetisor. Am avut vreme rece si umeda, acum cu soarele parca au inceput sa creasca mai bine.

#1588
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Am schimbat tamplaria...

#1589
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
Posted Image Posted Image
Vreme de ciocnit!
O poza, un poz ceva?

#1590
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Sunt maro 🤣🤣 nimic special

#1591
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
M-am apucat sa fac niste glafuri interioare din lemn si sunt destul de multunit de rezultat.
Inca testez lacurile, am gasit ceva pt yaht si pare destul de rezistent.
Ma uit acum dupa panouri cu infrarosii de tavan, vroiam calorifere din fonta stil victorian dar e prea mare bataie de cap cu tevile.
Plus ca astia nu au auzit de distribuitoare/colectoare sunt cu 50 de ani in urma noastra in constructii...

Attached Files


Edited by Astrul, 31 October 2019 - 12:33.


#1592
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Ma gandeam aseara cum ar fi sa va fac cea mai proasta gluma si sa ma duc azi sa votez cu Dancila :)))

#1593
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Bad, bad joke :(((

#1594
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007

View PostAstrul, on 09 noiembrie 2019 - 12:03, said:

Ma gandeam aseara cum ar fi sa va fac cea mai proasta gluma si sa ma duc azi sa votez cu Dancila :)))
Cica se dau si diplome pentru un astfel de vot... :))

#1595
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
La fel cum ni se pare aiurea ca niste pensionari si asistati sa ne decida soarta, la fel gandesc si despre diaspora.
Daca nu mai ai treaba pe-acasa de ce sa le decizi altora situatia?
Eu nici nu stiu cine candideaza, cu atat mai mult care ar fi mai bun. Si cum nu am planuri de intoarcere...

#1596
lapcat

lapcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 23.01.2007
Fiindca cel putin jumate din cei plecati se vor intoarce iar cealalta jumate se gandeste sau spera sa se intoarca macar la un moment dat. Cat despre "niciodata nu ma intorc"... never say never. Poate ca da, poate ca nu, dar azi cu siguranta nu poti spune sigur.

Edited by lapcat, 12 November 2019 - 14:14.


#1597
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007
Nu stiu daca si cealalta jumatate se gandeste sa se itnoarca,mai degraba sa viziteze. In mod normal cei mai multi nu se vor mai intoarce. Dar abordarea "dupa noi potopul" nu e cea mai sanatoasa, chiar daca nu te intorci esti afectat indirect de ce se intampla aici, mai ai destule neamuri sau amici. In plus chiar Europa este mai bine cu o tara de la periferie ceva mai stabila si mai putin corupta..
Probabil mentalitatea UK ca li se rupe de continent are si efecte din astea insa o sa vedem dupa brexit cum va fi treaba cu adevarat pe acolo..

#1598
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View PostAstrul, on 09 noiembrie 2019 - 12:03, said:

Ma gandeam aseara cum ar fi sa va fac cea mai proasta gluma si sa ma duc azi sa votez cu Dancila :)))
mmmm, tu ti cu ursu?

#1599
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,878
  • Înscris: 27.02.2008
Stiti de citatul ala: "daca votul nostru ar avea vreo importanta..atunci n-am avea dreptul sa votam"? Toti ne umflam in pene o data la cativa ani "vin ai nostri..pleaca ai nostri"..si tot cu buza umflata ramanem. Eu il inteleg pe mr. Astrul..Cand vin astia noi..ii pun pe ai lor peste tot prin functii..si-i dau jos pe ailalti care au venit cu 'nepotisme'..etc..La urmatoarea rocada..ii pun pe ceilalti..si tot asa. Pana se va ajunge la meritocratie si nu la nepotisme / neamuri..mai avem cateva sute de ani de mancat pe paine..sau pe mamaliga.

Brucan zicea ca dupa 20-30 de ani abia se va simti ceva schimbari in mentalitate..dar cred ca era vb de 120-130+.

Mr. Astru...mai bine zi-ne / arata-ne ce mai construiesti pe acolo..sau ai schimbat aria de ..ocupatii?

Edited by manghels, 13 November 2019 - 10:17.


#1600
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007
Attached File  spm.jpg   60.91K   24 downloads

View Postmanghels, on 13 noiembrie 2019 - 10:16, said:

Brucan zicea ca dupa 20-30 de ani abia se va simti ceva schimbari in mentalitate..dar cred ca era vb de 120-130+.

Cred ca exagerezi, schimbarile sunt chiar foarte mari doar ca mai e mult pana departe si in plus suntem noi aici ca broastele la fiert si le simtim/apreciem mai greu. Ganditi-va cum era peisajul acum..10-15-20-30 de  ani, cati oameni cenusii pe dinauntru si pe dinafara. Suntem in continuare ultimul popor din UE care mai scuipa pe jos insa procentul a scazut foarte mult, cel putin in marile orase. Man, nu stiu daca parintii tai aveau case tot asa sau daca isi petreceau vacantele in Africa..ai mei sigur nu, au inceput sa iasa in afara prin vacante abia de cativa ani.. Deci sa nu bagatelizam ceea ce avem ca nu e putin lucru! Nu stiu daca va imaginati o tara in care in loc de base si marele mut ii aveam pe nastase/ponta/proasta prostilor...



Un om inteligent si educat in alt spirit a spus acum mai bine de 25 de ani ca problema noastra nu e ca nu avem drumuri, case..bani ci ca nu avem...."oameni". Bineinteles s-a umflat in noi spiritul nationalist/patriotard si l-am injurat pe nenorocitul asta de strain... In schimb il citam pe ..Brucan, o adevarata talpa stalinista, un agent strain la produs intr-o tara periferica..

In fine, daca e ceva pozitiv la toata treaba asta cu turul 2 e ca facem si noi in sfarsit un recensamant al prostilor, hotilor si ticalosilor - o sa aflam judetele in care ei sunt majoritari. Daca imi iau ban  e ok, "cauza" merita 100% :))

Edited by catalijns, 13 November 2019 - 11:07.


#1601
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,878
  • Înscris: 27.02.2008
Cataline..eu nu am zis nimic de nivelul de trai..ci de mentalitate. Din pacate, fie ca o recunoastem sau nu..cam toti o avem in sange..pentru ca aici traim..si cam toti cand scapa la banu' public o iau pe aratura. Nici nu vreau sa fac comparatii cu ce a fost inainte..si ce e acu'..Oamenii fac diferenta..si sincer..privind oamenii si interesele/clanurile..eu nu vad nici o schimbare..si aici ma refer doar la cei ce carmuiesc acolo sus si chiar local..mai jos.

Din pacate..singura alternativa ce-o mai avem..e sa-i dam jos pe unii si sa-i punem pe altii..ca apoi sa le dam la glezne astora..dupa 4 ani sau mai putin.. De asta am si zis ca..trebuie sa se mai schimbe/perinde multe generatii, inclusiv noi..pana cand sa se simta o schimbare mai adanca. Ca putem noi calatori acu..sau ne mai permitem una alta..e altceva..Insa cand iesi din orase si te uiti prin sate..ti se face rusine..si lasi capul plecat.

Clar mai sunt si exceptii..insa per ansamblu..e cam jale..

PS: Nu cred ca se pune problema de vreun ban..pana la urma sunt doar niste opinii..din realitatea crunta in care traim.
Cat priveste turul 2..or sa iasa si mai putini la vot..din pacate..(si asta spune tot despre mentalitate) si aici ma refer la tineret..nu la pensionarii si asistatii fideli unora..pe viata.

Edited by manghels, 13 November 2019 - 13:49.


#1602
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View Postmanghels, on 13 noiembrie 2019 - 10:16, said:

Stiti de citatul ala: "daca votul nostru ar avea vreo importanta..atunci n-am avea dreptul sa votam"?

De dimineata discutam cu fiica-mea in drum spre scoala si ii ziceam de o zicala din facultate: Prima condiție sa iei un examen e sa te duci la examen. Asa e si cu votul: Prima condiție ca sa se schimbe ceva e sa insisti si sa votezi. Altfel chiar nu avem nici o sansa. Eu tot visez ca va fi Ciolos prim-ministru si Vlad Voiculescu la sanatate :) Call me a dreamer :(

Edited by puisor, 13 November 2019 - 14:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate