Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie tavan?

Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...
 ¨Pentru ca ti-a placut Einstein &...

Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik
 Puț apa in comuna Berceni Il...

Configurare router TP-Link (trans...

Informatie job secundar

VLC Media Player
 WoW Ascension parere

Eliberare fiscal - ajutor

Caut un NVR model HGNVK-48902

Baterie Macht

Copiere agenda de pe un mobil pe altul

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

Piorel

Piorel

Senior Member

• Grup: Senior Members
Mi-am facut recent un abonament la Connex si mi-am luat un T630. Vreau sa copiez intraga agenda de pe myx 5-2 pe telefonul nou cu ajutorul unui soft. Am pentru sagem cablu de date iar pentru amandoua port infrarosu...

Ceva sugestii? Multumesc.

Ducu_P

Ducu_P

Junior Member

• Grup: Members
iti copiezi agenda pe SIM(sper ca sagem sa aibe facilitatea asta) , pui cartela in telefonul nou, si acolo iti copieze agenda in memoria lui

Piorel

Piorel

Senior Member

Ducule, analizeaza din nou (in caz ca ai facut-o prima data) ceea ce ai sugerat. Vei primi niste raspunsuri interesante.

Ducu_P

Ducu_P

Junior Member

sorry omule, m-am incurcat  :rolleyes:
n-am auzit de un soft separat care sa faca treaba asta, stiu doar ca la nokia este optiunea sa copii/muti numerele din memoria interna pe SIM sau invers, de pe SIM in memoria interna, a durat ceva pana am gasit-o la inceput dar a fost foarte folositoare pe urma, eu zic sa cauti mai bine prin meniu poate ai ceva asemanator...daca nu merge, creionul si hartia e garantat 100%  :D

EDGE

EDGE

Member

Softul Sagem-ului se numeste WellPhone si vine pe un CD in cutia tel. Instaleaza-l, descarca agenda pe PC si export-o ca fisier.csv si apoi importa fisierul .csv in lista de contacte a outlook. Mai departe instalezi softul de SE si dai synchronize..si that's it :)

Piorel

Piorel

Senior Member

EDGE misto. O sa incerc sa fac asta. Mersi frumos. Va tin la curent. Stiam de wellphone si am facut backup, sa vad cu exportatul cum merge.

Piorel

Piorel

Senior Member

Nu a deschis outlookul nici un fel de fisier, am facut inclusiv text. Trist......

slik

slik

Junior Member

de pe myx 5-2 poti trimite contactele din agenda prin irda pe orice telefon care are irda.  :)
dar de ce ti`ai facut abonament la conex si ti`ai luat un tel mai prost ca myx 5-2?  :rolleyes:

Edited by slik, 05 May 2005 - 16:50.

Piorel

Piorel

Senior Member

da.. mai putin pe T630 care nu cred ca stie vcard... E un CACAT de telefon, softul e dintre cele mai proaste posibile, se aude f. incet soneria, primesc beepuri si nu aud, ca sa nu mai vb ca daca am 2 apeluri ratate acum 3 min, mi le arata si pe alea de acum 10 ani etc..

Deci de prost am luat un telefon mai slab decat myx 5-2.... am tot auzit laude despre el. As mai zice ceva.... sa vi-l bagati pe undeva. Nervi...

O sa imi iau un myx 6-2 la liber de prin Germania cred si o sa scap de celebrul SE t630.

Parise

Parise

Member

Eu am avut un Siemens M55 si tot la fel am procedat cu agenda..
am transferat (manual ce e drept) toata agenda in Outlook si de acolo i-am dat sincronize. A mers la mare arta.
problema la chestii d'astea este ca fiecare (sau aproape fiecare) model de telefon are agenda intr-o alta forma.

Parise

Parise

Member

Eu am avut un Siemens M55 si tot la fel am procedat cu agenda..
am transferat (manual ce e drept) toata agenda in Outlook si de acolo i-am dat sincronize. A mers la mare arta.
problema la chestii d'astea este ca fiecare (sau aproape fiecare) model de telefon are agenda intr-o alta forma.

laurh

laurh

Member

Vin si eu cu o intrebare, aproximativ asemanatoare. Am un telefon de acum 5 ani, Nokia 3310. Toata agenda e pe SIM. As vrea sa ii fac un back-up acendei cu nr de telefon (m-as bucura sa imi fure telefonul, dar doar dupa ce imi fac back-up la agenta). Am un prieten care are un nokia 6600.
Intrebarea este, se poate face, in symbian (vreo aplicatie ceva) un back-up la numerele de telefon dintr-o cartela SIM, astfel incat sa am toata agenda sub forma unui fisier, iar cand vin cu un sim nou sa pot pune numerele lla loc ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate