Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Revelion 2010...

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
O rugaminte : cine poate recomanda o zona in care a mai fost ( tara, regiune, hotel ) de revelion si i-a placut atat de mult incat s-ar duce in fiecare an...singura conditie ar fi sa fie linistita ( nu marile capitale europene, etc ) , sa fie aproape de ceva obiective turistice in caz ca te plictisesti, etc...buget de familie cam 1500-2000 euro ! Multumesc pentru eventualele detalii incluse ( traseu ori zbor avion, nume agentii, diferite tips-uri ale locului, etc ).

#2
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbully, on 3rd August 2009, 18:45, said:

O rugaminte : cine poate recomanda o zona in care a mai fost ( tara, regiune, hotel ) de revelion si i-a placut atat de mult incat s-ar duce in fiecare an...singura conditie ar fi sa fie linistita ( nu marile capitale europene, etc ) , sa fie aproape de ceva obiective turistice in caz ca te plictisesti, etc...buget de familie cam 1500-2000 euro ! Multumesc pentru eventualele detalii incluse ( traseu ori zbor avion, nume agentii, diferite tips-uri ale locului, etc ).
Goa - India. Avion Bucuresti - Istanbul cu Tarom (circa 150 euro), apoi Istanbul - Sharjah - Goa (circa 300 euro), deci 900 euro de familie (presupun de 2 sau mai multi ?). Pe urma cu 500 - 1000 euro, poti sa stai la hotel fain (daca rezervi din timp), plaja, trance party, Anjuna market, etc, etc...

#3
mihaiela_jian

mihaiela_jian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.02.2009
SI EU CAUT ASA CEVA DACA GASESTI TU TE ROG SA SCRI PE FORUM SI POATE MERGEM MAI MULTI

#4
loj

loj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.07.2009

View Postbully, on 3rd August 2009, 18:45, said:

O rugaminte : cine poate recomanda o zona in care a mai fost ( tara, regiune, hotel ) de revelion si i-a placut atat de mult incat s-ar duce in fiecare an...singura conditie ar fi sa fie linistita ( nu marile capitale europene, etc ) , sa fie aproape de ceva obiective turistice in caz ca te plictisesti, etc...buget de familie cam 1500-2000 euro ! Multumesc pentru eventualele detalii incluse ( traseu ori zbor avion, nume agentii, diferite tips-uri ale locului, etc ).

Am fost la Moscova (capitala europeana, dar cu totul altceva fata de Europa de Vest sau Est) cu familionul (tata,mama, frate) si a fost excelent. Excursie f bine organizata prin Paralela 45, cazare excelenta, multi au fost dezamagiti de Revelionul organizat de catre agentia rusa la restaurant, noi am fost insa in Piata Rosie si ne-a placut. Pret cam 1,100 E/persoana fara excursii optionale

Mie mi s-a parut exotic, dar pentru anul asta nu m-am decis "ce sa fie, ce sa fie"... India suna foarte bine, dar plec la sfarsitul lui septembrie pentru o saptamana la Delhi.. sunt convinsa ca Goa e de vis. E in plan

#5
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009
Salutare, care sunt zonele cele mai rentabile ca pret in care se poate face plaja de Revelion?

#6
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postancapo12, on 18th August 2009, 21:21, said:

Salutare, care sunt zonele cele mai rentabile ca pret in care se poate face plaja de Revelion?
acapulco

#7
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
fainele variantele cu india si moscova insa ca sa folosesc cateva filtre la dorinta mea , mi-ar conveni sa nu stau mult in avion...mai degraba o calatorie de 2-4 ore ar fi suficient , zic eu...multumesc pentru inspiratii si mai asteptam si altele...

#8
loj

loj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.07.2009

View Postbully, on 19th August 2009, 19:19, said:

fainele variantele cu india si moscova insa ca sa folosesc cateva filtre la dorinta mea , mi-ar conveni sa nu stau mult in avion...mai degraba o calatorie de 2-4 ore ar fi suficient , zic eu...multumesc pentru inspiratii si mai asteptam si altele...

Zborul pana la Moscova dureaza doar 2.30-3 ore :)

#9
stefbv

stefbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.06.2007
si eu caut o astfel de destinatie si ma gandeam la Nisa si de acolo Monaco. A fost cineva de revelion sau in ianuarie ?

#10
db77

db77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.06.2009
..cautam o destinatie pentru Revelion in Europa; unde ar fi mai cald ( mor de frig iarna) :Grecia, Cipru , Coasta de Azur , etc?

#11
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005
In 2010 Istambul va fi capitala europeana a culturii. Oare organizeaza ceva special de revelion?

#12
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostIuliux, on 8th September 2009, 20:26, said:

In 2010 Istambul va fi capitala europeana a culturii. Oare organizeaza ceva special de revelion?


Daaa!!!o sa avem parte de niste preturi umflate asa cum s-a intimplat la sibiu!ce,turcaletii sa fie mai fraieri?

#13
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005

View Postmahmud, on 8th September 2009, 20:42, said:

Daaa!!!o sa avem parte de niste preturi umflate asa cum s-a intimplat la sibiu!ce,turcaletii sa fie mai fraieri?
Sa nu exageram, Sibiu arata foarte bine si in 2007 a avut multe evenimente culturale.

#14
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostIuliux, on 8th September 2009, 20:46, said:

Sa nu exageram, Sibiu arata foarte bine si in 2007 a avut multe evenimente culturale.

m-am referit strict la preturi!

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Tunisia. am vazut niste oferte foarte ieftine..dar trebuie sa le mai studiez putin

#16
simona69

simona69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2007

View Postlex404, on 7th October 2009, 07:28, said:

Tunisia. am vazut niste oferte foarte ieftine..dar trebuie sa le mai studiez putin

unde??????????please B)

#17
sentido

sentido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.07.2009

View Postsimona69, on 7th October 2009, 08:37, said:

unde??????????please B)

Noi vrem sa mergem in Canare.



#18
daniel68

daniel68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.11.2007
plecam pe 27 dec. la marmaris.daca e cineva interesat,mai avem 2 locuri in masina,revelionul costa 220euro 6 nopti cazare la 4 stele cu demipensiune si masa festiva inclusa de familie[camera] am fost si anul trecut de revelion la kusadasi si ne-a placut,de aceea am ales din nou turcia.va stau la dispozitie cu detalii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate