Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Creme Solare

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009
Tot caut de ceva sa iau o crema. Optiunea mea nr 1 e Nivea, firma serioasa, dar este cam scumpa.
  Sunt sigur ca nu degeaba, are grade pe protectie de la 6 la 30, pe cand Gerovitalul la 10 ron cred ca mai degraba e o ciorba

Pareri?

PS http://stiri.kappa.r.../stire_992.html

#2
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007
Nivea produce creme de protectie solara de foarte buna calitate; o spun din proprie experienta! Iar SPF-ul maxim pentru cremele Nivea este 50+ (crema Nivea Baby). Am folosit si alte creme, insa am ajuns la concluzia ca merita sa dai un ban in plus pe calitatea oferita de Nivea.

#3
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 vandemm, on 29th July 2009, 11:37, said:

Tot caut de ceva sa iau o crema. Optiunea mea nr 1 e Nivea, firma serioasa, dar este cam scumpa.
  Sunt sigur ca nu degeaba, are grade pe protectie de la 6 la 30, pe cand Gerovitalul la 10 ron cred ca mai degraba e o ciorba

Pareri?

PS http://stiri.kappa.r.../stire_992.html

Ce SPF are Gerovital ??? daca e tot 30 poti sa fii sigur ca asa este. Nu e deloc o ciorba. Diferenta de pret este data de faptul ca Nivea are reclama ceea ce Gerovital nu are, Nivea se face in Germania sau alta tara UE cu muncitorul platit cu mult mai bine decat cel de la Farmec samd.

Gerovital si Elmiplant sunt creme de protectie solara foarte bune iar producatorii sunt foarte seriosi.

#4
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007

 Khmerul, on 29th July 2009, 12:42, said:

Gerovital si Elmiplant sunt creme de protectie solara foarte bune iar producatorii sunt foarte seriosi.
Confirm cele afirmate aici: Gerovital si Elmiplant produc creme pentru protectie solara de calitate foarte buna. Am ales intr-un final Nivea, pentru calitatea excelenta a produsului. Desi, daca am am face un raport pret/calitate, Gerovital si Elmiplant au intiietate. Prin analogie, e ca la masini. Iti cumperi Mercedes sau BMV, platesti atit pentru un produs de top, cit si pentru "barcuta" (firma). Vei gasi si variante mai bune potrivit raportului pret/calitate; insa, daca dispui de banii necesari, produsele de top iti vor aduce satisfactii pe masura.

#5
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Important e sa ai un ecran de protectie solara. Mult mai putin importanta este marca ;)

Orice crema, cat mai ieftina si mai obscura marca posibil e de 100 de ori mai buna decat nimic. Eu imi cumpar cele mai ieftine creme de protectie solara cu factor 30. Nu ma intereseaza ce scrie pe recipient in afara de factorul de protectie solara. Adica FPS daca vreti sa fiti romani. ;)

#6
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
Noi am fost multumiti anul trecut de Elmiplant - Emulsie protectie solara si Emulsie dupa plaja - SPF12 pentru mine si SPF 30 pentru prietena.

#7
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 AlinE, on 1st August 2009, 13:32, said:

Noi am fost multumiti anul trecut de Elmiplant - Emulsie protectie solara si Emulsie dupa plaja - SPF12 pentru mine si SPF 30 pentru prietena.
Si eu tot Elmiplant protectie solara  SPF 30 folosesc.

Desi folosesc foarte multe produse Nivea (after shave,sampon,deodorant si gel de dus) nu folosesc crema cu protectie solara de la ei pentru ca au niste preturi exagerat de mari <_<

 Daros, on 30th July 2009, 17:15, said:

Confirm cele afirmate aici: Gerovital si Elmiplant produc creme pentru protectie solara de calitate foarte buna. Am ales intr-un final Nivea, pentru calitatea excelenta a produsului. Desi, daca am am face un raport pret/calitate, Gerovital si Elmiplant au intiietate. Prin analogie, e ca la masini. Iti cumperi Mercedes sau BMV, platesti atit pentru un produs de top, cit si pentru "barcuta" (firma). Vei gasi si variante mai bune potrivit raportului pret/calitate; insa, daca dispui de banii necesari, produsele de top iti vor aduce satisfactii pe masura.
Ce comparatie ai putut sa faci. :lol:
Aici diferenta este ca platesti eticheta.

Edited by stokarit_s, 02 August 2009 - 11:01.


#8
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 SPF, on 30th July 2009, 17:20, said:

Important e sa ai un ecran de protectie solara. Mult mai putin importanta este marca ;)

Orice crema, cat mai ieftina si mai obscura marca posibil e de 100 de ori mai buna decat nimic. Eu imi cumpar cele mai ieftine creme de protectie solara cu factor 30. Nu ma intereseaza ce scrie pe recipient in afara de factorul de protectie solara. Exista si junghiuri care pretind SPF si de multe ori nu au nici un filtru sau au SPF real mai mic decat cel indicat pe eticheta. Adica FPS daca vreti sa fiti romani. ;). SPF este o denumire tehnica intrata ca atare in uz.  Nu are nic o legatura cu faptul de a fi roman


#9
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

 vandemm, on 29th July 2009, 10:37, said:

pe cand Gerovitalul la 10 ron cred ca mai degraba e o ciorba

Pareri?

cand faci astfel de afirmatii gandeste de doua ori inainte.
Gerovitalul e o firma serioasa de cosmetice.
poti sa alegi o alta crema cu un SPF mai mare ;)

#10
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Am încercat un Gerovital Sun de SPF 50 (ne-nuanțatoare, ne-Derma+, doar cremă de protecție cu SPF 50 în tub alb, deci cea simplă) și vreau deja s-o arunc. E gras-uscată, ai senzația că te dai cu untură, probabil au făcut-o așa ca să nu lucească, și într-adevăr nu lasă aspect uleios, dar e comedogenică în draci (îți face coșuri), albește vizibil tenul și o parte din albeața aia se ia pe deget încă și la 4 ore după aplicare. Să albească n-ar fi ceva ieșit din comun, că e cu filtru mineral (dioxid de titan), pus acolo să reflecte tot de la UVB, UVA până la lumină vizibilă, dar să se absoarbă atât de prost nu prea e normal. Pe saitul Farmec are doar 2 review-uri, semn că majoritatea covârșitoare a review-urilor trimise "nu corespund așteptărilor" ca text și ca număr de stele. :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate