Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

DTH in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 30.08.2003
tu LR de ce esti atat de critic cand inca habar nu avem despre ce este vorba?
filme 1-2 ani vechi? rulat in cinema sau in TV?

#56
1bob

1bob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 17.12.2004
MrMxyzptlk : pretul de achizitie este foarte mare daca filmele nu trec prin cinema sau cineva doreste sa le cumpere  in aceeasi perioada cu difuzarea in cinema

In mod normal circuitul este Cinema ->paytv in cablu sau DTH -> dvd si /sau televiziuni publice

De obicei diferrenta de timp este deminim  1an intre aparitia la cinema si difuzarea in sistem paytv  - vezi si difuzarea la HBO  

In conditiile astea trebuie facute calcule f exacte daca nisa careia i te adresezi iti va acoperi cheltuielile cel putin de achizitie

#57
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 30.08.2003
stiu 1bob. aici am vrut sa ajung si eu insa asteptam raspunsul lui LR. Ideea era ca daca el zice ca nu are nevoie de filme de 1-2 ani rulate in cinema vena replica mea ceva de genul cum ai scris tu. :)

#58
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003

qthlocator, on Jul 26 2005, 10:05, said:

3.- Ati dori calitatea de peste ocean ? (W) (observati tendinta SKY-Italia)

Eu din mesajul asta inteleg ca Adisam/Magic (sau cum s-o numi el) opteaza pentru sistemul de codare NDS (VideoGuard)... ''tendinta SKY-ITALIA'' asta a fost :naughty:

#59
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

filme 1-2 ani vechi? rulat in cinema sau in TV?

Rulat in cinema ... of course ... (ca sa nu mai vorbim de divx  :naughty: ). Omul simplu nu are nevoie de PPV ca oricum nu va cumpara ca nu are pe ce.

Quote

In mod normal circuitul este Cinema ->paytv in cablu sau DTH -> dvd si /sau televiziuni publice

wrong... traseul corect este Cinema -> DVD/Video -> PPV -> PAY TV -> TV

DVD/Video -> la cca. 6 luni de la premiera
PPV -> la cca. 9 luni de la premiera
PAY TV -> la cca. 11 luni de la premiera
TV -> min. 12 luni de la premiera

Quote

Eu din mesajul asta inteleg ca Adisam/Magic (sau cum s-o numi el) opteaza pentru sistemul de codare NDS (VideoGuard)

Daca nu este implicat News Datacom in acest parteneriat nu vor "pupa" ei sistemul NDS2... Si efectiv nu stiu de ce i-ar interesa asa ceva la care oricum licenta este foarte scumpa cand ar avea la dispozitie Irdeto2 care este sistemul cu cea mai ieftina licenta si dupa cum se stie este singurul sistem cu 2 la coada la care nimeni nu a reusit sa "lamereasca" inca nimic la o cartela oficiala (cu exceptia card sharing-ului).

Edited by LR, 27 July 2005 - 11:59.


#60
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 30.08.2003
atat timp cat filmele prezentate in sistem PPV or PayTV (canalele dedicate Magic pt. filme: 1: Canal blockbuster 2: canal filme oldies 3: seriale si filme de succes 4: canal erotic --> asa a fost promis.) vor avea filme in premiera inainte de HBO atat timp pot sa spera la succes. Dintre cele 4 canale primul canal intra in acest segment. restul au alte tema... oricum eu as fii dispus sa platesc pentru aceste 4 canale (care era al cinclea pt. ca parca era vorba de 5 ...) de filme si pachetul Viacom (anuntat in decembrie anul trecut ca fiind prezent in planuri) ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate