Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

camine private cluj napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
anny16_anamaria

anny16_anamaria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.09.2007
Buna. Am intrat la Cluj Napoca la Litere la cu taxa si as dori sa caut in primul rand un loc in unul din caminele particulare din oras. Am auzit ca sunt 3 astfel de camine si la doua din ele am aflat adresa:
- cartierul Gheorgheni, str Bistritei in incinta Liceului de Transporturi 4 persoane in camera 260 lei un loc
- cartierul Marasti str Cojocnei 2 persoane in camera 380 lei
Intrebarea mea este daca stiti vreun numar de telefon de la aceste camine (sau de al treilea camin de care nu stiu nimic) sau un site ca sa pot sa ma interesez. Eu locuiesc departe de Cluj si nu pot calatori prea mult ca sa ma tot interesez. Multumesc anticipat.

#2
Olbi

Olbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2009
Si pe mine m-ar interesa un loc la un camin privat, dar nu reusesc sa gasesc macar un numar de telefon de la ele :( Al treilea camin am auzit ca ar fi pe undeva prin complexul Hasdeu, strada Piezisa, dar nici la acela nu am un numar de telefon.

Asa ca daca ne poate ajuta cineva care a stat la un camin de acest fel sau care stie pe cineva care a stat la ele, am fi foarte recunoscatori :D

#3
olgutzza

olgutzza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.07.2008
uite, am gasit aici, cateva date de contact, dar numai pentru unul dintre camine, situat în Gheorgheni, in incinta Liceului de Transporturi. Persoana de contact este Muresan Daniela, Adresa:Str Bistritei, Bl. Ii, Cod 400430 Localitate:Cluj Napoca, Telefon:0264/418153

atat am reusit sa aflu, sper sa va fie de folos

La ce specializari sunteti? Si eu am intrat tot la litere, la franceza.. poate vom fi colege. Insa eu sper la un loc de camin, pt ca am luat la fara taxa.

bafta

#4
Olbi

Olbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2009

 olgutzza, on 31st July 2009, 19:05, said:

uite, am gasit aici, cateva date de contact, dar numai pentru unul dintre camine, situat în Gheorgheni, in incinta Liceului de Transporturi. Persoana de contact este Muresan Daniela, Adresa:Str Bistritei, Bl. Ii, Cod 400430 Localitate:Cluj Napoca, Telefon:0264/418153

atat am reusit sa aflu, sper sa va fie de folos

La ce specializari sunteti? Si eu am intrat tot la litere, la franceza.. poate vom fi colege. Insa eu sper la un loc de camin, pt ca am luat la fara taxa.

bafta

Oh mersi mult, olgutzza :) o sa sun sa vad exact cum se procedeaza cu astfel de camine. Eu nu sunt la litere, am intrat la Facultatea de Psihologie, dar am vazut topicul asta si tinand cont ca ma interesa si pe mine, am zis sa incerc. Multumim inca o data, sper sa fie bune datele ;)

#5
olgutzza

olgutzza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.07.2008
pentru putin olbi, si eu sper sa fie bune  ;)

#6
ennoemi

ennoemi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.10.2006
eu mai stiu de doua, in afara de cele amintite de voi. Unul langa podul IRA si unul pe fabricii de zahar, foarte aproape de muncii. La al doilea imprejurimile sunt destul de urate, poti ajunge numai cu tramvaiul si daca nu esti la utcn, pe muncii nu cred ca ar merita. POsibilitati de 2 sau 4 persoane in camera, cu baie in camera, la 2 camere. Preturile erau in jur de 200-250 acum doi ani.

#7
Olbi

Olbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2009

 ennoemi, on 19th August 2009, 15:57, said:

eu mai stiu de doua, in afara de cele amintite de voi. Unul langa podul IRA si unul pe fabricii de zahar, foarte aproape de muncii. La al doilea imprejurimile sunt destul de urate, poti ajunge numai cu tramvaiul si daca nu esti la utcn, pe muncii nu cred ca ar merita. POsibilitati de 2 sau 4 persoane in camera, cu baie in camera, la 2 camere. Preturile erau in jur de 200-250 acum doi ani.

hmm si pentru primul stii ceva date de contact, un numar de telefon ceva? Sau macar o adresa mai concreta? Eu nici nu stiu pe unde este podul asta IRA, gen distanta de centrul orasului...nu cunosc inca Clujul :(

Oricum, multumesc pentru informatiile oferite :D

Edited by Olbi, 19 August 2009 - 19:56.


#8
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Podul IRA e departe de centru dar ai troleibuz deci nu sint probleme.

#9
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

 Olbi, on 19th August 2009, 20:54, said:

hmm si pentru primul stii ceva date de contact, un numar de telefon ceva? Sau macar o adresa mai concreta? Eu nici nu stiu pe unde este podul asta IRA, gen distanta de centrul orasului...nu cunosc inca Clujul :(

Oricum, multumesc pentru informatiile oferite :D

IRA e la capatul cartierului Marasti. Acolo este si capatul troleibuzelor. De-acolo nu-s probleme cu transportul. Aproape toate troleibuzele trec prin centru.

#10
Larissa_90

Larissa_90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.08.2009
buna...am gasit forumul acesta si m-ar interesa si pe mine caminele private din cluj.Eu am intrat la comunicare si relatii publice la cu taxa.Nu cunosc bine clujul (chiar deloc) si daca m-ar ajuta pe mn cineva sa-mi spuna camin privat mai aprope de Fac de stiinte politice,administrative si ale comunicarii! Va multumesc :)

#11
Andreea-petrut

Andreea-petrut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2009
hello...eu sunt anul I la stiinte politice la UBB....si eu caut un loc in caminele  private,dar in caz ca nu voi gasi cred ca voi ajunge sa-mi iau o garsoniera in chirie,dar as mai avea nevoie de o pers pt a reduce cheltuielile....in caz ca una dintre voi ar fi interesata puteti sa ma contactati :)

#12
Larissa_90

Larissa_90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.08.2009

 Andreea-petrut, on 1st September 2009, 01:23, said:

hello...eu sunt anul I la stiinte politice la UBB....si eu caut un loc in caminele  private,dar in caz ca nu voi gasi cred ca voi ajunge sa-mi iau o garsoniera in chirie,dar as mai avea nevoie de o pers pt a reduce cheltuielile....in caz ca una dintre voi ar fi interesata puteti sa ma contactati :)


da eu as fi interesata.sau am putea lua apartament cu 2 camere si sa fim 4..:)...oricum ar fi bine

#13
Olbi

Olbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2009
Buna fetelor,

Am sa va povestesc prin ce am trecut eu la Cluj in cautarea de camine private pentru ca bag de seama ca mai este si alta lume interesata de ele si macar sa stiti cum sta treaba asta pe bune. Cele 3-4 camine private de care poate ati citit pe internet, sunt ca nu sunt. Este unul singur, cel din Gheorgheni, pe strada Bistritei, în incinta Liceului de Transporturi. De acesta ce sa va zic? Pe scurt, este naspa. Un loc costa 260RON pe luna, sunt camere doar de 4 persoane, iar conditiile sunt deplorabile. Chiar nu inteleg ce fac administratorii cu cei 260RON/luna de la fiecare persona, pentru ca in acel camin nu baga bani deloc la cum arata. Adica stiu ce fac, ii baga in buzunar, in fine, nu mai conteaza asta.

Voiam doar sa anunt lumea ca faza cu aceste camine private nu prea este o alegere inteleapta. ;)

Oricum, si eu as fi interesata de o chirie, pentru ca alta solutie nici nu mai este, deci, daca vreti, putem rezolva ceva. :D

Edited by Olbi, 01 September 2009 - 19:42.


#14
dayaaly

dayaaly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.09.2009
Buna.......si eu caut un loc la camin privat dar din cate am aflat locurile sun deja OCUPATE.....:(:(:(.Orkum acum caut o fata ptr o garsoniera sau dak neam aduna vreo 4 am putea inchiria un apartament.Eu sunt in anul 1 la litere.Deci dak sunteti interesate scrieti-mi un msj...:P:P:P

#15
ramonarusu

ramonarusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.09.2009

 dayaaly, on 3rd September 2009, 00:24, said:

Buna.......si eu caut un loc la camin privat dar din cate am aflat locurile sun deja OCUPATE.....:(:(:(.Orkum acum caut o fata ptr o garsoniera sau dak neam aduna vreo 4 am putea inchiria un apartament.Eu sunt in anul 1 la litere.Deci dak sunteti interesate scrieti-mi un msj...:P:P:P

buna


din intamplare am dat peste acest topic cautand bineinteles infoi pe net dupa vestitele camine private:p...am vazut ca va gandeati la o grupare si sa fiu sincera si mie mi-a trecut prin cap deci daca mai aveti nevoie de o persoana count me in:)...cred ca am mai multe emotii cu cazarea decat cu admiterea..by the way am uitat sa spun ca eu acum in septembrie dau admiterea la master la Arte. apropo stie cineva ceve de caminul Facultatii de Arte? Ca eu una nu am aflat nimic :(

#16
bruniiii

bruniiii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.09.2009

 dayaaly, on 2nd September 2009, 22:24, said:

Buna.......si eu caut un loc la camin privat dar din cate am aflat locurile sun deja OCUPATE.....:(:(:(.Orkum acum caut o fata ptr o garsoniera sau dak neam aduna vreo 4 am putea inchiria un apartament.Eu sunt in anul 1 la litere.Deci dak sunteti interesate scrieti-mi un msj...:P:P:P
Am vazut ca s-a mai raspuns..ati gasit 4 fete pana la urma?daca nu,puteti sa ma includeti si pe mine sa stam intr-un apartament cu 2 camere

#17
mancingo

mancingo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.01.2009
salut,

am vazut si eu un anunt cu vanzare de loc in camin particular. anuntul era pe o casa din spatele facultatii de agronomie, iesirea spre kaufland. nr de telefon era0742682723. Eu nu am sunat inca, dar daca sunati si aflati detalii scrieti aici.

#18
olgutzza

olgutzza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.07.2008
fetele, care cautati chirie, ati gasit cum sa va cuplati? Nici eu nu am prins camin, asa ca m-ar interesa sa vb ca sa cautam ceva de inchiriat. Va las id-ul meu: olgutza16

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate