Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Costa Brava

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#37
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008

View PostV A L I, on 18th March 2010, 12:24, said:

E tentanta oferta asta cu 375 :)  - Costa Brava . M-as baga si eu ...

In ce statiuni si ce hoteluri ati ales ? Ar fi interesant pentru cei care s-au documentat sau au mai fost pe acolo sa zica ce hoteluri au ales etc...
Plecarea e de pe Baneasa ?
Plecarea e de pe Otopeni si zborul e cu  Vueling companie spaniola.  E vorba de Malgrat de mar.

Edited by Ntim, 13 May 2010 - 10:52.


#38
monik315

monik315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.01.2008
Multumesc frumos ! Vineri plec ... o sa va anunt cum a fost pana la urma  :peacefingers:

View PosteugeniaC, on 7th April 2010, 09:47, said:

monik315, eu zic sa stai linistita. Eu nu am stat la hotelul asta, dar m-am interesat si daca ar fi sa-i dau o nota, i-as da cam 3.5 din 5. Deci hotelul este bunicel, atat timp cat nu ai foarte mari pretentii.
Oricum, presupun ca mare parte a timpului ti-o vei petrece in afara hotelului.

Edited by monik315, 17 May 2010 - 10:38.


#39
narcat

narcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 02.01.2007

View Postmonik315, on 17th May 2010, 10:35, said:

Multumesc frumos ! Vineri plec ... o sa va anunt cum a fost pana la urma  :peacefingers:
Vacanta placuta si te asteptam cu vesti calde la intoarcere!

#40
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008
Malgrat de mar

Luni au sosit 2 grupuri de romani si inca unul marti.
2 cu taromul si unu cu vueling.
Plin de lume aici parca ar fi sezon. revin miine cu detalii.

#41
resy75

resy75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2008
Povesteste te rog cum a fost.Astept.Mersi mult

#42
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008

View Postresy75, on 28th May 2010, 18:29, said:

Povesteste te rog cum a fost.Astept.Mersi mult
A fost _______ceva de vis_____merita e altfel de turism , acum sunt __acasa si ma uit la....poze...
Am stat in Malgrat de Mar la aprox 60 km de Barcelona cu totul inclus  ,  plin de lume de toate natiile .
Inainte de a ajunge acolo am fost atentionat ca o sa ajung in o statiune mica....cind colo era mai mare ca mamaia am scris intentionat cu litera mica. Astia stiu sa faca _______TURISM____
Ma gindesc ce o fi acolo in sezon.

#43
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006

View PostNtim, on 28th May 2010, 19:49, said:

A fost _______ceva de vis_____merita e altfel de turism , acum sunt __acasa si ma uit la....poze...
Am stat in Malgrat de Mar la aprox 60 km de Barcelona cu totul inclus  ,  plin de lume de toate natiile .
Inainte de a ajunge acolo am fost atentionat ca o sa ajung in o statiune mica....cind colo era mai mare ca mamaia am scris intentionat cu litera mica. Astia stiu sa faca _______TURISM____
Ma gindesc ce o fi acolo in sezon.

Ati avut si excursia gratuita in Barcelona ? (in a cata zi de cand ati ajuns acolo..ce s-a vizitat)
La ce hotel ati stat? Ceva impresii..

Mersi.

#44
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008
Hotel  Tropic Park, excursia la Barcelona a fost inclusa in ziua a treia cu plecare de la hotel la ora 9 si intoarcere in jur de 18.
A fost cam pe fuga totul dar de unul singur fara ceva organizat la Barcelona in o zi vezi prea putin.
Peste tot plin de turisti si totul mai scump ca in statiuni.

#45
yubytu

yubytu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.09.2008
Salut
De obicei se pleaca in acea excursie in a 3-a zi?
Nu de alta dar vreau sa-mi organizez timpul pe zile, eu sunt putin mai calculat, pana nu am un plan schitat in cel mai mic detaliu ...   :D
Cu ce a-ti fost Vueling sau Tarom, au schimbat vreo ceva de ceea ce v-au promis?
Mancarea oke?
pls detalii pe 20 o intind si eu si de aceea vreau sa stiu cam ce mai am de facut pana atunci

O zi cat mai buna

#46
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008
In ziua cind am ajuns eu acolo au fost 2 grupuri separate de romani, un grup cu tarom care a plecat dimineata si un grup dupa masa tirziu cu vueling si am ajuns la hotel dupa 8 seara. Tot la 2 zile veneau alti romani.Grup in sensul ca se forma in Barcelona.  Mincare ok bufet suedez, statiune buna ( statiuni ca sunt 2 lipite una e Malgrat de Mar si una Santa Susanna). La fata locului ti se ofera contra cost mai multe excursii la pret in jur de 40 euro pe excursie. daca le iei pe toate nu mai vezi ce e pe acolo. Poti face lejer vizite in jur cu tren, trenul trece prin statiune.

Attached Files



#47
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
Atentie!
  Pt Tropic Park. Ce a fost de bine s-a cam zis. Acum , o parere de la fata locului (scriu de pe mobil)
1'daca v-ati luat oferta cu 395 E de la Perfect Tour, in care vi s-a zis ca o sa aveti ca bautura inclusa vin si apa va spun ca este prima tzeapa, pt ca nu sunt incluse.o apa plata la ei de 1.5l e 3.25e iar un vin aprox. 8e !!!
2.daca sunteti mai sensibili la caldura va spun ca nu aveti aer conditionat in camere (de la 1 iulie e funcțional). Totodata frigiderul din camera e inchis. Trebuie platit extra. Cam jenant pt un hotel ca se zice ca e de 4 stele (btw i-as da 3 stele cu indulgenta(comparativ cu RO, 2 cu stele cu alte tari vestice.macar e ok maincarea).
Compania cu care am zburat a fost Tarom. Super OK.

#48
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008
Depinde de unde iei biletul
Eu am avut inclus si vin si apa, la masa de prinz o sticla la  4  persoane, idem seara, de multe ori erau 2 persoane la masa fiinca erau plecati in excursii. idem apa. Pe bilet scria pensiune completa nu all inclusive. Linga hotel minisupermarket   1,5 litri de apa  0.50 euro.
Sejururile  cu tarom sunt mai scumpe decit cele cu vueling care e companie low cost.

Edited by Ntim, 04 June 2010 - 13:44.


#49
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
Prin cine ai avut luat biletul?  Noi l-am luat de la o firna din Bv dar operatorul era Perfect Tour.


Prin cine ai avut luat biletul?  Noi l-am luat de la o firna din Bv dar operatorul era Perfect Tour.

#50
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008
Tot prin o firma din Brasov.
Bilet luat la   Last minute. dar nu am vrut sa platesc pe net si am fost directionat spre o firma din TM .

Edited by Ntim, 04 June 2010 - 17:49.


#51
yubytu

yubytu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.09.2008
Asa detalii, ms mult baieti. Nu m-as mira sa ma trezesca la H Top Calella Palace cu aceeasi problema cu AC-ul, daca a stat cineva anul acesta perioada aceasta cu programul asta cum a fost hotelul la ce etaj e recomandat sa stai etc. MULTAM ALLZA

#52
yubytu

yubytu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.09.2008
Buna ziua. As dori mai multe detalii despre sejurul din Costra Brava, Calella.
Urmeaza sa plec si eu pe data de 20 si vrea sa stiu ce ma asteapta, de la mancare, conditii de cazare, pretul biletului la Renfe pana la Placa de catalunya, etc.

Multumesc mult

incerc sa trimit mesaje private si nu reusesc, asa ca am facut un duble post
si nu inteleg de ce nu pot modifica mesajul de dinainte, dar in fine

Edited by yubytu, 05 June 2010 - 08:44.


#53
monik315

monik315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.01.2008
Buna, din nou ... cum am promis , vin cu detalii in urma excursiei : in primul rand Spania este o tara superba ! ( se vede ca stiu oamenii sa-si exploateze la maxim frumusetille naturale si nu numai).Vremea a fost ok , dar pt plimbare : adica in jur de 25 grade. Baie am facut doar in piscina hotelului ( apa marii avea in jur de 15-16 grade )Hotelul a fost ok (nu i-as fi dat 4* , maxim 3*  : dar se facea curatenie in fiecare zi, apa calda la discretie si mancarea f buna )Deoarece am fost intrebata :  trenul din malgrat de mar pana in barcelona : 7.2 euro/pers/ dus-intors.Din malgrat de mar pana in blanes/callela/santa susana : 3.2 euro/pers/dus-intors.  Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere. Concluzia mea este : se merita sa mergi in Spania ! Barcelona este superba si ai ce vizita acolo ...  :peacefingers:

#54
yubytu

yubytu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.09.2008
Bine ai revenit.

Poze deca ai si poti sa povestesti de la mancare de la ce ore aveai servita masa, pana la cu ce operator ai zburat si daca a fost oke.
Orice e binevenit, vreun parc gen Portaventura, Water World, Marineland etc ai fost/pret etc, ce vrei tu eu sunt numai ochi.
Bagaje de cala/de mana? as avea extraordinar de multe intrebari, dar cand si cum poti si tu, multam.


PS: se pleaca atat cu Vueling cat si cu Tarom? cei care ajung dimineata cu Tarom-ul cine ii asteapta cum ajung la hotel, c'mom ppl details :P


PS: un operator, un moderator daca paote actualiza postul sa fie doar din 2010 ca e sezon nou pachet nou si sa vada fiecare ce il asteapta fiindca programul ata ruleaza la diferite preturi tot sezonul, multam

Edited by yubytu, 07 June 2010 - 08:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate