Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Noul Suzuki Kizashi

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006

View PostBasarab, on 1st August 2009, 14:51, said:

Ungurii decat asambleaza. Lipesc niste piese. Pneurile, bujiile, bateriile...sunt facute in afara europei.

Fix la fel se intimpla si la tine la Mioveni ;) Chiar tu ai dat o poza cu niste componente de Logan si tara de provenienta. Doua componente, nu mai imi aduc aminte care, sint fabricate in Japonia. Remember?

#20
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Masina este chiar frumusica ! Un mic handicap faptul ca ofera deocamdata doar UN motor ( hm, 2,4l...suna bine totusi...) dar vor mari oferta cu siguranta...Subscriu la parerea lui Sebulbus, volanul este o componenta cu un impact vizual foarte mare.Acesta nu-i cel mai frumos volan , dar...merge. Acum sa vedem si pretul, ca si asta este foooarte important, daca vrea sa se dueleze cu europenele consacrate.

#21
paul_s

paul_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 20.01.2007
mie-mi place cutia cu variatie continua care are pedale de schimbat treapta

#22
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Urla din toate puterile: VW Golf 5 :D

#23
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
pana la o vizionare live ne delectam cu you tube :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k7oHegfcjBU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H8BirHCUZcI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostCristist50, on 18th August 2009, 23:03, said:

Urla din toate puterile: VW Golf
Jetta, chiar? :) Cel putin font-ul cifrelor de pe turometru sunt identice cu cele de pe Golf.
Oricum, mie-mi place masinuta, go Suzy!

#25
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Singura deficienta pe care eu o gasesc e numele, prea altfel pt numele asta, cand am citit titlul ma asteptam la ceva mai mic si mai patratos.
In rest e wow!

#26
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
spate de de Volvo s nu stiu care
si bot de lexus
intodeauna mi-au placut japonezele, sper sa sparga piata dominata de "masini fiabile"

#27
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Jetta + Insignia = Kizashi

#28
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
cu Insignia poti sa spui ca are ceva idei in comun dar cu Jetta eu nu vad ce s-ar asemana...

Attached File  jetta.jpg   159.89K   46 downloads Attached File  insignia.jpg   148.14K   46 downloads Attached File  kizashi.jpg   89.09K   62 downloads

Attached File  jetta_i.jpg   155.87K   67 downloads Attached File  insignia_i.jpg   238.89K   69 downloads Attached File  kizashi_i.jpg   106.09K   82 downloads

#29
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
A mai aparut o masina noua. partea buna e ca, din ce stiu eu(nici nu am cautat), nu a aparut in locul altui model, caruia sa-i preia clientii ci e noua si va lua clienti de la celelalte marci, cel putin in Europa.

Suzuki kizashi - motoare de pana la 185 de cai pe benzina, tractiune fata dar si AWD, asezata ca si dimeniuni in clasa medie.
daca va avea preturi in stilul Suzuki cred ca va face o figura frumoasa.

Are ceva din VW Jetta in partea din fata dar mie imi place.


[ http://www.autoevolution.com/images/gallery/medium/SUZUKIKizashi-medium-4135_20.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.autoevolution.com/images/gallery/medium/SUZUKIKizashi-medium-4135_22.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by Courage, 23 November 2009 - 12:14.


#30
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Sper sa nu fie din gama Fiat Linea sau Nissan Tiida, adica f. inguste...

#31
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Foarte reusita masina. Din proportii nu se vad trasaturile usor anemice de la Fiat Linea. Pare a fi un bun concurent pt. Cruze.

#32
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
mai are Suzuki o masina apropiata, ma refer la SX4 sedan. Care a avut un succes ........incredibil de slab la noi.

#33
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
aia e din gama tiida si linea.

asta e proportionata bine si e destul de mare (4.6m). are si motor.

#34
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
preturi?

#35
dantekk

dantekk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.04.2008
Sa dezgrop nitel thread-ul :)
Cautam data de lansare in Europa, si am gasit asta.

Quote

Sedanul de clasa medie al japonezilor este asteptat sa debuteze in luna octombrie a acestui an si pe piata europeana. Kizashi isi va face aparitia mai intai in Germania.

Suzuki Kizashi debuteaza in toamna si in Europa .

178 de cai putere dezvolta unica motorizare cu care va fi disponibil Kizashi pe piata europeana.

Suzuki incearca sa isi largeasca gama de modele si pe Batranul Continent, cel mai nou membru al familiei sale europene urmand sa fie sedanul Kizashi, regasit deja pe pietele din Statele Unite si Japonia. Sedanul de clasa medie este asteptat sa debuteze mai intai pe piata din Germania, cel mai probabil in toamna acestui an, in luna octombrie.

Japonezul va incerca astfel sa rivalizeze cu Volkswagen Passat, Opel Insignia, Citroen C5, Seat Exeo si Toyota Avensis, desi in momentul lansarii va fi disponibil doar impreuna cu un motor pe benzina. Sedanul va fi animat de o unitate cu patru cilindri, de 2.4 litri, capabil sa ofere 178 de cai putere si un cuplu de 230 Nm, asistat in permanenta de o cutie manuala cu sase rapaorte sau de un CVT.

Pentru a putea tine piept concurentei puternice, Kizashi va plusa insa anul viitor cu o versiune hibrida, luata deja in considerare de oficialii japonezi. Pana atunci insa, am putea vedea sub capota sedanului un diesel de provenienta Volkswagen, avand in vedere recentul parteneriat dintre cele doua companii.

Sursa

#36
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,432
  • Înscris: 08.12.2006
Foarte interesanta masina. Sunt extrem de curios la ce pret o sa apara. Pare fain lucrat interiorul, review-urile de peste ocean spun ca masina este destul de silentioasa, performantele decente(un pic peste 8 secunde pe 0-100km/h), la fel si consumul. Daca apare pe la un 18.000 euro versiunea medie de dotari eu cred ca o sa aiba ceva viitor. Mie unul imi place cum arata si interiorul si exteriorul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate