Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Infectie, "masea umflata"

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
alecx23

alecx23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.01.2009
Buna ziua. Ieri mi s-a umflat o masea (stanga sus) care timp de vreo 3 saptamani, daca apasam cam la vreo 2 cm sub ochi, simteam o durere mica. Nu am mai avut probleme de genul asta cu maseaua respectiva. Acu vreo 2 luni, timp de vreo 2 zile daca intra in contact cu maseaua de jos ma durea un pic. Chestia e ca nu s-a umflat gingia ci la aproximativ 2 cm sub ochi si nu ma doare deloc. Am luat aseara antibiotic (rovamicina 3 mil...da am luat de capu` meu) si iau in continuare. Ce ma pune pe ganduri e ca azi dimineata cand m-am trezit mi-am gasit falca putin mai umflata decat ieri si mai tare la atingere. S-a umflat pana la ochi si imi e tare frica sa nu fie vreo ceva urat. Stiu ca ar trebui sa ma duc la doctor doar ca nu suport acele. Imi e FOARTE FRICA de ace..mai ales cand le am in gura..Credeti ca ar putea fi ceva grav? Nu ar trebui sa imi treaca cu antibiotice? Dupa mai vad eu ce fac..

#38
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

 alecx23, on 25th March 2010, 09:45, said:

Credeti ca ar putea fi ceva grav? Nu ar trebui sa imi treaca cu antibiotice?
Nu e grav. Daca te duci acum la dr. Daca nu te duci, se poate transforma in ceva foarte grav.
Ce ti se intampla tie, este  la ordinea zilei in Romania. Nu esti primul si nici ultimul. Este realitatea tarii noastre, pt ca este locuita de romani ca tine.
Cu antibiotice nu-ti mai trece in faza in care esti.
Din pacate, acele, sunt parfum pe langa ce-o sa patimesti. O sa ai parte si de bisturiu. Si pe langa bisturiu, acele vor fi joaca de copii.
Nu ai de ales. Vei trece prin chestiile astea.

#39
alecx23

alecx23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.01.2009

 Ana_Karr, on 25th March 2010, 10:13, said:

Nu e grav. Daca te duci acum la dr. Daca nu te duci, se poate transforma in ceva foarte grav.
Ce ti se intampla tie, este  la ordinea zilei in Romania. Nu esti primul si nici ultimul. Este realitatea tarii noastre, pt ca este locuita de romani ca tine.
Cu antibiotice nu-ti mai trece in faza in care esti.
Din pacate, acele, sunt parfum pe langa ce-o sa patimesti. O sa ai parte si de bisturiu. Si pe langa bisturiu, acele vor fi joaca de copii.
Nu ai de ales. Vei trece prin chestiile astea.

Nu imi e frica de durere si nici de doctori. Doar de ace. Cred ca e ceva psihologic. Am ajuns si la bisturiu. Am avut nevoie de o incizie la o masea pentru ca era cu 3 radacini. Am sa mai astept pana maine..daca e tot asa ma duc la doctor. Merci

#40
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Mâine poate ai deja o supurație frumoasă. Mai stai, trece singură.

#41
alecx23

alecx23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.01.2009

 ripper, on 25th March 2010, 10:49, said:

Mâine poate ai deja o supurație frumoasă. Mai stai, trece singură.

Am inteles. Merci
Ce ma "deranjeaza" e ca nu ma doare. Daca aveam si dureri, acum eram la doctor.. cu frica sau fara.
Daca ar trece de la sine nu prea o sa ma vad la dentist. E un pic ciudat cum majoritatea oamenilor viziteaza dentistul doar cand au dureri cumplite chiar daca dintii sunt cariati de mai mult timp.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate