Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Statiunea Slanic Moldova

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
alex_silva

alex_silva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.01.2009
am fost la casa donna-byannca. foarte mega arhi multumit. conditii excelente, 3 stele si pret 80 lei/noapte camera dubla. a fost suuper. eu unul cred ca am facut o alegere buna in raport cu pretul 120 lei/camera dubla la 2 stele cum mi s-a cerut in alte parti
credeti-ma ...conditii excelente si personalul de nota 10. recomand

#20
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Arata frumos acum Slanicul, izvoarele si faleza renovate, sosele bune exceptie Onestiul care e dezastru. Parcul e pe terminate la renovare, flori, brazi, alei curate, banci, fantana arteziana, mini cascada, turisti gramada: GL, VN, BR, IS, B in principal. In in ordine totul in statiune pana si vechile sali de tratamente comuniste. S-au investit bani. Spunea cineva ca nu ai ce sa faci. Dar la Lepsa, Soveja, Vatra Dornei si Lacu Rosu ce faci? Sa stai intr-o pensiune si sa mananci gratre? La asta se rezuma totul acolo.

#21
aris_crina

aris_crina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.05.2008
Subscriu la cele scrise mai sus! Am fost de 1 Mai in Slanic si am plecat impresionata de interesul pentru statiune, care clar se vede... Cred ca e una din putinele statiuni care in ultimii ani e evoluat si s-a dezvoltat...

#22
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Ar mai putea fi facute multe la Slanic zic eu, dar si asa fiind in Romania ma mir cum de a tinut pasul(in contradictie cu Soveja de ex). Oamenii de prin satele invecinate cred ca ar avea mai mult de oferit: obiecte artizanale, produse agrigole , forta de munca. Pacat ca nu ii baga nimeni in seama. Dar cel mai mult mi-a placut lipsa rromilor, aia agasanti, in maieuri cu D&G care inchiriaza scutere si tractorase ca in Sinaia de ex. Statiunea nu este poluata de ei. Am vazut 2-3 care vindeau vata de zahar, dar cuminti si fara gura mare. Prosti sunt aia care le cumpara zaharul nu ei.

#23
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Ce se mai poate vizita interesant pe langa Slanic ? in limita de vreo 50 -60 km maxim ??

#24
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Tg Ocna cu salina
Monumentul Eroilor si Manastirea Magura Ocnei se afla pe Dealul Magura din Targu Ocna
Manastirea "Stefan cel Mare" de pe Muntele "Bolovanu"
Zona Valea Uzului situata la 12 kilometri vest de orasul Darmanesti

#25
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Mersi de info. Poti sa imi spui cum se prezinta drumul pana la Damanesti si de acolo pana la baraj ?

#26
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Din pacate nu, dar am auzit ca e cam rau tot ce in inspre Moinesti si Darmanesti.

#27
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Stie cineva ceva de pensiunea aceasta ? Vreau sa merg dupa Pasti si am ramas uimit ca sunt foarte ocupate si doar aici am gasit disponibil.

Edited by TLGTLC, 01 April 2012 - 20:43.


#28
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Are cineva impresii recente din Slanic Moldova? As vrea sa merg pentru o zi, doua si vreau sa vad daca merita.

#29
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 Spadan, on 11 august 2014 - 11:12, said:

Are cineva impresii recente din Slanic Moldova? As vrea sa merg pentru o zi, doua si vreau sa vad daca merita.
Aer curat,verdeata,liniste,ape minerale.In rest,mai nimic de facut.Dupa 2-3 zile urli la luna.

#30
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Văd că se investește în continuare.

http://www.slanic-mo...Slanic-Moldova/

#31
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
http://www.bacau.net...slanic-moldova/

Tarife la telescaun

#32
panaiteiancu

panaiteiancu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 02.03.2013
M-ar interesa daca a mai fost cineva de curand la hotelul Eurovacanta din Slanic. Am inteles ca este renovat complet si isi merita cele trei stele. Merg in iunie acolo pentru 10 zile si sunt foarte curios sa stiu la ce sa ma astept.

#33
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Ce v-a impresionat la Slanic Moldova? Totul este o ruina, constructii neterminate drumuri cu pietris mamutul ala de hotel Venus conditii de cazarma nimic modern saracie lucie.

#34
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Ruină? De ce zici asta?

#35
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 cincicinci, on 03 aprilie 2016 - 19:11, said:

Totul este o ruina,
Eh,nici chiar asa...

#36
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Bun, sa vedem si partile bune. Familiile cu copii vor fi supermultumite pentru ca, copii pot alerga cat este ziua de lunga prin parcul din stayiune, fantana din mijlocul parcului ii va incanta pe micuti, gasiti jucarii de toate felurile la tarabele din parc, pentru adulti remy, sah, carti de joc ochelari de soare margele si cercei pentru doamne. Mai jos de parc este o biserica cred ca, catolica dar foarte frumoasa, impunatoare si veche. Un lant de magazine si o piata asigura minimul necesar alimentar. In piata gasiti fructe , branza , preparate locale din carne, fructe de padure vara, carne si mici pentru cei care vor sa faca gratar. In partea cealalta a statiunii pastravi din pastravaria proprie   mici si bere. Aici campeaza multe rulote a caror posesori stau acolo toata vara. Aerul, oxigenul, iti incarca bateriile, de la acest camping incepe padurea cu multiple izvoare (daca or mai fi, ca romanu pune robinet si pe aerul respirat), padurea si muntii de jur imprejur sunt magnifici. Pentru cei cu pretentii exista un hotel Dobru de trei patru stele cu conditii foarte bune, cred ca are si piscina. Pe la hoteluri se organizeaza excursii, daca ati venit cu masina, salina este la 18 km, 18 lei intrarea , autobuzul 5 lei, inainte de salina care este undeva in stanga este orasul unde gasiti de toate, banci piata farmacii, sh, imbracaminte de tot felul si gara cfr. In slanic moldova sunt hoteluri bune cu all inclusiv si piscine.
Daca nu esti singur, cu siguranta te vei simti minunat.

Edited by Barboso, 25 May 2016 - 16:05.
Post dublat


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate