Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Job in Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
turkish_dream

turkish_dream

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2009
Buna,

Am vazut pe diverse site-uri specializate ca este o cerere destul de mare in Turcia pentru profesori de engleza.
Eu am terminat Litere (franceza-engleza) si ma gandesc ca as putea avea un avantaj... Singura nelamurire pe care o am este legata de diploma TEFL pe care mai toti angajatorii o cer. Aveti idee daca se organizeaza astfel de cursuri in Romania?
De asemenea, stiti pe cineva care a lucrat ca profesor de engleza in Turcia? Poate cineva sa ne impartasesca din experienta? :)
Astept mesajele voastre!

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

View Postturkish_dream, on 6th July 2009, 00:18, said:

Buna,

Am vazut pe diverse site-uri specializate ca este o cerere destul de mare in Turcia pentru profesori de engleza.
Eu am terminat Litere (franceza-engleza) si ma gandesc ca as putea avea un avantaj... Singura nelamurire pe care o am este legata de diploma TEFL pe care mai toti angajatorii o cer. Aveti idee daca se organizeaza astfel de cursuri in Romania?
De asemenea, stiti pe cineva care a lucrat ca profesor de engleza in Turcia? Poate cineva sa ne impartasesca din experienta? :)
Astept mesajele voastre!

Probabil ar fi o experienta interesanta.
Stiu pe cineva care a lucrat acum cativa ani ca profesor de engleza la o scoala privata din China, unde exista o cerere fantastica.
Raspunsuri la intrebarile concrete pe care le-ai pus nu am dar poate stie cineva...

#3
cccbbb_2

cccbbb_2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 17.06.2007

View Postturkish_dream, on 6th July 2009, 00:18, said:

Buna,

Am vazut pe diverse site-uri specializate ca este o cerere destul de mare in Turcia pentru profesori de engleza.
Eu am terminat Litere (franceza-engleza) si ma gandesc ca as putea avea un avantaj... Singura nelamurire pe care o am este legata de diploma TEFL pe care mai toti angajatorii o cer. Aveti idee daca se organizeaza astfel de cursuri in Romania?
De asemenea, stiti pe cineva care a lucrat ca profesor de engleza in Turcia? Poate cineva sa ne impartasesca din experienta? :)
Astept mesajele voastre!

pentru TEFL incearca la British Council , pe Dorobanti(vis-a-vis de ASE) dar mai mult ca sigur gasesti tot ce-ti trebuie pe net.
cunosc un profesor de engleza din turcia , dar e turc ! si nu mai lucreaza ca profesor , e traducator la o multinationala in istanbul .

#4
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Ca sa devii profesor de engleza cu acte in regula si sa poti preda in orice tara ai nevoie de o acreditare TESOL sau CELTA. Eu am facut un curs TESOL in Grecia insa momentan scoala din Grecia s-a inchis si trebuie s ate orientezi catre un alt centru (UK, Praga, Barcelona etc.)

In Romania nimeni nu elibereaza o diploma care s ate ajute daca vrei un job bun in alta tara.

#5
eu2013

eu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 04.03.2013
se cer multi profesori de engleza,dar trebuie sa fie ``native english``...tu cum ai vb cu turcii?romaneste?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate