Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Abtronic X2

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#37
hinatauzumaki

hinatauzumaki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.05.2010
Deci, primei doamne care mi-a scris: daca ar citi mai bine mesajul meu, am spus clar ca EU MERG ZILNIC PE JOS CEL PUTIN O JUMATE DE ORA  PE ZI IN STIL RAPID. iar genunchii, culmea, imi trosnesc la fiecare genoflexiune si ghici ce, ma dor de mor, dupa cum am spus. Deci, NU ESTE VORBA DE REA VOINTA SI CA MI-E LENE SA FAC EXERCITII, ci ca pur si simplu nu ma ajuta genunchii. Daca ai fii langa mine cand incep genoflexiunILE, te-ai face mica de trosnitul genunchilor cat de tare este. So, problema este medicala. In ceea ce priveste slabitul brusc, dupa cum ai spus, nu a fost chiar asa de brusc. Am slabit 30 de kg in 6 luni, cu mula vointa si mancat sanatos. aaa, k am folosit si un ajutor precum supeRslim, este partea a-II-a. si-a facut efectul din plin.
Si da, sunt fata, si am 26 de ani - raspuns catre a-II-a doamna.
Buna seara

Edited by hinatauzumaki, 27 May 2010 - 23:14.


#38
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Trebuia sa faci niste masaj si miscare in timpul dietei pt mentinerea si
imbunatatirea elasticitatii pielii acum e un pic tarziu. 30kg e totusi foarte mult in 6luni (felicitari insa). Abtronicul e o vreajeala si sigur nu te va ajuta cu problema ta.

Solutia vine tot din masaj, impachetari de tot felul, stimulare cu laser,
miscare. 30 minute de mers pe zi nu-i nicicum suficient (dar e o practica buna). Daca zici ca ai probleme cu incheieturile poate ar trebui sa vezi un doctor. Poti incerca miscare cu greutati pentru partea superioara a corpului si un cardio care nu solicita incheieturile asa tare (stepper, eliptica, bicicleta). Masaj iti poti face si singura acasa in fiecare zi (sunt sute de creme si minuni anticelulitice si antivergeturi, gen Supliform, sau si mai bine ulei de migdale, unturi etc. -> viziteaza Girl's at play) sau poti merge la salon macar din cand in cand.

Pentru ca (presupun) ca-i vorba de multa piele ramasa poti cere tot la salon o parere avizata si cu putin noroc profesionala. Impachetari cu ciocolata :P, tratamente pe baza de caldura/laser (ex. elos).

#39
gaed

gaed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.10.2009
principiul e aproape bun...
problema e de unde il achizitionezi...eu tocmai am luat o tzeapa de la OFERTESHOP.RO
mi-au trimis unul stricat,sau jurat ca este incercat,mi-au zis ca imitrimit unul in schimb...si de atunci...pauza
am sunat si am dat de unu care zice ca colegu'...sicolegu' care zice ca unu e plecat in concediu...chestii socoteli...
asa ca acest produs e bun pt slabit buzunarul si nervii
cat despre firma de curierat URGENTCURIER SRL...astia is si mai si
acu ma gandesc sa ii reclam pe ici pe colo,nu tu factura,nu tu traducere nu tu garantie,macar pe foamea asta garda or sa le mai mananci din venituri

care mai cumpara de mai OFERTESHOP.RO ca mine sa pateasca

#40
Topteleshop

Topteleshop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.05.2010
avand in vedere comparatiile de pe price.ro cred ca cel mai bun loc pentru a-ti achizitiona acest produs daca ti se pare util este
http://topteleshop.r...u...amp;x=0&y=0

#41
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Nu s-a inventat aparatul de masaj care face febra musculara.

#42
Topteleshop

Topteleshop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.05.2010
eu am gasit pe acest site... mi s a parut destul de ok si ca pret si este si destul de ok...
http://topteleshop.r...-tronic-x2.html

#43
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
mama..ce de reclama iti faci
macar de iti puneai alt nume...
vai si amar
macar de ar fi ceva produse bune...dar prostiti lumea

Edited by marius ro, 05 July 2010 - 10:57.


#44
steliq

steliq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.09.2009

View PostINAV, on 20th May 2010, 01:07, said:

Buna, am o intrebare: ce gel pe baza de apa folosesti pt Abtronic? in afara de cel furnizat de ei, un altul care se poate gasi pe piata romaneasca; am tot intrebat pe la farmacii de un gel pe baza de apa si nu stiu ce sa-mi recomande; multumesc anticipat pt raspuns!
sal,eu as avea o alta problema, de poate cineva sa ma ajute? as vrea sa cresc in masa musculara,am numa 77 kg la 1.83 si as vrea sa ajung pe la 95 kg dar nu se poate ca de pun in masa pun si la burta :huh:  si orcat am incercat cu abdomene tot nu pot sa trec peste 82kg fara sa fac si burta, aveti idee de abtronik x2 ar fi bun si in cazul meu ????

Va multumesc anticipat !

View Postmartzuk, on 29th November 2009, 19:49, said:

in sfarsit un raspuns pe masura...asa cum am spus si eu mai sus...apartatele sunt bune dar in primul rand trebuie sa te tii regulat de ele...si sa incepi sa le folosesti din ce in se mai mult...de ex...la mine,in primele 3 saptamani cand am folosit abtronic x2 nu am vazut niciun reultat si dupa o saptamana dupa,ca prin minune au inceput sa apara patratelele pe abdomen...plus ca acum,la atingere abdomenul meu este foarte tare....

si plus...daca nu stiti nimic despre aparat nu mai spuneti nimic...nu va mai dati cu parerea ...s-a pus o intrebare la care s-au dat tot feluri de raspunsuri in afara subiectului....si eu ii raspund : DA,aparatul functioneaza dar asa cum am spus mai sus...iti trebuie multa rabdare!

sal,eu as avea o alta problema, de poate cineva sa ma ajute? as vrea sa cresc in masa musculara,am numa 77 kg la 1.83 si as vrea sa ajung pe la 95 kg dar nu se poate ca de pun in masa pun si la burta :huh:  si orcat am incercat cu abdomene tot nu pot sa trec peste 82kg fara sa fac si burta, aveti idee de abtronik x2 ar fi bun si in cazul meu ????

Va multumesc anticipat !

#45
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Steliq mergi la o sala de fitness cu instructor, el e cel mai in masura sa-ti spuna calea pe care o vei urma.
Lasa abtronicul pt cei care vor sa faca febra musculara tolaniti in fotoliu la televizor :lol:

#46
steliq

steliq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.09.2009

View Postanabia, on 13th July 2010, 08:25, said:

Steliq mergi la o sala de fitness cu instructor, el e cel mai in masura sa-ti spuna calea pe care o vei urma.
Lasa abtronicul pt cei care vor sa faca febra musculara tolaniti in fotoliu la televizor :lol:

pai iti dai seama ca am mers si la sala am facut si inot, nu zic rezultate sunt ca ma mentin oky, fara grasime etc dar aia ii si fara sa fac nimic, problema ii cand incerc sa iau in masa sa numai fiu asa slab :), eu chiar am incercat de toate,de aia intrebam de abtronik :)

#47
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

View Poststeliq, on 13th July 2010, 10:08, said:

pai iti dai seama ca am mers si la sala am facut si inot, nu zic rezultate sunt ca ma mentin oky, fara grasime etc dar aia ii si fara sa fac nimic, problema ii cand incerc sa iau in masa sa numai fiu asa slab :), eu chiar am incercat de toate,de aia intrebam de abtronik :)
Depinde ce ai facut la sala, daca ai fost sa faci abdomene e clar de ce nu ai facut nimic.

#48
steliq

steliq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.09.2009

View PostChrisforever, on 13th July 2010, 11:55, said:

Depinde ce ai facut la sala, daca ai fost sa faci abdomene e clar de ce nu ai facut nimic.
am facut toata gama de exerciti,prob ii cand incerc sa iau in masa,ca in rest nu am treaba cu abdomenu :),eu nu vreau sa slabesc sau ceva de gen cum vad ca vor majoritatea, de fac cardio si de alea, atunci slabesc,de fac exercitii cu ganterele atunci obtin numa forta dar nu crestere in masa, ar fi o solutie cu tot felul de stimulete alimentare dar chiar nu as vrea sa ma indop cu prosti............, stie cineva ceva concret cum as putea creste in masa fara sa pun si la burta prea mult? da ceva serios !!!!!! nu abureli , oky merci

#49
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

View Poststeliq, on 13th July 2010, 14:46, said:

am facut toata gama de exerciti,prob ii cand incerc sa iau in masa,ca in rest nu am treaba cu abdomenu :),eu nu vreau sa slabesc sau ceva de gen cum vad ca vor majoritatea, de fac cardio si de alea, atunci slabesc,de fac exercitii cu ganterele atunci obtin numa forta dar nu crestere in masa, ar fi o solutie cu tot felul de stimulete alimentare dar chiar nu as vrea sa ma indop cu prosti............, stie cineva ceva concret cum as putea creste in masa fara sa pun si la burta prea mult? da ceva serios !!!!!! nu abureli , oky merci
Problema e mai complexa, in cazul in care antrenamentele le faci bine, ar mai fi alimentatia, odihna...
Tu daca nu spui ce mananci, cum dormi, ce antrenamente faci, nu are cum sa-ti spuna nimeni cum poti sa pui ceva masa. Undeva, faci ceva gresit.

#50
steliq

steliq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.09.2009

View PostChrisforever, on 13th July 2010, 16:59, said:

Problema e mai complexa, in cazul in care antrenamentele le faci bine, ar mai fi alimentatia, odihna...
Tu daca nu spui ce mananci, cum dormi, ce antrenamente faci, nu are cum sa-ti spuna nimeni cum poti sa pui ceva masa. Undeva, faci ceva gresit.
pai nui problema de luat in masa, prob ii ca se pune si la burta prea mult,mananc normal,un corn si ceva fructe la work,dupa work mananc pe la 5-6 felul principal si seara mai beau un suc de fructe sau mananc fructe de sezon sau citrice.

View Poststeliq, on 14th July 2010, 09:19, said:

pai nui problema de luat in masa, prob ii ca se pune si la burta prea mult,mananc normal,un corn si ceva fructe la work,dupa work mananc pe la 5-6 felul principal si seara mai beau un suc de fructe sau mananc fructe de sezon sau citrice.
ma intereseaza de abtronik asta ii bun de ceva???? sau ii doar asa de aburit oameni ce viseaza sa slabeasca 20 de kg peste noapte !!!!!!!!!!!

#51
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006
Nu s-a inventat aparatul care sa te ajute la slabit in timp ce tu stai la pc sau dormi.

#52
Aaron22aaron

Aaron22aaron

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2010
Am si eu o intrebare pentru cei care au folosit abtronic...eu nu sunt gras...dar imi este f greu sa ma duc la sala pentru ca ma simt f slabit....acest ab tronic da rezultate pentru masa musculara? eu am 54 de kg:P...

Astept un raspuns pe id auro.pitic

see ya.

Edited by Aaron22aaron, 15 July 2010 - 20:06.


#53
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Pentru masa musculara se folosesc gantere usoare sau exercitii speciale in functie de grupele de muschi problematice,insa serii multe si exercitii usoare.Daca ati facut careva sport,stiti ca pentru forta si rezistenta se fac exercitii cit mai grele de durata scurta,cum ar fi la abdomene in pozitia culcat mentinerea picioarelor ridicate la 45 de grade si tinute cit de mult,pentru picioare ar fi sprijin de zid cu spatele in pazitia stat pe scaun(dupa 1 min deja iti tremura picioarele :)) ),adica pozitii-exercitii grele,extrem de solicitante dar in reprize scurte.
Pentru cresterea masei musculare se folosesc exercitii usoare,mai putin intense dar de durata mult mai mare si in mai multe reprize.
Cel mai bine ar fi consultat un antrenor de body-building sau un prieten-cunoscut care practica asa ceva.
In cazuri extreme se folosesc pentru masa musculara,pe linga exercitiile fizice,acele prafuri,cocteiluri de body-building care intr-adevar ajuta la cresterea masei musculare,dar sint cam scumpe si nu stiu efectul lor asupra organismului in sine(efecte adverse).
Oricum,exista si un google care va ajuta sa faceti rost de programe-exerctii peentru diferite grupe de muschi (search body-building si cititi cam tot ce se scrie,inclusiv "intre rinduri".
Despre ab-tronic:hmmmm.. .Face ceva!Folosit cu REGULARITATE,adica 30 min ZILNIC,sau mai mult,dupa 2 saptamini se contureaza deja muschii abdominali,se scade un pic din talie,dar sa nu va asteptati la minuni de genul tele-shoping daca nu schimbati si modul de hranire,fast-food-uri,cola,ciocolata ,pop-corn,seminte,alune,alte grasimi ingerate la orice ora din zi sau noapte,la film sau din plictiseala,statul pe messenger sau mirc ORE in sir (sau counter,sau orice pe calculator).
Luati-va un stepper ,cora la 100 ron acum o luna,si scade burta,picioarele se dezvolta,scade grasimea,etc,miscare gen cardio,dar cheia este.... REGULARITATEA, exact ca si mesele regulate de la care ne ingasam,fara chestii de genul azi nu ca ma duc la discoteca mai incolo,sau azi nu ca mie somn,sau ca nu am timp ca tre sa ma duc la bere cu baietii( si aia ingrasa de numa :P ),sau ca nu am timpo ca tre sa imi fac unghiile,sa tre sa vad serialele de pe national sau acasa.....

L.E.Un job sedentar (munca de birou 8 ore sau mai mult),stind pe scaun nu ajuta cu nimic...

Edited by alexbjorg, 21 July 2010 - 20:31.


#54
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

View Postalexbjorg, on 21st July 2010, 21:26, said:

Pentru masa musculara se folosesc gantere usoare sau exercitii speciale in functie de grupele de muschi problematice,insa serii multe si exercitii usoare.Daca ati facut careva sport,stiti ca pentru forta si rezistenta se fac exercitii cit mai grele de durata scurta.
Pentru cresterea masei musculare se folosesc exercitii usoare,mai putin intense dar de durata mult mai mare si in mai multe reprize.
Cat de sigur esti pe ce spui aici?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate