Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Discuții despre Orange Sport 1-4 (ex-Telekom Sport).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
12605 replies to this topic

#9235
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Așa o fi. Dar totuși, nu e penibil ca un neica nimeni, comentatorul de rezervă, sa își dea cu părerea despre un campion NBA?

In altă ordine de idei, ce frumos e la rugby. Ăia greșesc, arbitrul le explică, ei recunosc și ridica mana sportiv. Fără simulări, fără proteste, fara s... p..., fără nimic. Adevărați bărbați.

#9236
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Cam aceiași chestie o faci și tu cu un comentator experimentat și bun, din punctul meu de vedere...

#9237
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Diferența e ca eu, și tu, și alții îi plătim salariul comentatorului de rezervă. Dacă era vorba de Cozmin nu ziceam nimic. Dar ăsta, al doilea... E același care se plimba acum câțiva ani în studio cu o păpușă cu LBJ și îl maimutarea pe ăla. Acum, eu chiar nu îl înghit pe LBJ, dar e un mare jucător. Unul dintre cei mai buni din istorie.

As prefera să comenteze ce e de comentat, cum poate și el, fără sa își dea cu părerea. Nu am auzit vreodată vreun comentator sa își dea cu părerea în halul ăsta despre sportivi, indiferent cum erau aceștia.

Câteodată ne mai vedem și lungul nasului.

#9238
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Asta cu plătitul salariului nu e chiar așa..tu plătești un abonamrnt tv, nu ești angajatorul lui... Ce face T cu banii e altceva. La fel, poți să zici că Robert +Cosmin = Telekom, plătesc salariul jucătorilor din NBA...

#9239
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Asta însă nu ne da dreptul niciunuia să ne etichetam unii pe alții cu epitete gen "bădăran", nu-i așa?

La fel cum eu nu îmi permit să-l etichetez pe Robert asta sau cum îl cheamă ca fiind "țăran prost", ma aștept ca el, ca om care mănâncă o pâine dintr-un fenomen pe care nu îl intelege, sa se abțină de la eticheta jucătorii din sportul pe care își da cu părerea ca "badarani".

#9240
alex9480

alex9480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 09.01.2014

 chris_t, on 18 martie 2018 - 00:29, said:

Asta însă nu ne da dreptul niciunuia să ne etichetam unii pe alții cu epitete gen "bădăran", nu-i așa?

La fel cum eu nu îmi permit să-l etichetez pe Robert asta sau cum îl cheamă ca fiind "țăran prost", ma aștept ca el, ca om care mănâncă o pâine dintr-un fenomen pe care nu îl intelege, sa se abțină de la eticheta jucătorii din sportul pe care își da cu părerea ca "badarani".
Eu cred ca intelege mai bine decat multa lume din Romania fenomenul NBA, doar de asta e comentator si inca unul foarte bun. Pana la urma nu vad de ce ii iei apararea jucatorului in cauza. Eu unul sunt de acord ca trebuie sa fie obiectiv insa comportamentul acelui jucator lasa de dorit mai ales din punct de vedere al fair-play-ului

#9241
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Exact. Și l-a etichetat pe baza unor comportamente repetate, nu pe o părere subiectivă...

#9242
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
De ce dimineata stirile nu mai sunt live?

#9243
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

 chris_t, on 18 martie 2018 - 00:29, said:

Asta însă nu ne da dreptul niciunuia să ne etichetam unii pe alții cu epitete gen "bădăran", nu-i așa?

La fel cum eu nu îmi permit să-l etichetez pe Robert asta sau cum îl cheamă ca fiind "țăran prost", ma aștept ca el, ca om care mănâncă o pâine dintr-un fenomen pe care nu îl intelege, sa se abțină de la eticheta jucătorii din sportul pe care își da cu părerea ca "badarani".
Robert Cristea si Cosmin Petrescu sunt niste comentatori foarte buni, foarte bine documentati si cunoscatori in ale baschetului  de peste ocean si a mai tot ce inseamna sporturi de pe acolo. Presa de specialitate si multi jucatori au dat de pamant cu Zaza pentru ca la el jocul murdar e o caracteristica si mai presus de toate e recidivist in materie. De la NBA toti asteapta spectacol si tocmai de aceea orice iesire in decor (lovire, accidentare voita a adversarului, trivialitati, interviuri nereusite sa spunem) atrage critici vehemente, luari de pozitie dure sau extrem de dure fata de  oricine incalca regulile. Sunt bani multi in joc.
PS: Numeni nu-i va lua titlul de campion lui Zaza, numai ca din cauza actiunilor sale si mediatizari excesive a acestora, el va fi cunoscut mai degraba ca un macelar decat ca un campion.

#9244
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
Formula 1 se vede in continuare la Telekom Sport!

In seara asta mare meci mare la Telekom Sport 1  live de la 21.45  un supe amical :Germania vs Spania !

#9245
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 28.12.2016
Vlad Enachescu se simte fericit.
59 minute ·
O prima veste buna!!! #TelekomSport #F1 #moretocome


Să înțeleg că vine în curând și anunțul despre UCL/UEL Posted Image

#9246
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
A incercat cineva in ultima vreme daca Telekom Sport functioneaza pe smart tv, in vreun browser?

#9247
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007
dar este vreo aplicatie Telekom TV disponibila pentru Smart TV ?

#9248
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Răspunsurile, pe scurt, sînt nu și nu! În browser nu funcționează pentru că are nevoie de plug-in (iar tembelizoru' nu știe ce-i aia), iar aplicație dedicată pur și simplu nu există...Posted Image

#9249
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Chiar am verificat in mod special dupa ce i-am spus lui Cipry ieri de:

Attached File  zzzzzzzzzz.png   11.13K   82 downloads

#9250
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
A fost buna varianta cu aplicatia Dolce Sport, insa raportul calitate-pret lasa de dorit. 5 euro plus tva era pretul, insa imaginea lasa de dorit, desi am incercat timp de o luna pe un smart tv full hd.
Tot sper sa vina ziua in care sa avem la dispozitie pachetul de programe de sport la un alt operator. Sigur i-ar ajuta si pe ei din punct de vedere financiar.

#9251
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

 codrutn, on 24 martie 2018 - 17:36, said:

A fost buna varianta cu aplicatia Dolce Sport, insa raportul calitate-pret lasa de dorit. 5 euro plus tva era pretul, insa imaginea lasa de dorit, desi am incercat timp de o luna pe un smart tv full hd.
Tot sper sa vina ziua in care sa avem la dispozitie pachetul de programe de sport la un alt operator. Sigur i-ar ajuta si pe ei din punct de vedere financiar.

la mine a mers aplicatia Dolce Sport pe un Smart TV , chiar am vazut ok UCL si Europa League

#9252
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014

 LordulCapdeMort, on 25 martie 2018 - 18:11, said:



la mine a mers aplicatia Dolce Sport pe un Smart TV , chiar am vazut ok UCL si Europa League
Da, a functionat bine si la mine. Calitatea imaginii m-a nemultumit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate