Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Universitatile Spiru Haret si Petre Andrei au ramas fara acreditare.

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#91
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
chiar acum ma uit pe realitatea-tv....e si androneasca......dar cred ca in max. un an or sa se limpezeasca apele...doar vin alegerile si asta e o paine de mancat ....pacat de timpul investit si de banuti.....

#92
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007

View PostImperathor, on 16th July 2009, 13:19, said:

Exista cumparatori de diplome obligati sa marce banul: angajatii din acele domenii in care pana ieri erau de ajuns 12 clase, iar acum este obligatorie facultatea. Am o cunostinta de familie care este casiera intr-o institutie publica de la terminarea liceului. Obligata sa faca facultate, s-a dus la Spiru. Femeia aia nu o sa invete nimic, nu are niciun interes: ce o poate invata fac de economie despre meseria de casiera si nu a invatat ea in 15 ani la locul de munca? Exact acelasi lucru o sa il faca si cu studii superioare la Spiru, la Oxford sau fara...
Educatorilor de la casele de copii li se recomanda psihologia... O sa ajungem o tara de psihologi...


A.......nu,nu se recomanda psihologi.Teoretic ar trebui sa se recomande pedagogi.In plus,psiholog nu ajungi dupa ce termini facutatea ,niciodata n-am avut impresia ca unu care termina 4 sau 3 ani de studiu al Psihologiei se poate numi psiholog.Daca gasesti astfel de specimene care au impresia ca daca au facu o facultate si vor sa te ''psihanalizeze'',e recomandat sa le eviti.Edit:pe ele,pe specimene.:))

Edited by Balalaika, 17 July 2009 - 07:44.


#93
miki68

miki68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 24.08.2007
Cine stie sa-mi spuna cat e taxa de inscriere pentru sustinerea licentei la SH?

#94
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
Gata, s-a razgîndit :D
E ok :D

#95
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
E show de presa, dupa cum am mai spus nu e nimic legat de calitate... doar nu crezi ca antrena guvernul in proces pe o lege pe care ar pierde de ex ideile alea vehiculate cu anularea retroactiva, aia o pierd de la prima infatisare daca o baga :D Vorbe multe, concret pe hartie nimic ! Apropo intrebare cu subinteles, cand a cumparat spiru cladirea din politehnica... si era doamna rector pe acolo... de ce nu a comentat nimic de ei si abia acum s-a trazit ? (raspunde cine stie)...

Edited by andreic, 18 July 2009 - 15:39.


#96
dianasexxy

dianasexxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 28.06.2009
deci... pana la urma... daca ne inscriem la spiru ne vor fi recunoscute diplomele?

#97
dunarealbastra

dunarealbastra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.07.2009
Depinde de facultatea aleasa. Cel mai indicat lucru este sa studiati lista de pe situl ministerului. Majoritatea facultatilor din Bucuresti din cadrul USH par a fi acreditate, cel putin eu asa stiu. Formele de invatamant la distanta raman suspecte.
Este cit se poate de clar ca acest scandal a izbucnit chiar acum in pragul inscrierilor iar Ministrul Ecaterina Andronescu face tot posibilul de a redirectiona interesele tinerilor catre formele de invatamant de stat.
In opinia mea, studentii de la facultatile din cadrul USH, cele neacreditate ar trebui sa dea in judeacata ministerul pentru ca prin ignoranta lor au permis niste anomalii.

#98
JoAnneVanHeff

JoAnneVanHeff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 07.08.2008
Referitor la buna pregatire a celor de la stat in comparatie cu studentii de la universitatile particulare, am un exemplu recent: o prietena, studenta la engleza-spaniola, la stat, care a avut chiar si o bursa Erasmus, sustinea sus si tare ca e corect a spune "I want to rain". Am incercat sa o conving ca forma corecta e "I want it to rain", dar nu renunta la ideea ei. S-a convins doar dupa ce am intrebat niste vorbitori nativi.
Sa fii student la limbi straine, la stat, si sa nu stii lucruri elementare e strigator la cer.
P.S. Eu am absolvit la o universitate particulara.

#99
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View PostJoAnneVanHeff, on 24th July 2009, 20:25, said:

P.S. Eu am absolvit la o universitate particulara.
La distanță? Că asta e marea problemă la Spiru Haret: învățământul la distanță.

#100
spirurullz

spirurullz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.07.2009
haretistilor...dans  :lol:

http://www.happyfish..._in_invatamant/

#101
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
Haoleu a venit si o clona care nu stie ca examenele oricum se dau la zi :lol:

Edited by andreic, 25 July 2009 - 02:37.


#102
spirurullz

spirurullz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.07.2009
http://clubliteratur...ul.ro/node/3110

"SC 94 CSA, din Turda, “angajează asistent coordonator vânzări, studii superioare efectuate la zi, exclus 'Spiru Haret'“."

"Doamna Pataki se dezlănțuie în receptor: “La noi, în Turda, este un val mare de cetățeni cu studii superioare efectuate la 'Spiru Haret'. Se duc la Cluj, la 30 de kilometri, și se fac cu studii superioare. Eu am terminat facultatea la zi, la 'Babeș-Bolyai', știu ce înseamnă seminarii, lucrări, examene și cât de greu se obține o notă spre 10. Ei toți au medii de la 9,50 la 10. Dau câte două-trei examene pe zi, ce examene or fi și alea! Și printre angajații noștri, care taie găini, avem studenți la 'Haret', eu îi văd aici cum muncesc și nu știu când învață. Nu zic, or fi și oameni competenți printre licențiații de la 'Haret', dar toți care au venit la noi la angajare au picat la interviu și am decis să nu îi mai acceptăm, că ne pierdem timpul de pomană”."

“Eu am făcut jurnalistica ca să apar la televizor, să fiu admirată și ca să merg la interviuri cu rochii mișto”, spune Mihaela Blaga. Este din Sebeș. E o nepoată îndepărtată a lui Lucian Blaga. Părinții i-au cumpărat garsonieră în Berceni ca să stea liniștită și să-și vadă de facultate. A terminat facultatea de doi ani. A scris multe articole de-atunci, dar nu i-a fost publicat nici unul. Rochii mișto tot și-a luat, că lucrează la un fast-food. Nici ea nu fumează."


cred ca am spus tot cu asta ...

:lol: haretistilor...dans  :lol:

View Postandreic, on 25th July 2009, 03:36, said:

Haoleu a venit si o clona care nu stie ca examenele oricum se dau la zi :lol:

stiu...am vazut aici  :lol:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Cg3XSq3RFks?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

shake'it ...shake'it  :lol:

Edited by spirurullz, 25 July 2009 - 04:08.


#103
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
Degeaba te agiti, indivia e mare dar seaca iar biciul de stat loveste dar nu pocneste, va plati la proces impreuna cu sustinatorii din clasa politica care evident vor fi taxati :lol: Propaganda, distragerea atentiei de la subiectul adevarat adica  baniiiiiiii, balci etc... lumea oricum merge inainte si nu-i pasa, spre enervarea clonelor si celor care se cred cu pregatire mai cu motz dar nu stiu de ce, le e frica de concurenta ca de dracu domne :) Ia vezi, poate mai gasesti un subiect interesant ceva cu protectia animalelor sau Rosia Montana in caz ca subiectul base l-ai epurizat :P

Edited by andreic, 25 July 2009 - 04:40.


#104
spirurullz

spirurullz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.07.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Wh5SAj12lcQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8zp--JGOqtw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ismE3tYafIY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

invidia asta... eu chiar sunt invidios, de ce sa nu ma chinui ca astia din filmuletze, sa dau coate, pumni, picioare sa pot sa dau un examen, cum sa nu fi invidios pe asa ceva... :lol: cat dai atata face...daca isi permit toti taranii diplome...

eu cred ca universul comploteaza impotriva Universitatii Spiru Haret si ca Ivy League ar trebui sa ii ofere un loc acestei prestigioasa producatoare de ca... studenti  :D cu inalte conduite morale si intelectuale...

deja vad titlurile de maine din ziare:

"USH a inlocuit Harvard in topul Universitatilor"

"Profesorii de la MIT migreaza catre USH"

"Insusi Barack Obama sa inscris la USH: aici intradevar se face carte  :lol: "

si Aurelian Bondrea sta pe tronul sau de aur si toti rectorii in frunte cu Ecaterina Andronescu vin sa-i pupe mana si sa-i aduca ofrande...

dar pana atunci...

move it...move it :D

Edited by spirurullz, 25 July 2009 - 05:21.


#105
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
Se citeste disperare in ceea ce scrii, mai pompeaza ca oricum nu rezolvi nimic da macar faci exercitiu; unde e lege clara nici ministerul nu poate desface, de calitate li se falfaie statului poti fii sigur de asta altfel si-ar auto desfiinta unitatile, uite ce alesi si ce clasa politica avem... iar cand astia s-au format nici nu exista privatul si uite ce tari sunt si ce bine ne merge cu ei, si nu ma refer la juniori ca oricum aia nu fac nimic in afara de imagine si decor, taticii si matusile conduc :lol:

Edited by andreic, 25 July 2009 - 05:31.


#106
spirurullz

spirurullz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.07.2009
cioban de particulara eu iti aduc argumente, tu nu...  :lol:

#107
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003

View Postspirurullz, on 25th July 2009, 06:28, said:

eu iti aduc argumente,
Iutubul ? :lol: De ce nu incerci hi5 sau manele.ro ? :)

#108
spirurullz

spirurullz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.07.2009
si simplul fapt ca va face presa publicitate in fiecare zi ma face sa ma simt excelent  :lol:

asa faceti si voi economii la bugetele de publicitate...macar nu va puteti plange ca nu aveti destula :lol:

cu dedicatie pentru cei de la spiru:

Ce bine-mi pare ca ai luat teapa
Ce bine-mi pare ca ai pierdut
Ca toate hainele ti-au intrat la apa
Ca nu mai ai nimic din tot ce-ai avut.
Ce bine-mi pare ca ai luat teapa
Ce bine-mi pare ca ai pierdut
Ca toate hainele ti-au intrat la apa
Ca nu mai ai nimic din tot ce-ai avut.

'Alo? Bai mestere. Fii atent, sunt cu niste
oameni aicea...
si vrem sa-ti spunem ca ne bucuram c-ai luat
teapa!
Stai ca mai e cineva aiciea, ti-l dau la
telefon.'
'Salut. Sunt Bogdan. Uite, te-am sunat sa-ti spun
ca-mi
pare bine si mie c-ai luat teapa! Uite, iti mai
dau pe cineva
sa vorbeasca cu tine, OK? Pa.'
'Alo? Sunt mama lui Bogdan. Sa stii ca ma bucur
c-ai dat faliment.'
'Sarut-mana. Sunt un copil de pe strada si sunt
fericit ca ai necazuri.'


:lol:

Edited by spirurullz, 25 July 2009 - 05:38.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate