Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Geografie sau GEOGRAFIA TURISMULUI

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
catalin30041

catalin30041

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.03.2009
Sunt absolvent de cls 12 promotia 2008 -2009 profil Uman sectia Stiinte-Sociale si as dorii sa urmez facultatea de geografie , dar sunt nehotarat nu stiu ce sa aleg Geografie sau Geografia Turismului  care credti k esti mai bine va rog frumos sa imi spuneti si mie. Va multumesc anticipat  :D

Edited by Lucian_M, 06 September 2010 - 23:23.


#2
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007
Eu sunt la Geografia Turismului. Pot sa iti spun ca nu e diferenta foarte mare intre cele doua specializari. Doar ca mai faci si obiecte din domeniul turismului. Insa nu te astepta la o facultate usoara, chiar daca asa suna/pare la prima vedere. Materiile sunt complexe. Inveti cam tot ce tine de lumea asta, in afara de matematica, fizica si chimie... :)
Daca mai ai alte nelamuriri, iti raspund  ;)

Edited by Lucian_M, 06 September 2010 - 23:23.


#3
catalin30041

catalin30041

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.03.2009
cik am auzit k la Geografie Pura nu pot sa devin decat Profesor de Geografie iar cu geografia Turismului pot sa lucrez in turism si in multe alte domenii dar eu am vazut k la Fac din Iasi mai exact la Alexandru Ioan Cuza este mater din Turism si Dezolvoltare Regionala  asta inseamna in domeniul Turismului dupa cum suna va rog frumos sa imi raspundeti k sincer nu vreau sa supar pe nimeni dar profesorul meu mi-a spus k este o prostie Geografia turismului si mai bine aleg Geografia Pura va multumesc anticipat :)

Edited by Lucian_M, 06 September 2010 - 23:23.


#4
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007
Intr-adevar, la Geografia Turismului faci foarte multe discipline si practic sunt locuri de munca pe disciplina. Ai o varietate de optiuni pe care sa te specializezi in viitor si sa iti gasesti un loc de munca. Mie imi place facultatea asta, daca ar fi sa aleg din nou, tot aici as da. Acum depinde de fiecare...
Uite, poti intra aici si vezi aproape toate obiectele pe care le faci la fiecare specializare. Tot acolo iti spun si ce ai putea lucra in viitor.
A si inca ceva - facultatea din Bucuresti e cea mai complexa din tara in domeniul asta. Am cunostinte la aceasta facultate si in alte orase si e diferit ce fac ei, fata de ce se face la Bucuresti.

Edited by Lucian_M, 06 September 2010 - 23:23.


#5
catalin30041

catalin30041

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.03.2009
Multumesc mult de sfat dar eu aleg Univeristatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi www.uaic.ro ce spui despre aceasta facultate este buna din punct de vedere profesional profesori bine pregatiti si buni pedagogici sau este numa numele de aceasta facultate ? Multumesc Anticipat

Edited by Lucian_M, 06 September 2010 - 23:24.


#6
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007
Aveti mai putine discipline decat noi, profii sunt ok. Peste tot sunt profi buni. Proiectele din timpul anului sunt rare.  Acum sa nu te astepti sa fie o facultate usoara ^_^

Edited by Lucian_M, 06 September 2010 - 23:24.


#7
corneliaCbike

corneliaCbike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2009

 carcotasa13, on 8th July 2009, 01:57, said:

Eu sunt la Geografia Turismului. Pot sa iti spun ca nu e diferenta foarte mare intre cele doua specializari. Doar ca mai faci si obiecte din domeniul turismului. Insa nu te astepta la o facultate usoara, chiar daca asa suna/pare la prima vedere. Materiile sunt complexe. Inveti cam tot ce tine de lumea asta, in afara de matematica, fizica si chimie... :)
Daca mai ai alte nelamuriri, iti raspund  ;)


'carcotasa13' --imi poti lasa un id de mess te rog frumos,sa vorbim mai multe?e cam incomod sa scriu aici,avand in vedere ca am cateva intrebari.Multumesc

#8
Jh0NNy07

Jh0NNy07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.08.2007
Salut. si eu as vrea sa intru la facultatea de geografie pt ca geografia a fost una din materile mele preferate din totdeauna dar nu stiu exact ce as putea sa fac dupa ce termin facultatea unde pot sa ma angajez.cei care care sunt la geografie sau au terminat lasati si voi un id sa mai vorbim.ms anticipat

#9
Sementube

Sementube

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.03.2008
Are careva subiecte asemanatoare sau care s-au dat la admitere la Geografia Turismului la Bucuresti? M-ar interesa, daca se poate.

#10
nebunici28

nebunici28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.04.2008
In ce orase( in afara de Bucuresti si Iasi, din cate am citit aici) e facultate de geografia turismului? Si cum e admiterea? Eventual si taxele de scolarizare. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate