Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Evocasa Optima

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
leuta

leuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.04.2007
Pentru cei incantati de proiect si de preturile mici de la ADAMA, sfatuiesc sa citeasca forumurile despre EDENIA si Evocasa Swiss Cottage. Respectiv www.edenia-titan.ro, http://forum.softped...howtopic=290376, http://forum.softped...howtopic=198632. Sunt unul dintre cumparatori si pot sa va spun sincer ca desi preturile par rezonabile, calitatea este departe de standardele actuale. Daca totusi va hotarati sa cumparati, atentie la contract si la procedurile de receptie ale locuintei. Pentru remedierea deficientelor la locuinte in ansamblurile amintite ar trebui suportate cheltuieli de 5000 - 15000 euro de locuinta, in conditiile in care sunt deja locuite si desfacerea peretilor pentru izolare fonica, de exemplu, ar crea un mare disconfort. Pentru cei neincrezatori pot face oricand o demonstratie (la EDENIA, de exemplu), dar este de ajuns sa mergeti la acest ansamblu si sa intrebati pe orice locatar care va iese in cale si o jumatate de ora  nu-i ajunge sa va povesteasca.

#20
GIMBEAN

GIMBEAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 19.03.2007
Va recomand cu caldura : http://www.foisorului.ro/

Edited by GIMBEAN, 02 November 2009 - 11:48.


#21
seic

seic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.02.2009
Oare sa nu isi merite banii un apartament de doua camere ( 75000 euro) in acest complex ???


  La 70000 - 85000 euro cred ca se gasesc apartamente doar in zona Vitan - Confort City, Zona Domnesti, zona Voluntari, zone care nu au metrou, tramvai, autobuz.Cred ca un apartament in acest complex ar fi o alegere buna.
  si eu sunt interesat de un apartament cu 2 camere, stie cineva un alt cartier intr o  zona ok la aceste preturi.

#22
jijea

jijea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 13.02.2005
Ma duc in aceasta saptamana sa vad complexul la fata locului si va tin la curent. Mi se pare o oferta foarte ok de la Adama, insa am vazut ca foarte multi clienti ai lor sunt nemultumiti de alte proiecte.

#23
deliutza

deliutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.04.2008
Salut!

Nu mai este nimeni interesat de acest proiect?

#24
mittzi81

mittzi81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.02.2010

View Postdeliutza, on 21st January 2010, 17:30, said:

Salut!

Nu mai este nimeni interesat de acest proiect?
Ai facut toate actele? Cum ti s a parut contractul? Banuiesc ca e vorba de blocul deja ridicat, ai idee cand se apuca de finisaje si cand te poti muta ??? Iti poti alege anumite finisaje ?

#25
deliutza

deliutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.04.2008
Da, este vorba de blocul deja ridicat. De mutat, conform antecontractului, s-ar putea sa ma mut la sfarsitul lui Iulie. Se poate intarzia, din cauza cadastrului , intabularii si birocratiei care planeaza asupra lor. Sunt la stadiu de finisaje interioare (este mult prea frig sa se apuce de exterior). La mine in apartament  au pus faianta in bucatarie, gresia in baie, rigips pe toti peretii (asta era acum 2-3 saptamani cand am fost ultima data).
Culorile finisajelor poti sa ti le alegi, exista o paleta destul de vasta de unde sa poti alege (gresie, faianta, parchet, usi interioare).
In legatura cu contractul, spre deosebire de ce scria cineva mai sus, l-am negociat si tot ce nu mi-a convenit s-a rezolvat. Adama intr-adevar are experienta foarte mare in dezvoltare rezidentiala si stie ce fel de contracte sa foloseasca, insa asta nu inseamna ca noi, clientii suntem batuti in cap si ne fraieresc astia. Nu asta e scopul, iti garantez.
Ca orice contract bilateral, e bine sa il citesti atent, sa cauti orice clauza care te dezavantajeaza etc. Orice articol pe care il descoperi ulterior si care te dezavantajeaza poate fi atacat in instanta.
Numai bine

#26
mittzi81

mittzi81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.02.2010

View Postdeliutza, on 15th February 2010, 19:08, said:

Da, este vorba de blocul deja ridicat. De mutat, conform antecontractului, s-ar putea sa ma mut la sfarsitul lui Iulie. Se poate intarzia, din cauza cadastrului , intabularii si birocratiei care planeaza asupra lor. Sunt la stadiu de finisaje interioare (este mult prea frig sa se apuce de exterior). La mine in apartament  au pus faianta in bucatarie, gresia in baie, rigips pe toti peretii (asta era acum 2-3 saptamani cand am fost ultima data).
Culorile finisajelor poti sa ti le alegi, exista o paleta destul de vasta de unde sa poti alege (gresie, faianta, parchet, usi interioare).
In legatura cu contractul, spre deosebire de ce scria cineva mai sus, l-am negociat si tot ce nu mi-a convenit s-a rezolvat. Adama intr-adevar are experienta foarte mare in dezvoltare rezidentiala si stie ce fel de contracte sa foloseasca, insa asta nu inseamna ca noi, clientii suntem batuti in cap si ne fraieresc astia. Nu asta e scopul, iti garantez.
Ca orice contract bilateral, e bine sa il citesti atent, sa cauti orice clauza care te dezavantajeaza etc. Orice articol pe care il descoperi ulterior si care te dezavantajeaza poate fi atacat in instanta.
Numai bine
sper sa mearga sa scriu aici . vroaim sa intreb cam la ce clauze ai renuntat din ctr e,si mai vroaim sa intreb daca se mai poate negocia pretul ....

#27
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007
A mai cumparat cine intre timp aici?

#28
seic

seic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.02.2009
Am inteles ca in zona se deschid 2 noi supermaketuri ( real & metro ) si urmeaza o noua zona comerciala ( mai mare decat baneasa shopping center ) in zona Sicomed. pe site ul celor de de evocasa optima scrie ca mai sunt doar 18 apartamente in primul bloc, nu exista nici o persoana care sa ne spuna mai multe despre acest proiect sau altceva mai interesant in zona ?
Exista cine care si a cumparat apartament fara balcon in acest bloc, detalii ..... -_-

#29
ciumpalak

ciumpalak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 26.09.2006
locurile alea de parcare de langa bloc sunt cu plata sau care apuca ?

#30
Zyxu

Zyxu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.07.2006
Sa resuscitam putin topicul.
Eu si cu prietena suntem interesati sa cumparam un apartament in Evocasa Optima.
S-a mutat cineva, au probleme mari?

Am inteles ca preturile sunt oarecum negociabile, in functie de ce 'fata ai'. A avut cineva reducere la pretul de lista?

Multumim!

#31
alexene22

alexene22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.11.2010
Salutare!

Eu am fost ieri sa vad blocul si apartamentele si par ok. Intrebarea mea este: cand incepe lumea sa se mute in bloc? In acest moment este cam pustiu.

#32
Wolfian

Wolfian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 31.08.2005
ATENTIE MARE LA SUPRAFETELE UTILE .

AM SCRIS SPECIAL CU LITERE MARI SI ROSU.

O zi buna.

#33
dandavid

dandavid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2011
mare atentie : urmariti forumul complexului si mai discutam dupa adresa este :   optima punct forumgratuit punct ro

Edited by dandavid, 04 April 2011 - 20:56.


#34
mihai_rem

mihai_rem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.01.2010
http://www.evocasa-o...rtament/19.html

Vand apartament 2 camere in complexul Optima (dezvoltator Adama)
Apartamentul (nr. 19)se afla la etajul al 2-lea, are expunere Sud si vedere libera neobturata de alte cladiri inalte.
Suprafata apartamentului este de 65 mp (61.17 ap. + 3.85 balconul). In reclama dezvoltatorului si altor investitori apare cu o suprafata de 74.7 dar in contract asta e ceea ce se cumpara, diferenta de ~15% cred ca sunt spatiile commune atat la apartamentul de tipul acesta cat si la celelalte apartamente.
Eu am achizitionat apartamentul inca din faza de proiect cand erau disponibile cam toate apartamentele si am convingerea ca am ales de departe cel mai frumos si mai bine amplasat apartament din intreg imobilul.Apartamentul este liber si nu a fost locuit (veti fi deci primii care il veti folosi ;) )
Valoarea apartamentului este de 68.250 E cu TVA 5 % inclus (65.000 E net) suma mai mica cu 7000 de euro decat cea solicitata de dezvoltator celor care au cumparat celelalte apartamente similare (acest tip de apartament nu mai este disponibil :) )

Contact: 0748.02.88.53 Mihai Florescu

http://www.evocasa-o...rtament/19.html

#35
mihai_rem

mihai_rem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.01.2010

View Postmihai_rem, on 29th April 2011, 19:26, said:

http://www.evocasa-o...rtament/19.html

Vand apartament 2 camere in complexul Optima (dezvoltator Adama)
Apartamentul (nr. 19)se afla la etajul al 2-lea, are expunere Sud si vedere libera neobturata de alte cladiri inalte.
Suprafata apartamentului este de 65 mp (61.17 ap. + 3.85 balconul). In reclama dezvoltatorului si altor investitori apare cu o suprafata de 74.7 dar in contract asta e ceea ce se cumpara, diferenta de ~15% cred ca sunt spatiile commune atat la apartamentul de tipul acesta cat si la celelalte apartamente.
Eu am achizitionat apartamentul inca din faza de proiect cand erau disponibile cam toate apartamentele si am convingerea ca am ales de departe cel mai frumos si mai bine amplasat apartament din intreg imobilul.Apartamentul este liber si nu a fost locuit (veti fi deci primii care il veti folosi ;) )
Valoarea apartamentului este de 68.250 E cu TVA 5 % inclus (65.000 E net) suma mai mica cu 7000 de euro decat cea solicitata de dezvoltator celor care au cumparat celelalte apartamente similare (acest tip de apartament nu mai este disponibil :) )

Contact: 0748.02.88.53 Mihai Florescu

http://www.evocasa-o...rtament/19.html

niciun doritor?
PRETUL ESTE USOR NEGOGIABIL
astept ofertele voastre

#36
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011

View Postmihai_rem, on 25th June 2011, 14:03, said:

niciun doritor?
PRETUL ESTE USOR NEGOGIABIL
astept ofertele voastre


Ofer 30 k.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate