Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cea mai buna linie ADSL

- - - - -
  • Please log in to reply
412 replies to this topic

#397
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Parametrii liniei ADSL de 10 Mbs.

Attached Files



#398
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Asta e reteaua mea, slabuta dar asta e.

Attached File  Capture5.JPG   91.25K   85 downloads

#399
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
pareri despre linia mea de la tara ,scornicesti olt la casa

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   116.73K   80 downloads


#400
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View PostHouseFreak, on 07 iulie 2017 - 20:06, said:

pareri despre linia mea de la tara ,scornicesti olt la casa
La limita de stabilitate,parametrii foarte slabi,atenuari cat Casa Poporului,mai ales pe download. SNR-ul este la limita,oricand poti avea desincronizari ale modemului (daca nu le ai deja) si viteza de 6 Mb/sec este tot ce se poate da pe acea linie.
Daca nu ai deconectari mai ales cand ploua,norocul tau. Din experienta iti spun,este o linie cu zgomot mare,atenuari foarte mari pe download,SNR mic si la limita stabilitatii.
Asta este,cu asta defilezi.

#401
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View PostTehnicianul1970, on 07 iulie 2017 - 22:15, said:

La limita de stabilitate,parametrii foarte slabi,atenuari cat Casa Poporului,mai ales pe download. SNR-ul este la limita,oricand poti avea desincronizari ale modemului (daca nu le ai deja) si viteza de 6 Mb/sec este tot ce se poate da pe acea linie.
Daca nu ai deconectari mai ales cand ploua,norocul tau. Din experienta iti spun,este o linie cu zgomot mare,atenuari foarte mari pe download,SNR mic si la limita stabilitatii.
Asta este,cu asta defilezi.


din pacate la casa nu am alte variante , pana acum nu am avut desincronizari ,sa vedem dupa furtuna

#402
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Posted Image

Attached Files



#403
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ooooo, să-ți trăiască și la mai mare maestre @Nimcid25 :lol: Cred că rupi netul cu vitezele alea :lol:

#404
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Dacă are destule dischete, scapă lejer…
[ https://media.giphy.com/media/yUUvcJqy5IMaA/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#405
rolfro

rolfro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.01.2007
Ieri m-am abonat la Telekom, serviciul Internet L, prin celebra sârma, ADSL. Atasez mai jos un print screen cu specificatiile retelei si viteza, cu rugamintea de a-mi spune si mie cum este linia mea.Se incadreaza in parametrii, e loc de mai bine? Multumiri anticipate!

Attached Files



#406
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
6 Mbps.
Cred că atât îți pot oferi cu un randament cât mai mare.

Edited by KyKyKyKy, 12 January 2018 - 14:32.


#407
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View Postrolfro, on 12 ianuarie 2018 - 09:22, said:

Ieri m-am abonat la Telekom, serviciul Internet L, prin celebra sârma, ADSL. Atasez mai jos un print screen cu specificatiile retelei si viteza, cu rugamintea de a-mi spune si mie cum este linia mea.Se incadreaza in parametrii, e loc de mai bine? Multumiri anticipate!
In ce zona a tarii? Alti provideri mai de "Doamne ajuta", n-ai in zona?
Linia este in parametrii destul de OK pentru 6 Mb/sec. Proba cea mai buna este cand ploua zdravan.Daca nu ai deconectari in perioadele acelea,este OK.

#408
rolfro

rolfro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.01.2007
Multumesc frumos pt raspunsuri amandurora. V-am adresat intrebarea deoarece la semnarea contractului, tipul de la ofertare mi-a zis ca are disponibil in zona mea Internet M la 6 Mbps, la pretul promotional de 5.95 E cu TVA si internet L,  la 12 Mbps cu 2 euro mai scump. Evident ca m-a interesat internetul mai rapid, adica dublu la viteza pt 2 e in plus. Insa dupa ce mi-ati scris cred ca mai bine ramaneam la internet M. Oricum dupa zeci de teste pe speed test nu mi-a trecut niciodata de 5,5Mbps download si 0.80 mbps upload. Cred ca acesta este maximul posibil in locatia mea. Apropo de locatie, mentionez ca sunt la bloc, intr-un municipiu resedinta de judet cam la 1km de DSLAM, stiu asta pt ca l-am intrebat pe tehnicianul care mi-a instalat netul. Totusi ca o remarca personala, vreau sa va spun ca initial am fost tentat sa imi iau internet mobil de la orange sau vodafone 4G, prin routerul lor, la pretul de 12-15 euro. Insa dupa cateva teste cu telefoanele personale, atat pe orange cat si pe vodafone, desi aveam semnal full si viteze ametitoare de 192 Mbps, 186Mbps download si 35 Mbps download, pe computerul personal, accesand diverse site-uri, am constatat cu stupoare ca merge mai fin, mai cursiv, netul prin ADSL de la Telekom desi are doar 6Mbps. Incurcate-s caile Domnului....Posted Image

#409
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
La bloc in municipiu resedinta de judet mi se pare imposibil sa nu existe RDS sau UPC.

Cel mai fin si cel mai cursiv merge netul pe FTTB-FTTH.

#410
rolfro

rolfro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.01.2007
Ehheee, stiu cum merge... Am deja gigabitul de la digi in doua locatii! Insa din motive independente de vointa mea nu ma puteam abona la noua adresa decat la telekom sau internet mobil. Din nefericire telekomul nu are in acest bloc fibra. Dar sunt multumit si asa...Pot rula in browser 5 videoclipuri pe youtube la calitate HD 1080, toate mergand cursiv simultan. La descarcat sta mai prost, aproximativ 650kbs. Pe mine ce ma interesa era cum stau cu setarile si parametrii retelei adsl, nefiind familiarizat cu snr, dslam-uri, etc.

#411
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
La ADSl e destul de simplu: viteza negociata intre DSLAM si modem depinde de calitatea cablului de pe traseu, lungime si numarul de conexiuni(care pot fi oxidate, din pacate ). Daca sunt cabluri RTC de la 1800 toamna, sa nu te astepti la viteze mari, mai ales in rural.

#412
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View Postrolfro, on 15 ianuarie 2018 - 09:44, said:


Păi scrie clar: Ai 6 Mbps la descărcare și 0,98 Kbps pentru încărcare din maximul de 17,8 Mbps la descărcare și 1 Mbps la încărcare. Linia pare stabilă la valorile astea, dar la o viteză superioară o poate desincroniza des.

#413
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
[ https://www.speedtest.net/result/7434801111.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
vdsl

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate