Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Costa Brava

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#19
narcat

narcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 02.01.2007

View PostV A L I, on 18th March 2010, 11:24, said:

E tentanta oferta asta cu 375 :)  - Costa Brava . M-as baga si eu ...

In ce statiuni si ce hoteluri ati ales ? Ar fi interesant pentru cei care s-au documentat sau au mai fost pe acolo sa zica ce hoteluri au ales etc...
Plecarea e de pe Baneasa ?
Buna , statiunea este Callela iar hotelul Callela Top Palace  4*sau similar iar plecarea este de pe otopeni.Am mari emotii pentru ca niciodata nu am plecat cu  oferta speciala sper sa fie bine.Noi am luat oferta de la [Agentie Turism].Vacanta placuta tuturor! Pupicii !
!

Edited by ferrellroo, 21 March 2010 - 00:04.


#20
resy75

resy75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2008

View PosteugeniaC, on 19th March 2010, 11:18, said:

Si eu m-am interesat de oferta asta cu 365 euro cu ultima plecare pana pe 17 mai. Oferta de care vorbesc eu are pensiune completa inclusa, 7 nopti si zbor TAROM, deci plecarea e de pe Otopeni.
Totusi, pentru ca m-am trezit cam tarziu si in mai nu este asa de cald, m-am interesat de o alta oferta de la respectiva agentie de turism pentru vara.
E un pic mai scump, dar asta si pentru ca e in plin sezon :). Am intrebat de early booking si au hoteluri cu reduceri de 5% pana la sfarsitul lunii aprilie si mai. E vorba de pachete de 7 nopti cu mic dejun, demipensiune, pensiune completa sau all inclusive si zbor TAROM cu plecare sambata.
Din oferta primita eu m-am hotarat cam 90% pentru:
Plecare pe 28 august, 453 euro/persoana cu mic dejun la Hotel Neptuno 3*. 5% reducere pentru rezervari achitate pana la 30 aprilie. Inca ma gandesc daca sa iau si supliment pentru demipensiune...
Sper ca am fost de folos tuturor celor care se gandesc sa plece in Costa Brava.


Am luat oferta de 365 de euro/7n/pers. de la o agentie din deva,pentru Calela ,hotel Calela Palace 4*,All Incl,Costa brava(adica costa maresme,mai corect).Oferta era din 15 apr-13 iunie.Eu plec din 13 iunie .Inca nu stiu cu ce companie voi zbura si de pe ce aeroport.stiu doar ca e din bucuresti zborul...si mai stiu ora plecarii,care bineinteles se poate modifica.Oricum oferta e fantastica!!! :peacefingers: Din ianuarie tot caut....in turcia si grecia la pretul asta si la aceleasi conditii si nu am gasit.AAAA   si mai e ceva:am si o excursie in Barcelona in pretul  asta.Sa speram ca va fi OK totul...Va voi povesti oricum...Ceauuu :P

#21
eugeniaC

eugeniaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 29.10.2009

View Postresy75, on 20th March 2010, 23:22, said:

Am luat oferta de 365 de euro/7n/pers. de la o agentie din deva,pentru Calela ,hotel Calela Palace 4*,All Incl,Costa brava(adica costa maresme,mai corect).Oferta era din 15 apr-13 iunie.Eu plec din 13 iunie .Inca nu stiu cu ce companie voi zbura si de pe ce aeroport.stiu doar ca e din bucuresti zborul...si mai stiu ora plecarii,care bineinteles se poate modifica.Oricum oferta e fantastica!!! :peacefingers: Din ianuarie tot caut....in turcia si grecia la pretul asta si la aceleasi conditii si nu am gasit.AAAA   si mai e ceva:am si o excursie in Barcelona in pretul  asta.Sa speram ca va fi OK totul...Va voi povesti oricum...Ceauuu :P
Buna, eu m-am interesat din nou la agentia de unde am primit celelalte variante (de fapt la Callcenter-ul agentiei) pentru Costa Brava si am aflat ca au prelungit programul ala la 365 euro - un pic mai scump (395 euro) - in luna iunie. Sunt aceleasi conditii (7 nopti, pensiune completa, zbor TAROM, excursie in Barcelona). M-am hotarat pe ultima plecare, de pe 14 iunie (la o zi dupa tine :D), hotelul inca nu-l stiu, pentru ca se confirma pachetul, urmand sa aflu hotelul cam cu 2 saptamani inainte de plecare. Nu-mi fac probleme insa, toate sunt de 4* si au review-uri bune, iar agentul m-a asigurat ca agentia nu promoveaza hoteluri proaste. Printre hoteluri este si Calella Palace, asa ca poate ne vedem :P.

#22
monik315

monik315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.01.2008
buna ... si eu am prins oferta speciala in Costa Brava : mai precis 375 euro : pensiune completa, transport + taxe + excursie in Barcelona. Plec pe 21 mai in Malgrat de Mar si voi sta la hotelul Tropic Park 4* . Mai sta cineva la acest hotel ? Sau a stat cineva ... :huh:

#23
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
Pe Trip Advisor zice si de bune si de rele  despre hotelul asta..

http://www.tripadvis..._Catalonia.html

Eu nu am mai prins oferta la pretul asta. Totusi plecam pe 1 iunie cu 395 E. Hotelul momentan nu ne-a fost confirmat si nici statiunea  :blush:

#24
monik315

monik315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.01.2008
da, am citit si eu review-urile ... dar asta a fost singurul hotel disponibil din oferta, oricum nu pare asa de rau :)

#25
musuroi

musuroi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 27.02.2008
salutare

Am facut rezervare la hotelul terramar din callela in luna iulie. M-ar interesa ce stiti despre transportul spre barcelona din aceasta statiune. Mersi.

#26
iepurila2009

iepurila2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 09.06.2009

View Postmusuroi, on 30th March 2010, 07:13, said:

salutare

Am facut rezervare la hotelul terramar din callela in luna iulie. M-ar interesa ce stiti despre transportul spre barcelona din aceasta statiune. Mersi.


sunt din gara din calella trenuri spre barcelona cam din 20 in 20 de minute
si faci aproximativ o ora pina in piata catalunya din barcelona

poti sa-ti cumperi bilet dus-intors (calella - BCN) daca bine retin aprox 6 euro de persoana dus intors

#27
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View PostV A L I, on 25th March 2010, 09:44, said:

Pe Trip Advisor zice si de bune si de rele  despre hotelul asta..
...
Aveti dreptate, dar va rog sa va aduceti aminte de povestea cu paharul. Unii vad doar partea plina, altii doar partea goala. Nu cred ca exista multe lucruri care sa multumeasca pe toata lumea. Ce va place dumneavoastra pare de neacceptat pentru altcineva. Si, de obicei, cei nemultumiti sunt mai vorbareti decat ceilalti.

Partea plina a paharului: <monik315> merge sa vada cu ochii ei/lui cum este acolo. Este cel mai important lucru.
<monik315>, petrecere frumoasa!

#28
eugeniaC

eugeniaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 29.10.2009

View PostV A L I, on 25th March 2010, 10:44, said:

Pe Trip Advisor zice si de bune si de rele  despre hotelul asta..

http://www.tripadvis..._Catalonia.html

Eu nu am mai prins oferta la pretul asta. Totusi plecam pe 1 iunie cu 395 E. Hotelul momentan nu ne-a fost confirmat si nici statiunea  :blush:
Buna VALI,
Si eu astept inca confirmarea hotelului (si deci si statiunea). Probabil ca ti-a explicat agentia, la tariful asta nu poti sa ai pretentii. Sunt foarte multe cereri, pretul este foarte bun si de aia seamana cu un program social mai mult.
Eu sunt sigura ca o sa te distrezi si o sa-ti placa Costa Brava :).

View Postmonik315, on 26th March 2010, 10:51, said:

da, am citit si eu review-urile ... dar asta a fost singurul hotel disponibil din oferta, oricum nu pare asa de rau :)
monik315, eu zic sa stai linistita. Eu nu am stat la hotelul asta, dar m-am interesat si daca ar fi sa-i dau o nota, i-as da cam 3.5 din 5. Deci hotelul este bunicel, atat timp cat nu ai foarte mari pretentii.
Oricum, presupun ca mare parte a timpului ti-o vei petrece in afara hotelului.

#29
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,305
  • Înscris: 17.04.2006
In general hotelurile din Malgrat del Mar sunt mai vechi, cu operatiuni cosmetice, ele arata ca o dama de 60 refurbisata, ce vrea sa para de 40 de ani. Mai bune si mai noi sunt cele din Santa Suzana, dar si mai scumpute. Avand in vedere ca nu stai prea mult in hotel, la 395 eur tot pachetul este f. ok. Se poate vizita Barcelona si toata coasta cu bani putini. Am vazut Tropic Park pe din afara si sunt convins ca este un hotel bunicel de 3*, cu masa in regim bufet DP foarte ok. Costa Brava este in general vizitata de "old peoples" din fosta DDR, care au pensii mai micute, fata de fratii din fosta RFG si care servesc statiunile aflate mai la sud.

Edited by metalactual, 15 April 2010 - 19:15.


#30
eugeniaC

eugeniaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 29.10.2009

View Postmetalactual, on 15th April 2010, 20:13, said:

In general hotelurile din Malgrat del Mar sunt mai vechi, cu operatiuni cosmetice, ele arata ca o dama de 60 refurbisata, ce vrea sa para de 40 de ani. Mai bune si mai noi sunt cele din Santa Suzana, dar si mai scumpute. Avand in vedere ca nu stai prea mult in hotel, la 395 eur tot pachetul este f. ok. Se poate vizita Barcelona si toata coasta cu bani putini. Am vazut Tropic Park pe din afara si sunt convins ca este un hotel bunicel de 3*, cu masa in regim bufet DP foarte ok. Costa Brava este in general vizitata de "old peoples" din fosta DDR, care au pensii mai micute, fata de fratii din fosta RFG si care servesc statiunile aflate mai la sud.
Da, asa-i. In Costa Brava se duc multi "seniori" ("old peoples" cum ii numesti tu  :)  ). Partea buna este ca acum oricine se poate duce la preturi mici - gen 395 euro (pana in luna mai), nu numai persoanele in varsta (cum era pana acum ceva vreme).  Si la pretul asta, merita sa mergi macar odata.

#31
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Să vedeți ce de tineret este pe Costa Brava în sezon  ;)    !
În opinia mea, fără a dori să supăr pe cineva, aș putea să spun că mai spre sud de Lloret de Mar încep stațiunile muncitorești, tip dormitor cu promenadă.

#32
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,305
  • Înscris: 17.04.2006
Cam asa este, Lloret este mai tinereasca, dar cam inghesuita, cele aflate mai la sud sunt pline de pensionari si familii cu copii, sau grupuri de copii - der este f. ok, pentru cei care nu vor voiata de noapte. Este frumos sa mergi odata...dar cam atat.

#33
iepurila2000

iepurila2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.03.2009
cum ajung din calella in Cadaqués?
exista  vre-un tren sau autobus?


multumesc

#34
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006
Plec si eu in iulie in Malgrat de Mar, numai ca ne-am facut singuri rezervarile online si la hotel si la avion, asa ca acum ma gandesc cu ce ajungem mai exact de la aeroport in statiune. Exista un tren direct de la aeroport sau trebuie sa ajung in oras, in Barcelona?

#35
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View Postiepurila2000, on 24th April 2010, 14:20, said:

cum ajung din calella in Cadaqués?
exista  vre-un tren sau autobus?


multumesc
Incepeti cu http://www.sarfa.com...php?id_idioma=3

#36
tedison

tedison

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.02.2010

View Postchristie, on 3rd May 2010, 13:53, said:

Plec si eu in iulie in Malgrat de Mar, numai ca ne-am facut singuri rezervarile online si la hotel si la avion, asa ca acum ma gandesc cu ce ajungem mai exact de la aeroport in statiune. Exista un tren direct de la aeroport sau trebuie sa ajung in oras, in Barcelona?
Cristie,stiu ca se poate lua trenul de la aeroportul El Prat -linia C2  pîna la statia Barcelona Saints ( sau statia Clot sau Playa de Catalunya) apoi se schimba cu C1  in directia Blanes ,unde  este  capatul de linie.Pretul aprox.3 euro/bilet. Rog colegii de forum sa ma completeze daca este cazul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate