Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

help printare foto

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Vreau sa printez fotografii pe o imprimanta cu jet canon i350, pe hartie foto lucioasa, ce ma deranjeaza este ca daca te uiti atent se vad punctele mici de cerneala ce formeaza imaginea...de ce? imprimanta e de vina? Am scos si pe un hp dintr-o serie mai buna dar tot asa se vad..oare sa aiba legatura cu dpi-ul? sa il maresc din photoshop? este din cauza imprimantelor cu jet? (mentionez ca printarea s-a facut la maxim de calitate, din meniul imprimantei)

Edited by mirceacra, 30 April 2005 - 12:57.


#2
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
E greu sa iti dea cineva un sfat fara toate detaliile, si cel mai important, fara sa vada printul si originalul pe un ecran.

#3
vlad_adrian

vlad_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.02.2005
e din cauza imprimantei ! si eu am aceeasi problema .....
dar daca folosesti cartus foto si hartie foto f buna la imprimanta ai sanse sa se vada chiar f bine .
oricum o solutzie MULT mai de calitate si mai ieftina ar fi sa mergi la ceva firma sa iti faca poze calumea :P

o intrebare : ce rezolutzie a pozei ar fi indicat sa duc la magazin sa imi faca pozele ???????????????
si daca am o panorama de imprimat ce format trebuie sa le dau ca sa nu imi taie din poza ???????

#4
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

vlad_adrian, on Apr 30 2005, 14:42, said:

e din cauza imprimantei ! si eu am aceeasi problema .....
dar daca folosesti cartus foto si hartie foto f buna la imprimanta ai sanse sa se vada chiar f bine .
oricum o solutzie MULT mai de calitate si mai ieftina ar fi sa mergi la ceva firma sa iti faca poze calumea :P

o intrebare : ce rezolutzie a pozei ar fi indicat sa duc la magazin sa imi faca pozele ???????????????
si daca am o panorama de imprimat ce format trebuie sa le dau ca sa nu imi taie din poza ???????

<{POST_SNAPBACK}>


Normal ar fi 300 DPI dar se vede foarte bine (depinzand de foarte multi factori) si la 150 DPI.

Cat despre format pentru panorama... Pai intreaba pe cei la care vrei sa le scoti... Ei sunt in masura sa-ti spuna cum sa pregatesti fotografiile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate