Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

iBook G4 / Powerbook G4

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
Ce merita sa iau dintre cele doua? M-am jucat de curand pe MAC si mi s-a pus pata, asa ca vreau ceva mai ieftin ca sa trec de la desktop pe laptop MAC.  Ce imi recomandati?

#2
robotica

robotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 27.08.2006

View PostAndrei221, on 30th July 2009, 17:02, said:

Ce merita sa iau dintre cele doua? M-am jucat de curand pe MAC si mi s-a pus pata, asa ca vreau ceva mai ieftin ca sa trec de la desktop pe laptop MAC.  Ce imi recomandati?


Ieftin este Ibook, este o varianta mai light a pb. In general a tinut mai mult bateria dar ecranul este limitat la 14 inch pe cand pb erau de la 12 inch - 15 - 17 inch. PB are si performante mai bune, rezolutie mai buna, tastatura iluminata unele modele, dvdrw, in fine lucruri in plus.

Depinde ce ai tu nevoie.

#3
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005
Nu te mai încurca. iBook a fost - dar nu mai este. 4 ani vechime în existența unui portabil e o viață de om. Mașina e încă frumoasă, dar procesorul e tare bătrîn! E bine să cauți un macbook de doi-trei ani vechime, Intel, ai să găsești la un preț bun. Singurul inconvenient e chipul grafic Intel 950 sau 1300, inadecvat pentru jocuri serioase. În rest, merge de rupe, dacă are minim 2 GB RAM.

#4
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
Pai am nevoie doar pentru net,sa vad niste poze,mai scriu un dvd,etc. am gasit unul de 14'' la 1.x ghz,1.25 gb ram,etc,etc..

#5
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

View PostAndrei221, on 1st August 2009, 12:49, said:

Pai am nevoie doar pentru net,sa vad niste poze,mai scriu un dvd,etc. am gasit unul de 14'' la 1.x ghz,1.25 gb ram,etc,etc..
Și vrei să zici că n-ai să te uiți la nici un video? N-ai să accesezi YouTube? Pentru că, repet, tot ce e flash se vede în reluare pe G4!
Îmi pare rău să te dezamăgesc!

#6
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
Ahh,ok. Oricum m-am orientat spre un MacBook. :)

#7
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005
Ei, vezi că se poate?

#8
vadflo

vadflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 08.12.2007

View Postfloriniaru, on 11th August 2009, 03:15, said:

Și vrei să zici că n-ai să te uiți la nici un video? N-ai să accesezi YouTube? Pentru că, repet, tot ce e flash se vede în reluare pe G4!
Îmi pare rău să te dezamăgesc!


Eu am avut un macmini G4 la 1.25 cu 1 GB RAM. Mergeau toate foarte bine fara sa a merge in reluare. Si DVD, DivX/XVID, muzica, navigare net, site -filme flash de pe youtube. Ca OS foloseam Tiger. Poate pe leopard sa mearga asa. Sau pote fi si de la codecuri.
Stima

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate