Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Statiunea Slanic Moldova

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Hotel Euro Vacanta pentru stresul turistilor

Daca v-ati hotarat sa mergeti la hotelul Euro vacanta este bine sa stiti ca este locul unde trebuie sa aveti nervii tari sa va puteti bucura de bataia de joc ce o veti intampina. La receptie poti astepta cate trei ore caci. nu te baga nimeni in seama. Daca vii cu sotia te trezesti ca esti cazat in camera cu un domn iar sotia este trimisa la hotel Ileana cazata cu altcineva in camera. Daca platesti pentru sapte zile cu tratament inclus, constati ca sambata si duminica nu se face tratament
dar nici banii nu se restituie. In situatia asta daca pleci dupa cinci zile nu ti se restituie 260 de Roni.Furt si prosteala pe fata. Meniul este foarte sarac. Nu serveste portii la nivelul asteptarilor. Nu apare in meniu lapte,orez cu lapte, salata de beuf sau
orientala, vinete, cartofi pai, oua sau omleta, peste,gogosi,prajituri de casa, cornuri cugem sau rahat, iar carnea trebuie sa o cauti caci este mult furata din gramaj. Ospatari cu tupeu si impertinenti care isi depasesc atributiunile si fac pe smecherii. Camerele sunt cu mobilier mult invechit si subrezit.,cu televizoare antice la care poti viziona opt programe in regim hotel fara sa poti cauta alte emisiuni. /Pe ansamblu bani multi, prosteala,si inselarea clientului pentru care le acord nota 1 si recomand evitarea serviciilor de la hotel Euro Vacanta.
Poate in urma celor relatate va veni cu dreptul la replica si D-nul director general Munteanu Ioan.

Edited by Barboso, 02 October 2016 - 19:21.


#38
mischaela

mischaela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.10.2005
hotel teleconstructia - nota 10

#39
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmischaela, on 04 octombrie 2016 - 12:49, said:

hotel teleconstructia - nota 10

confirm; plus ca au si piscina acoperita
cand am fost eu (acum vreo 6 ani) era micul dejun cam slabut; poate au mai schimbat ceva in aceasta privinta intre timp.

Edited by bogwol, 06 October 2016 - 14:28.


#40
mischaela

mischaela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.10.2005
au schimbat ... copilul meu a venit cu jumatate de kg in plus dupa o saptamana de cantonament ... unde a ars mai multe calorii decat o face de obicei ...

#41
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Slanic Moldova, in paragina: https://m.stirilepro...icle_id=3829471

#42
Sirius Ticalo

Sirius Ticalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 03.11.2005

View Postleusteanul, on 21 august 2019 - 08:27, said:

Slanic Moldova, in paragina: https://m.stirilepro...icle_id=3829471

Astia de la ProstiiSiNuCastigi sunt mai mult decat fixati pe dezinformare si minciuna. Iar pseudo-reportii lor sunt indolenti si nesimtiti.
Merg de trei ani la Slanic Moldova, iar statiunea se indreapta pe an ce trece spre mai bine. Noroc de privatii ce investesc acolo.
Zona e frumoasa, linistita.
Pentru cei ce nu stiu, si la Borsec se renoveaza si se investeste. E intr-o usoara renastere si ala.

Edited by Sirius Ticalo, 22 August 2019 - 10:52.


#43
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,871
  • Înscris: 16.04.2007
Nu stiu cum mai arata statiunea in realitate ( nu am mai fost de ~ 30 de ani pe acolo ).
In schimb pot sa compar cum aratau izvoarele atunci si cum arata acum, asta dupa cele vazute in reportaj.
Este un dezastru ce se intampla acolo, pacat ca avem asemenea minuni ale naturii, iar noi ne batem joc de ele.
Rusine autoritatilor si celor care pot schimba in bine aceasta situatie.

#44
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Tot ca Slanicul, Targu Ocna e o statiune incremenita in comunism: https://m.stirilepro...icle_id=3832466

#45
ali14

ali14

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.11.2016
Am fost recent un week end la Slanic Moldova. Peisajul natural e de vis. Statiunea pare in mare parte neingrijita, multe locuri in ruina arata ca altadata a fost mai bine. Doar cateva (cateva, nu toate!) hoteluri si pensiuni mai atenueaza senzatia de parasire si abandon. Cum spunea cineva mai sus 2-3 zile de relaxare "merg". Dar nu mai mult.

Drumul din oras spre salina Tg Ocna, vreo 2 km, e denivelat la maxim, iti rupi masina daca nu conduci cu grija. Salina e cool dar nu foarte.

De asemenea iti poti rupe masina (dar si gatul) pe drumul spre biserica de pe Magura Ocnei intrucat drumul e foarte ingust si serpuit, marginit de rape abrupte ori santuri si orice intalnire cu o masina venind din sens opus e o chestiune a fi sau a nu fi...

#46
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
Am fost si eu saptamana trecuta ... zona cu adevarat frumoasa dar ca multe altele este loc de mult mai bine ptr administrare. Majoritatea turistilor sunt veniti pentru tratamente ... hotelurile mai bune sunt in general goale probabil fiind ocupate stricr de sarbatori - gen poiana brasov :(

#47
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Fiind din Bacău merg o dată la vreo două-trei luni la Slănic. Nu mă cazez, doar mă plimb puțin pe-acolo și mănânc ceva. Stațiunea nu arată nici mai bine, nici mai rău decât acum zece sau douăzeci de ani. Pe partea de izvoare e jale și aproape paragină, unele nu mai curg. Ultima dată am văzut improvizată o conductă și o chiuvetă lângă unele din izvoare, rușinea lumii. Scandal a fost mereu între primărie și administratorul izvoarelor și de pierdut au avut turiștii. Și cu biserica asta scârboasă de la noi au fost probleme. La un moment dat închiseseră accesul la cele 300 de trepte, că ar fi fost pădurea lor. Le-a dărâmat primăria restricția respectivă. În fine, să fiu turist eu n-aș lua cazare pe mai mult de o noapte în Slănic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate