Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Windows 7 RTM

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1752 replies to this topic

#37
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009
am auzit ca licenta de la vista business ar merge pe w7 professional e adevarat ?

#38
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
@ eyer

Kaspersky 8.0.0.1082 nu e KIS :)

Pentru ca nu are firewall. E doar antivirus :)

@ OClaudiu

Poti incerca NAV 2010 :)

http://www.softpedia...rus-Final.shtml

Edited by crysty2k5, 26 July 2009 - 20:21.


#39
eyer

eyer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 09.03.2006

View Postcrysty2k5, on 26th July 2009, 21:21, said:

@ eyer
Kaspersky 8.0.0.1082 nu e KIS. Pentru ca nu are firewall. E doar antivirus :)
Cre'ca astia de la Kaspersky au denumit aiurea 8.0.0.1082 "Anti-Virus". Ma rog, au o scuza, e inca Beta...
Pentru ca ARE firewall! La instalare chiar mi-a recomandat insistent sa dezactivez firewall-ul de Windows. Ceea ce am facut.
In plus, Action center, mi-a raportat ca existau 2 programe antispyware: Windows Defender si Kaspersky Anti-Virus. Drept care am deazactivat si Defender.
M-am lasat 100% pe mana lu' Kaspersky...  B)

Attached Files



#40
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
As vrea si eu sa iau windows 7 RTM si am o licenta de RC, este "compatibila" cu RTM?Ca nu prea le am :P

#41
JulotM

JulotM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 01.04.2009
Nu e.

#42
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Posteyer, on 26th July 2009, 21:52, said:

Cre'ca astia de la Kaspersky au denumit aiurea 8.0.0.1082 "Anti-Virus". Ma rog, au o scuza, e inca Beta...
Pentru ca ARE firewall! La instalare chiar mi-a recomandat insistent sa dezactivez firewall-ul de Windows. Ceea ce am facut.
In plus, Action center, mi-a raportat ca existau 2 programe antispyware: Windows Defender si Kaspersky Anti-Virus. Drept care am deazactivat si Defender.
M-am lasat 100% pe mana lu' Kaspersky...  B)

My bad.  :mellow:

Nu l-am incercat niciodata.

Atunci chiar e KIS :)

#43
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009
windows 7 RTM este versiunea finala sau va mai fii vreun build?

#44
JulotM

JulotM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 01.04.2009
E FINAL...

#45
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
E RTM si apare pe 6 pe serverle MSDN :)

#46
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

View Postadd2005, on 23rd July 2009, 11:36, said:

Mai exista un grup de clienti, care se numesc "clienti Corporate". Si ei au prioritate. Clientii Corporate is companiile mari care au conturi cu cel mai mare nivel in MSDN/Connect.

Dar cred ca il vor distribui la toti.

Asa te-ai gandit tu, fiind constient de versiunile "Corporate"? :) Versiunile Corporate - nu se gasesc pe MSDN, ele vin doar la pachet prin FedEx, acompaniate de ceva Bonus-uri pentru fidelitate. Ma indoiesc, ca ai sa gasesti informatia asta pe google...  ^_^ Clienti Corporate, aka ceva tehnicieni IT, care se ocupa de mai anumite companii, au aceleasi conturi normale ca si ceilalti.

Totusi ai fost amuzant "clienti cu prioritate si conturile cu cel mai mare nivel".  :D Oare respectivii, in viziunea ta - au acces si la codurile sursa:

[ http://i6.photobucket.com/albums/y227/birkof/codul_sursa_vista.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

:lol:

#47
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008

View Postcrysty2k5, on 26th July 2009, 22:53, said:

E RTM si apare pe 6 pe serverle MSDN :)

si pentru al lua de acolo ce trebuie sa faci? (am cont windows live)

#48
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
pana la urma de ce e lumea asa entuziasmata de windows 7 ? ca o sa mai faca microsoft cateva miliarde de dolari ? nebunie mare a fost si cu vista, erau cozi la magazine in america pentru a cumpara un nou laptop cu vista (poate or fi fost aranjate).

problema lui vista e ca a fost lansat inainte ca lumea sa treca la generatia core 2 duo si toti au inceput sa injure vista (la fel a fost si cu xp vs 98). vista are si alte bube, dar una peste alta iti faci treaba cu el...e doar un OS...de exemplu eu am un core 2 duo 2ghz /2gb ram si merge ca uns (laptop), cu un desktop e8400 / 4gb ram cu atat mai bine.

mi se pare si foarte mult marketing legat de w7, parca ar fi a 8-a minune a lumii, dar si lumea se entuziasmeaza peste masura.

eu am pe laptop un vista home premium 32 bit OEM pot face upgrade cumva la w7 64-bit / sa platesc o diferenta sau trebuie sa cumpar o versiune full de w7 ?

Edited by vlad2006, 27 July 2009 - 09:02.


#49
eyer

eyer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 09.03.2006

View Postvlad2006, on 27th July 2009, 10:00, said:

eu am pe laptop un vista home premium 32 bit OEM pot face upgrade cumva la w7 64-bit / sa platesc o diferenta sau trebuie sa cumpar o versiune full de w7 ?
Am gasit pe forumul Tom's Hardware o dezbatere pe tema asta - cica pe Amazon poti face precomanda pentru upgrade de la Vista la Win7 la un pret promotional de $49.99

http://www.tomshardw...ta-upgrade-win7

Preturile de retail oficiale anuntate de MS pentru upgrade si full le-am gasit specificate aici:

http://arstechnica.c...-than-vista.ars

Oricum, upgrade nu poti face de la vista 32bit decat la w7 32bit.
La w7 64bit nu merge cu upgrade, decat de la vista tot pe 64bit.
Eu, de exemplu, tocmai am instalat win7 7600 RTM 64bit cu upgrade de la win7 7100 RC 64bit. A mers fara probleme.

#50
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009
am instalat si eu w7 build 7600 si merge de 10 ori mai bine decat vista

#51
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006

View PostAXS, on 27th July 2009, 00:58, said:

Asa te-ai gandit tu, fiind constient de versiunile "Corporate"? :) Versiunile Corporate - nu se gasesc pe MSDN, ele vin doar la pachet prin FedEx, acompaniate de ceva Bonus-uri pentru fidelitate. Ma indoiesc, ca ai sa gasesti informatia asta pe google...  ^_^ Clienti Corporate, aka ceva tehnicieni IT, care se ocupa de mai anumite companii, au aceleasi conturi normale ca si ceilalti.

Totusi ai fost amuzant "clienti cu prioritate si conturile cu cel mai mare nivel".  :D Oare respectivii, in viziunea ta - au acces si la codurile sursa:

:lol:
Corporate=companii foarte mari care nu au treaba cu softurile in cazul de fata.
Nu ai inteles ce am vrut sa zic de acolo.

Clientii Corporate au poate cateva mii de computere. cumpara licente VL(1000/10000activari/etc..).
Astia is corporate. si da, au conturi MSDN de unde downloadeaza kiturile, si preiau cd key-urile.

Bancul ala cu codul sursa ii vechi, poate de pe vremea lui windows 95.

Ai inteles ce presupune nivelul de cont in MSDN ? Cantitatea. Dintr-un cont "normal" primesti 1 unitate. Dintr-un cont corporate primesti n unitati.

Ei primesc alte bonusuri care se regasesc in cantitate.


LE: Daca ar fi dupa tine ar primi prin posta cd-urile cu kiturile :)
LE2: Sa-ti dau si un exemplu de client corporate(ce mi-o venit prin gand in momentul asta) : Peugeot

Edited by add2005, 27 July 2009 - 11:45.


#52
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am incercat sa pun si eu RTM in masina virtuala, am folosit VMWare, dar cand sa inceapa instalu mi s-a blocat calc, care sa fie cauza? defapt eu banuiesc ca e din cauza ca nu aveam spatiu suficient, el mi-a zis ca are nevoie de 16 gb, eu mai am liber 6 gb pe C, din cauza asta sa fie?

#53
Mikay5000

Mikay5000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 30.04.2008

View PostEagle Raider, on 27th July 2009, 15:07, said:

am incercat sa pun si eu RTM in masina virtuala, am folosit VMWare, dar cand sa inceapa instalu mi s-a blocat calc, care sa fie cauza? defapt eu banuiesc ca e din cauza ca nu aveam spatiu suficient, el mi-a zis ca are nevoie de 16 gb, eu mai am liber 6 gb pe C, din cauza asta sa fie?


Are nevoie de 40GB partitia si 16GB liber pe aceeasi partitie ca sa poata fi instalat

#54
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Ai inteles ce presupune nivelul de cont in MSDN ? Cantitatea. Dintr-un cont "normal" primesti 1 unitate. Dintr-un cont corporate primesti n unitati.
Wrong + Wrong Again.

MSDN sau Technet Plus nu au tangenta cu modul de licentiere Volume Licensing sau cum ii zici tu "Corporate".
Volume Licensing presupune o licenta ptr un nr N de calculatoare si se cumpara direct de la Microsoft. Primesti o coala de hartie A4 cu multe elemente de siguranta si este specificat pe ea nr de calculatoare pe care se poate face instalarea si serialul - acelasi ptr toate. PLUS CD/DVD de instalare ptr softul achizitionat, si este specificata si o perioada de valabilitate ptr suport din partea Microsoft. Nu are mai nimic de a face cu descarcarea online.

MSDN sau TechNet Plus Subscribers - pot fi clienti atat persoane fizice cat si companii. Pretul e acelasi. Nu se face diferenta intre cele 2. Poti descarca - prioritar cam toate softurile produse de Microsoft ( poti plati suplimentar si atunci primesti si mediul de stocare prin posta - CD/DVD ). Instalarile sunt limitate la un nr de calculatoare - de obicei 3, ptr aceeasi serie primita. Plus ca dupa expirarea subscriptiei nu mai poti folosi softurile ( depinde si de licentele fiecarui soft ). In principiu ele sunt oferite pentru " testare" pe perioada subscriptiei. Diferentele sunt in principiu legate de faptul ca MSDN se adreseaza mai mult dezvoltatorilor de software , iar TechNet Plus catre utilizatorii de software.

P.S. Beneficiez de licenta corporate. Deci poti sa spui ca sunt in cunostiinta de cauza.

Edited by eiffel, 27 July 2009 - 14:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate