Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

P&S Camera. Ce sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
3024 replies to this topic

rivali

rivali

Member

• Grup: Members
Ma poate ajuta cineva cu o parere despre un Sony Cyber-shot DSC-H20 ? Sau altceva mai bun dar la un buget de pina in 1000 ron , neaparat nou.
Are cineva camer asta?
A avut probleme cu ea?
Se merita filmatul HD?

Semper Pri

Semper Pri

Wannabe photographer

• Grup: Senior Members
Poate ajută/interesează pe cineva.

wayfarer

wayfarer

Junior Member

nu cred ca o sa gasesc nikon D40, cum vroiam
dar poate ca modelul asta se apropie de performantele nikonului, chiar daca nu e dslr
http://www.cameredig...finepix-s200exr
ce ma uimeste e ca l-am gasit la 2 magazine la diferenta uriasa de pret, n-am apucat sa sun sa intreb pt ca de abia m-am intors dintr-un voiaj

iata si pretul de la celalat magazin:
http://www.quickmobi...CFQUUzAodQXv9kg

sunt 2 extreme, nu stiu care dintre magazine exagereaza?

Edited by wayfarer, 26 November 2009 - 20:18.

Mr. Incredible

Mr. Incredible

It's showtime!

Al doilea exagereaza. Poti insa sa-i suni, sa-i intrebi daca il au in stoc, daca e la pretul afisat, daca are garantie originala valabila in RO, cat de repede si cu ce costuri il livreaza si daca poti verifica coletul inainte de a-l achita in cazul unei comenzi.

gambino55

gambino55

Junior Member

Mda , mi-am luat si eu un Panasonic LZ 10 de la Domo , 560 RON , sunt incantat de calitatea aparatului ( made in Japan ) si a pozelor ... ce m-a dezamagit complet a fost functia video ... desi este setat la VGA 840 x 480 sau 640 x 480 , 30 fps , calitatea este a unui video filmat cu telefonul mobil , adica jalnic ... de la ce ar putea fi ? sa setez focalizarea intr-un punct sau in mai multe puncte ? se pierde din calitate daca am un sd card de clasa 4 , iar in instructiuni scrie ca am nevoie de un card cu transfer de minim 10 MBps ? va rog , dati-mi un sfat cei care mai aveti LZ 10

ionut2

ionut2

Member

Ce ziceti de olympus x42? Pare tentant, zoom optic x5, ecran 2,7inch..La 399lei, stie cineva cum se comporta in general olympusu? Sau daca are cineva modelul asta va rog detalii,msi

wayfarer

wayfarer

Junior Member

View Postcatalinmariescu, on 26th November 2009, 21:59, said:

Al doilea exagereaza. Poti insa sa-i suni, sa-i intrebi daca il au in stoc, daca e la pretul afisat, daca are garantie originala valabila in RO, cat de repede si cu ce costuri il livreaza si daca poti verifica coletul inainte de a-l achita in cazul unei comenzi.

are garantie 24 de luni
am facut deja comanda si ar trebui sa ajunga maine la mine, pretul a fost cel afisat pe site
si mie mi se pare mic pretul avand in vedere ca in SUA costa intre 400 si 500 $, si stim cu totii ce preturi sunt in SUA...
pare un pret prea bun ca sa fie adevarat, sper ca legea lui murphy sa nu fie valabila si in acest caz :lol:
oricum pe site-ul lor cam toate produsele sunt mai ieftine ca in alte locuri
ar fi fost mai bun un nikon D40, dar cum nu se mai gaseste tre sa ma multumesc cu ceea ce am gasit...
ms mult catalinmariescu pt ajutor si sfaturi ;)

Edited by wayfarer, 27 November 2009 - 10:35.

ionut2

ionut2

Member

Ce sa aleg intre fuji a170, sony w120, canona470/480 ,olympus x42? Dati.mi un sfat va rog

wayfarer

wayfarer

Junior Member

mi-a sosit camera fuji finepix S200EXR
totul e ok, are toate accesoriile
un prim obstacol e ca nu reusesc sa scap de scamele ce s-au depus pe lentila  :ciocan:
cred ca va trebui sa merg la o optica medicala sa iau piele de caprioara sau sa cumpar microfibra de la magazin
mi-e frica sa nu zgarai lentila tot incercand sa scap de scame
nu am facut nici o poza pt ca nu am citit instructiunile inca, dar cred ca am facut o alegere buna, mai buna decat Panasonic FZ38, care e cam la acelasi pret la quickmobile
http://www.cameras.c...ic-dmc-fz38.cfm

fuscobal

fuscobal

Member

Salutare,

Care ar fi cele mai bune camere pana in 2000RON ? Ma intereseaza in primul rand calitatea imaginii si mai putin functia video sau alte dotari !

PS : In banii astia intra si un Nikon D40 care e DSLR entry iar mai tarziu se poate adauga un obiectiv mai bun. Merita asta sau un compact foarte bun ?

dani.user

dani.user

Guru Member

Daca esti dispus sa investesti mai departe mergi pe DSLR.

fuscobal

fuscobal

Member

Eu am deja DSLR format mediu cu sticle bune dar asta va fi cadou pentru cineva nu atat de pretentios ca mine. Probabil pe viitor isi va lua ceva gen 18-200 care sa le faca pe toate la un pret decent !

ionut2

ionut2

Member

Ce stiti despre olympus x42? Cum ies pozele noaptea? In general olympus e o firma ok? Va rog putin help,camera asta de la ei mi se pare ok la dotari adica zoom optic de x5, ekran lcd 2,7 inch,astept pareri, msi

dorina8

dorina8

New Member

Salutare tuturor. Vreau sa achizitionez o camera foto care sa scoata poze clare si daca se poate si de dimensiune redusa, iar pretul undeva la 600 max 700 ron (vreau sa imortalizez atat peisaje, cat si poze din incaperi). Dilema e ca nu stiu ce sa aleg deoarece sunt o necunoscatoare a acestui domeniu, dar as opta intre un nikon sau un canon. Ce ma sfatuiti? Dar despre kodak, panasonic ce parere aveti? Astept cu nerabdare raspunsurile voastre. Va multumesc anticipat.

dragoswooow

dragoswooow

Junior Member

Ai mei doresc cu disperare sa gasesc o camera foto.De cand am pierdut-o pe cealalta,un Canon PowerShot A590IS,ma tot bat la cap,mai ales ca urmeaza vacanta de iarna.Am gasit multe camere,dar nu m-am putut hotari.In principiu,as dori sa fie o camera Canon(pentru ca le-ar fi greu alor mei sa se invete cu alt tip,pe camera veche se descurcau relativ)si una care sa si filmeze.Un pret cam pana in 10 mil ar fi foarte convenabil.Treaba e ca tata are nevoie de ea si la lucru(e expert topo)si face o gramada de poze la case cu gard stramb...Un raspuns rapid ar fi bine venit.
Multumesc anticipat.

Sogardel

Sogardel

Junior Member

View Postdragoswooow, on 1st December 2009, 12:16, said:

Ai mei doresc cu disperare sa gasesc o camera foto.De cand am pierdut-o pe cealalta,un Canon PowerShot A590IS,ma tot bat la cap,mai ales ca urmeaza vacanta de iarna.Am gasit multe camere,dar nu m-am putut hotari.In principiu,as dori sa fie o camera Canon(pentru ca le-ar fi greu alor mei sa se invete cu alt tip,pe camera veche se descurcau relativ)si una care sa si filmeze.Un pret cam pana in 10 mil ar fi foarte convenabil.Treaba e ca tata are nevoie de ea si la lucru(e expert topo)si face o gramada de poze la case cu gard stramb...Un raspuns rapid ar fi bine venit.
Multumesc anticipat.

Cel mai bun aparat in pretul asta cred ca este: Canon sx120is

Edited by Sogardel, 01 December 2009 - 12:33.

dragoswooow

dragoswooow

Junior Member

Banii nu sunt o piedica prea mare,dar nu vreau sa dau pe o camera compacta cat se da pe una profesionista.
Multumesc de opinie.Voi vedea ce alte recomandari primesc si ma voi hotari impreuna cu tata :rolleyes:

DannyMC

DannyMC

Bug freak

@dorina8 Canon sau Panasonic dupa parerea mea. Ceva de genul asta:
http://www.f64.ro/pr..._4GB/index.html
sauhttp://www.f64.ro/pa...fs62-negru.html
Sunt sigur ca nu astea sunt cele mai mici preturi la care le poti gasi! ;)

@dragoswooow Sogardel ti-a recomandat ceva care se incadreaza in bugetul pe care l-ai precizat si este o alegere buna! Crede-ma o camera profesionala nu costa 1000 lei  :P !
Daca totusi ti se pare mult uite-te mai la link-urile de mai sus!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate