Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Posturi de radio

- - - - -
  • Please log in to reply
958 replies to this topic

#883
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,996
  • Înscris: 23.08.2020
95,8 Delta Tulcea
Da pro fm in matinal..

Pe tuner skoda asa arata...

Attached Files



#884
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 31.01.2011
Salut, mai nou si-a facut radio online Sarpe cu Alina fosti radio total, ii zice radio80. Tot astept sa-si faca si Serban Huidu cu a lui echipa de cronica.

#885
bogdanbbo

bogdanbbo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 24.08.2011
Newage 95.6 seara la 21.00 in Zona Iuliu Maniu/Vasile Milea
Stereo sunet curat

Attached Files


Edited by bogdanbbo, 07 March 2021 - 21:55.


#886
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,996
  • Înscris: 23.08.2020
Radio Moldova
Radio Chisinau indoor Tulcea,,acasa..asta ascult
Super post radio

La Tulcea local pe pervaz radio

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9NfH9n5yTrM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dxvidelegeo, 07 March 2021 - 23:43.


#887
SniperWolf_02

SniperWolf_02

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 26.03.2019

View Postdxvidelegeo, on 07 martie 2021 - 23:32, said:

Radio Moldova
Radio Chisinau indoor Tulcea,,acasa..asta ascult
Super post radio

La Tulcea local pe pervaz radio

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9NfH9n5yTrM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ma asteptam sa scoti si tu niste ucrainieni , o Odesa , un Chonhar , un Sevastopol , nu semi-locale , ca pe alea le prinde oricine care merge acolo. Crede-ma , sunt satul de Cahul , Izmail si Tulcea , si de bulgari (Shumen) dar asta e partea a doua.

Edited by SniperWolf_02, 08 March 2021 - 08:37.


#888
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,996
  • Înscris: 23.08.2020
nu am antene  ////  antene DX   ,,la tulcea
am una dar ne montata
acolo e altfel..radio putin..peste mult..vin merlot mult..gratar mult..timp putin radio.tulcea..la fel la bran..mereu schi..urcat..gratare..poiana..rajnov..predeal..fundata..plaiul foii..etc..plus familia iti ocupa tot timpul..radio tre izolat..singur..sa faci...la fel casa din buc..rar dx..ca nema timp..singur si odihnit si chef...rar am buc...asa e la batranete vei vedea..te dedici altora..am familie..doi copii..

Edited by dxvidelegeo, 09 March 2021 - 00:50.


#889
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Adrese stream/fisier actualizat  posturi radio romanesti-internet(in special Magic FM);Multumesc

Edited by danb1961, 07 April 2021 - 07:32.


#890
SniperWolf_02

SniperWolf_02

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 26.03.2019

View Postdanb1961, on 07 aprilie 2021 - 07:31, said:

Adrese stream/fisier actualizat  posturi radio romanesti-internet(in special Magic FM);Multumesc
https://onlineradiobox.com/ , stream-urile le accesezi cu Inspect Elements (click dreapta pe butonul Play si inspect elements) , asa faceam eu in cazul in care nu aparea un post de radio preferat pe VRadio.
De exemplu ,pentru Magic FM : https://live.magicfm.ro/magicfm.aacp

Edited by SniperWolf_02, 08 April 2021 - 09:55.


#891
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,996
  • Înscris: 23.08.2020
103,4 Seven Buc cel mai slab din Buc...indoor nu se prinde, in apartament in cartier berceni sudul buc
la fel 107,3 fm Smart Buc, indoor deloc nu intra, nimic, fass..slab de tot in berceni sudul capitalei
cele mai slabe din Buc

94,8 buc. mare fasait indoor in berceni...sect 4 buc..slab indoor

89,0 Buc zu rupe indoor, fara antena intra..si ce sunet de top.o placere..extraordinar ca privat sa emiti mai bine ca srr..si sunet am mai zis...top nr 1..si receptie si tot


90,2 RLT rupe indoor..ce chestie si ani de zile nu intra deloc in apartament..indoor in sudul buc

si inca ceva ce am vazut ieri..96,9 buc gold..in sfarsit a dat mai incet volumul..se aude ok acum..nu mai tipa

#892
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
FOCUSMANIA, muzica fara reclame sau stiri pe on line la www.focusmania.ro. E noutatea acestei luni.

#893
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

View Postchatnoir401, on 09 mai 2021 - 21:08, said:

FOCUSMANIA, muzica fara reclame sau stiri pe on line la www.focusmania.ro. E noutatea acestei luni.

Este cam de un an de zile pe on-line! Ca ai descoperit-o tu luna asta, este OK!Posted Image
Da, muzica buna fara reclame, romaneasca veche si populara. Eu il ascult de ceva timp, mai nou pe un mediacenter cu Internet radio AUNAPosted Image
Mi-am luat doua astfel de scule:
https://www.auna.de/...io-Schwarz.html

#894
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,681
  • Înscris: 06.11.2018
Nu ai vazut ca postarea este din 9 mai 2021?

Edited by IceCoolExtreme, 20 May 2022 - 08:13.


#895
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

View PostIceCoolExtreme, on 20 mai 2022 - 08:13, said:

Nu ai vazut ca postarea este din 9 mai 2021?Posted Image

Si Focusmania este mai inainte de mai 2021 iar faptul ca am raspuns cuiva cu un "trecut" asa de indepartat nu este o crima!Posted Image
Crezi ca initiatorul a parasit Softpedia? Nu, n-a parasit-o! Da, m-am uitat printre randuri dar nu consider asta o mare problema!
Oricum Focusmania am ascultat si cand nu era Focus FM Buzau cu profil de usoara veche si populara (format foarte bun si de succes) ci era un fel de CHR! Stiam cu ce se mananca asta... inaintea altora!
Ca un P.S. - si eu sunt om de radio de 29 de ani si ce prestez acum la un post de radio on-line se aude pe tot mapamondul, asa ca sunt mai in tema fata de multi...
Numai bine!Posted Image

#896
kiro_rousse

kiro_rousse

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.04.2022

View Postdxvidelegeo, on 15 aprilie 2021 - 12:03, said:

103,4 Seven Buc cel mai slab din Buc...indoor nu se prinde, in apartament in cartier berceni sudul buc
la fel 107,3 fm Smart Buc, indoor deloc nu intra, nimic, fass..slab de tot in berceni sudul capitalei
cele mai slabe din Buc

94,8 buc. mare fasait indoor in berceni...sect 4 buc..slab indoor

89,0 Buc zu rupe indoor, fara antena intra..si ce sunet de top.o placere..extraordinar ca privat sa emiti mai bine ca srr..si sunet am mai zis...top nr 1..si receptie si tot


90,2 RLT rupe indoor..ce chestie si ani de zile nu intra deloc in apartament..indoor in sudul buc

si inca ceva ce am vazut ieri..96,9 buc gold..in sfarsit a dat mai incet volumul..se aude ok acum..nu mai tipa

Salut, tocmai am citit postarea ta. Primele două radiouri pe care le-ați menționat sunt motivul pentru care mai am o antenă terestră pentru România. Z-Rock a venit ca bonus, mai ales după ce Tananana s-a oprit. Problema cu Radio 7 si Smart pentru mine este ca pe ambele frecvente sunt ... alte frecvente romanesti :) La 107.3 era Virgin, iar acum Europe fm, si sunt absolut egali la nivel. La fel este și la 103.4 unde pe lângă radio 7 există Cultural și este foarte greu să reglezi antena ca să le poți asculta 24 de ore pe zi. Am reușit cam la 90% și asta de luni de zile. Există și alte anomalii interesante. 90.8 fm de ani de zile este imposibil de acceptat - doar auzi că există ceva. La 93,9, însă, în 90% din seri este perfect chiar și cu RDS, deși nu există nicio urmă din timpul zilei.Posted Image  Din păcate, în Bulgaria radiourile mari le-au stricat pe cele bune de mult și au transformat aerul într-o mașină de bani.

#897
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,996
  • Înscris: 23.08.2020
dar ai prins cand era Pristis ?
mi ti minte ruse Pristis 100,5 ?
ala radio bun..eu de la Videle il ascultam de acasa adica.
salut

90,8 Bucuresti nu vei receptiona caci este un cos de fum..spre tine..zid de 2 m ..unul plus unul..circular..nu trece unde prin zid spre giurgiu..
dar ai 96,5 la tine acolo..
eu de la tine iau cel mai bine 93,6 fresh bg..ca privat zic
sa zici de 93,1 de unde emite..din ce oras..ca e permanent la Buc si in masina in mers..

#898
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 23.07.2009

View Postkiro_rousse, on 26 mai 2022 - 03:51, said:



Salut, tocmai am citit postarea ta. Primele două radiouri pe care le-ați menționat sunt motivul pentru care mai am o antenă terestră pentru România. Z-Rock a venit ca bonus, mai ales după ce Tananana s-a oprit. Problema cu Radio 7 si Smart pentru mine este ca pe ambele frecvente sunt ... alte frecvente romanesti :) La 107.3 era Virgin, iar acum Europe fm, si sunt absolut egali la nivel. La fel este și la 103.4 unde pe lângă radio 7 există Cultural și este foarte greu să reglezi antena ca să le poți asculta 24 de ore pe zi. Am reușit cam la 90% și asta de luni de zile. Există și alte anomalii interesante. 90.8 fm de ani de zile este imposibil de acceptat - doar auzi că există ceva. La 93,9, însă, în 90% din seri este perfect chiar și cu RDS, deși nu există nicio urmă din timpul zilei.Posted Image  Din păcate, în Bulgaria radiourile mari le-au stricat pe cele bune de mult și au transformat aerul într-o mașină de bani.

Pe 107.3 a fost înlocuit Virgin, cu EuropaFM, cele doua radiouri fac parte din același trust.

On 107.3 Virgin has been replaced by EuropaFM, both radio stations are part of the same trust.

#899
mr_api

mr_api

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 10.10.2010

View PostZvartoshu, on 24 aprilie 2020 - 18:13, said:

....
100.0 Power FM
...
Şimdi varsa yoksa Dinci radyolar..

Cantareata romanca Minelli are mare succes la radiourile din Turcia,le a si vizitat sediile: Pal,Power,Phenomenon,etc   [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4mdreLKK3SE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mr_api, 16 June 2022 - 10:04.


#900
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,996
  • Înscris: 23.08.2020
la agigea..la mare..lipsa 1458 radio srr act...in medii
merge 909 r constanta..dar lipsa 1314 antena satelor constanta..iar lipsa
merge si 720 acolo srr act dar cred din tulcea am prins bine
pilonul e ok inca in picioare ancorat la agigea..credeam ca e dat la pamant sa l..mareasca la 75 m

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate