Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Abtronic X2

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
aandraa

aandraa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.07.2009
BUNA
Am vazut o reclama la TV pt Abtronic X2 si ma gandeam sa mi-l cumpar.Insa am zis ca mai intai sa caut pe iternet sa vad daca este bun sau arunc banii degeaba.Nu am gasit prea multe asa ca m-am gandit ca voi ma puteti ajuta.Stiti cumva daca chiar merge,daca merita cumparat?Mersi

#2
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

 aandraa, on 28th July 2009, 12:02, said:

BUNA
Am vazut o reclama la TV pt Abtronic X2 si ma gandeam sa mi-l cumpar.Insa am zis ca mai intai sa caut pe iternet sa vad daca este bun sau arunc banii degeaba.Nu am gasit prea multe asa ca m-am gandit ca voi ma puteti ajuta.Stiti cumva daca chiar merge,daca merita cumparat?Mersi
Link detalii : http://[email protected]
Întrebarea mea este urmatoare, ce sa mearga, ce crezi ca îti va face ?
Te pisca pe burta, altceva nu stie sa faca, daca ai probleme cu greutatea du-te la sala, pune mâna si baga miscare

#3
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu o data am spus, pentru arderea grasimii de pe burta(de exemplu), nu e nevoie sa faci milioane de abdomene, aici intra si stimulatoarele abdominale! Trebuie sa faci exercitii cardio! Ceea ce inseamna alergat, inotat, pedalat etc.

Edited by GlobalMods, 28 July 2009 - 11:39.


#4
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009

 GlobalMods, on 28th July 2009, 12:38, said:

Nu o data am spus, pentru arderea grasimii de pe burta(de exemplu), nu e nevoie sa faci milioane de abdomene, aici intra si stimulatoarele abdominale! Trebuie sa faci exercitii cardio! Ceea ce inseamna alergat, inotat, pedalat etc.



Daca nu faci exercitii cardio, nu poti da jos grasimea de pe burta de ex?

#5
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 bogdan3214, on 28th July 2009, 22:57, said:

Daca nu faci exercitii cardio, nu poti da jos grasimea de pe burta de ex?
nu poti sa dai grasimea jos dintr-un singur loc decat daca o tai cu cutitul.

#6
InPhatos

InPhatos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.06.2009

 Valy1, on 28th July 2009, 23:39, said:

nu poti sa dai grasimea jos dintr-un singur loc decat daca o tai cu cutitul.

Corect!

Toate ca toate, dar daca vrei sa slabesti reteta e cat se poate de simpla

dieta + anaerobic (greutati) + cardio Fiecare avand propriul rol in ecuatie.

Altfel nu ai cum. ( Ma refer strict la cei care vor sa slabeasca sanatos si estetic. )

#7
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Daca e pana acolo, idealul e: dieta+aerobic+cardio daca vrei sa slabesti si nu sa pui masa musculara. Oricum, si de la exercitii aerobice vei avea un tonus muscular bun.

#8
aandraa

aandraa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.07.2009
Mda...Stiu ce e ideal.Ideea e ca nu am voie sa ma obosesc.Am suferit o operatie acum vreo 2 ani si de at am inceput sa iau in greutate.Dieta tin dar se pare ca nici ea nu mai vrea sa isi faca efectul.Vreo sugestie? <_<

#9
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009

 Valy1, on 28th July 2009, 22:39, said:

nu poti sa dai grasimea jos dintr-un singur loc decat daca o tai cu cutitul.



eu il intrebam pe "GlobalMods" daca lipsa exercitiilor cardio poate satisface reducerea grasimii de pe burta de ex,n-am pomenit despre reducerea grasimii dintr-un singur loc fara a afecta alte zone, asa ca intrebarea ramanand valabila , voi mai da mai repede replica, si anume ca: poti slabi bine mersi chiar si de pe burta fara sa faci exercitii cardio doar prin dieta si exercitii cu greutati si/sau bodyweight ex.

l.e. si poti slabi "sanatos si estetic" doar prin ce am mentionat

Edited by bogdan3214, 29 July 2009 - 09:03.


#10
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Nu vreau sa intru in discutia despre slabit again asa ca o sa fiu la subiect. :D Avea o prietena niste fluturasi din aia abdominali si i-am pus si eu o data de fenta (nu era Abtronic din asta dar pe-aproape). Oameni buni, porcarie mai mare n-am vazut in viata mea. Nu facea nimic, simteai ca te gadila cand si cand si cam atat. Nu dati banii pe prostii din astea mai bine va cumparati o eliptica/bicicleta.

Chiar daca nu poti sa faci efort mare cred ca poti sa mergi pe jos 1h pe zi (in caz ca n-ai probleme cu articulatiile)?

#11
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
@bogdan, e adevarat si ce zici tu, dar, cu folosind antrenamentul cu greutati, vei arde mult mai greu stratul de grasime decat daca ai face exercitii cardio.

Edited by GlobalMods, 29 July 2009 - 13:36.


#12
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008

 Dev, on 29th July 2009, 12:24, said:

Nu vreau sa intru in discutia despre slabit again asa ca o sa fiu la subiect. :D Avea o prietena niste fluturasi din aia abdominali si i-am pus si eu o data de fenta (nu era Abtronic din asta dar pe-aproape). Oameni buni, porcarie mai mare n-am vazut in viata mea. Nu facea nimic, simteai ca te gadila cand si cand si cam atat. Nu dati banii pe prostii din astea mai bine va cumparati o eliptica/bicicleta.

Chiar daca nu poti sa faci efort mare cred ca poti sa mergi pe jos 1h pe zi (in caz ca n-ai probleme cu articulatiile)?


Ala poate era setat pe lipo-stimulare, care cica are rol de a sparge ceulita. Eu am pus acu cativa ani buni un abtronic dinala pe stomac si l-am setat pe intensitate maxima, mi s-au incordat muschii in asa hal incat nu mai aveam aer si mi s-a facut rau :).

#13
bellsson

bellsson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2009

 GlobalMods, on 29th July 2009, 01:15, said:

Daca e pana acolo, idealul e: dieta+aerobic+cardio daca vrei sa slabesti si nu sa pui masa musculara. Oricum, si de la exercitii aerobice vei avea un tonus muscular bun.
sunt operat de vreo 4 ani + ca am probleme cu ficatul(nu pot face efort) m am gandit ca abtronic este solutia sa slabesc

#14
martzuk

martzuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.11.2009
Oameni buni...eu folosesc abtronic x2 si este extrem de bun!DOAR CA TREBUIE SA CITESTI INSTRUCTIUNILE!.Foloseste intotdeauna gelul pe baza de apa,strange centura foarte tare si pune programul pe nivelul 10...:)...nu zic acum ca iti ia grasimile ca eu nu sunt grasa....doar am vrut sa mi fac muchi si chiar merge ...imi trimite impulsuri in muschi...am avut chiar si febra musculara...am facut chiar si atletism 2 ani,ca tot spuneati voi de alergat si de sport...pentru sport iti trebuie timp si sanatate...eu mi-am luxat piciorul si nu am mai putut continua:)

#15
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Extraordinar. Ne retragem cuvintele si chiar ne cerem scuze. Nu am stiut ca merge , doar ziceam si noi.  :frust:

#16
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Interesant e ce te-ai inscris tocmai sa ne spui tu, noua ...

#17
AmRenascut

AmRenascut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 11.05.2009

 aandraa, on 29th July 2009, 01:18, said:

Mda...Stiu ce e ideal.Ideea e ca nu am voie sa ma obosesc.Am suferit o operatie acum vreo 2 ani si de at am inceput sa iau in greutate.Dieta tin dar se pare ca nici ea nu mai vrea sa isi faca efectul.Vreo sugestie? <_<
Ideea e că fără efort sau înfometare nu există slăbit. Înțelege că acel aparat doar îți încordează mușchii, nu-i lucrează. E ca și cum ți-ai încorda singură abdomenul.

Și ca o regulă, aproape orice produs pe care-l vezi la teleshopping este prost sau nu funcționează. Dacă ar fi bune nu ar avea nevoie de reclame care durează 10 minute.

#18
chirca.raluca

chirca.raluca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.07.2007
:) ce tare ma amuza raspunsurile astea si sfaturile babesti fara o baza sau o explicatie logica.
In calitate de "ce" decretati cu atata vehementa: "nu e bun!!!" ?
Nu spun ca exercitiul fizic si dieta sanatoasa nu sunt cele mai bune metode pentru a slabi. Insa problema se pune de aceasta data altfel: vreau sa slabesc dar miscarea imi este contraindicata.
Ei bine, eu folosesc un astfel de aparat, nu se numeste Abtronic X2.... insa este un produs similar, asemanator cu cel in forma de fluturasi. Si intr-adevar, nu va asteptati la rezultatele pe care le vedeti in clipul de promovare! Dar, printr-o utilizare constanta (zilnic-si nu doar 10 minute pe zi asa cum spun ei ci...as spune eu cam o ora/zi), la un moment dat se vad rezulltate. Musculatura devine mai tonifiata si usor usor stratul de grasime incepe sa scada. NU se vor vedea daca: mancati in continuu grasimi multe, kfc-uri s.a.m.d., beti in continuoare cola....banuiesc ca nu trebuie sa continui lista. Va imaginati si singuri.
Si nu vreau sa credeti ca m-au platit aia ca sa le fac publicitate sau ca lucrez acolo sau alte intentii obscure. Chiar nu am nici o treaba. Insa, pe baza unor studii indelungate pe acest subiect, as putea spune ca aceasta este, deocamdata, solutia oamenilor comozi sau, in cazul nostru, cu probleme de mobilitate.
Stimulatea electrica (SE) este folosita in varii domenii: sportivi, pacienti cu diverse afectiuni musculare, nervoase, etc. Se folosesc diverse tipuri de cureti, ce strabat stratul cutanat si cel adipos, ajung la fibra musculara, produc o depolarizare membranara, activeaza pompa de Na/K....Substratul fiziologic este complex si eu am invatat lucrurile astea intr-un an de zile...nu am cum sa va explic ce se intampla in 3 cuvinte. Insa toate procesele acestea necesita consum de energie. Energie pe care fibra musculara si-o procura din cel mai "apropiat loc" pe care il gaseste. Adica stratul adipos din imediata apropiere.

Inca ceva: legat de intepaturile sau ciupiturile care apar la suprafata pielii: acest lucru NU trebuie sa se intample. E adevarat ca fiecare are o perceptie senzoriala diferita. Dar atunci cand senzatia este insuportabila inseamna ca: aparatul nu functioneaza corect, ca electrodul nu face contact corect cu pielea sau ca suprafata electrodului nu este integra. De aceea este recomandata utilizarea unui gel(Abtronic X2 vine cu o sticluta mica de gel iar cand acesta se termina puteti folosi geluri dintr-acelea ieftine "anticelulitice") intre piele si electrod, pentru disparitia disconfortului.

Sper sa va ajute informatiile, mult succes in lupta cu caloriile si cu "colaceii"! Pentru alte nelamuriri, intrebari si informatii....SEARCH GOOGLE!!!!
:) O zi buna!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate