Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 

Google Adsense Nelamurire

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Care este suma de bani per Click pe unu din ads-uri de la google adsense ?

#2
klwdyu

klwdyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 21.10.2007
"Cât mi se plătește?
Cât de mult câștigați depinde de mai mulți factori inclusiv cât de mult ofertează un client AdWords pe site-ul dvs. - veți primi o parte din ceea ce plătește agentul. Cea mai bună modalitate de a afla cât de mult veți câștiga este să vă înscrieți și să începeți să afișați anunțuri în paginile dvs. Web."

#3
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postklwdyu, on 3rd July 2009, 22:33, said:

"Cât mi se plătește?
Cât de mult câștigați depinde de mai mulți factori inclusiv cât de mult ofertează un client AdWords pe site-ul dvs. - veți primi o parte din ceea ce plătește agentul. Cea mai bună modalitate de a afla cât de mult veți câștiga este să vă înscrieți și să începeți să afișați anunțuri în paginile dvs. Web."
Asta nu am inteles-o ,,Cât de mult câștigați depinde de mai mulți factori inclusiv cât de mult ofertează un client AdWords pe site-ul dvs.''
Te rog sa mai imi explici detaliat ce inseamna partea cu clientul ?
Eu stiam asa imi fac cont la Google Adsense copiez codu lacela HTML in continutul site-ului meu iar dupa aceea la numarul de clickuri pe acela reclama imi vin banii acasa
Nu inteleg care este treaba cu clientul despre care client este vorba ?

Edited by DiSk, 03 July 2009 - 21:46.


#4
klwdyu

klwdyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 21.10.2007
Pai sa luam un exemplu. Individul X si Y vrea sa isi faca reclama prin Google Adwords. Individul X vrea ca anuntul sau sa apara la cautarea "masini agricole judetul iasi" si Google ii cere sa zicem 2 centi/click, din care sa presupunem ca 1 cent/click iti revine tie. Individul Y vrea ca anuntul sa rezulte la "forum" , Google ii cere sa zicem 21 centi/click, din care  tie iti va da in jur de 7 centi/click.
Cam asta cred ca reprezinta "oferta" clientului.

#5
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Trebuie sa platesc o suma de bani lui Google Adsense de cand imi fac contul si dupa aceea lunar ?Am vauzt ceva taxa de activare a contului.

Edited by DiSk, 03 July 2009 - 21:55.


#6
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
mai exact pentru a exista adsense trebuie sa existe adwords (locul unde cineva plateste ca sa apara in reclama de la tine de pe site)
nu se stie exact ce procent din cat plateste acel cineva ajunge la tine

#7
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Si eu ce trebuie sa fac practic cu Google Adsense decat sa copez codul acela in site-ul meu nu ? evident dupa ce completez toate alea anterior adresa numele site-ul limba etc etc..si trebuie sa astept banii nu ? :D

Edited by DiSk, 03 July 2009 - 22:05.


#8
klwdyu

klwdyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 21.10.2007

View PostDiSk, on 3rd July 2009, 23:03, said:

Si eu ce trebuie sa fac practic cu Google Adsense decat sa copez codul acela in site-ul meu nu ? evident dupa ce completez toate alea anterior adresa numele site-ul limba etc etc..si trebuie sa astept banii nu ? :D


Acum nu poti decat sa astepti sa iti aprobe contul, cand iti va fi aprobat contul vei primi un email in care ti se explica ce trebuie sa faci.

#9
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
exact
sa nu-ti dai singur click pe reclame !!!

#10
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postklwdyu, on 3rd July 2009, 23:10, said:

Acum nu poti decat sa astepti sa iti aprobe contul, cand iti va fi aprobat contul vei primi un email in care ti se explica ce trebuie sa faci.
Si cu clientul care oferteaza cum ramana treaba ? eu nu trubuie sa fac nimic nu ? sau trebuie sa ma implic si eu ?

#11
klwdyu

klwdyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 21.10.2007

View PostDiSk, on 3rd July 2009, 23:11, said:

Si cu clientul care oferteaza cum ramana treaba ? eu nu trubuie sa fac nimic nu ? sau trebuie sa ma implic si eu ?

Nu. Clientul foloseste Adwords ,plateste lu` nea Gogu o suma din care acesta (Google) iti da si tie un mic procentaj.

Edited by klwdyu, 03 July 2009 - 22:16.


#12
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Tu te implici prin a scrie articole utile si relevante ca sa apara reclame de calitate.

Sa fiu mai precis:

X vine si face reclama la firma lui care trateaza hemoroizii. Reclama care se plateste cu 1 cent / click.
Microsoft (da, am vazut si reclame de la Microsoft) vine si face reclama la Windows Server 2008. Reclama care se plateste cu 50-100 centi / click.
Tu scrii articole despre statusuri de iahu meseingiar. Ia ghici care reclama va aparea? Exact, aia despre hemoroizi.
Daca tu scrii articole tehnice, de calitate etc. atunci vor aparea reclamele bine platite de la firme care merita sa-si faca reclama in AdWords.

Adica reclamele ce apar pe site-ul tau sunt STRICT LEGATE DE CONTENTUL DE PE SITE-UL TAU.

Reguli de aur:
- nu da singur click pe reclame
- nu iti pune prietenii sa dea clickuri pe reclame
- nu iti pune tovarasii sa dea clickuri pe reclame folosind proxy-uri
- nu pune reclame pe site-uri de warez, pr0n, torrente etc.
- nu pune reclamele si langa ele sa pui ceva gen "Da click pe reclame"
- nu pune reclamele intr-un popup
- scrie content de calitate
- plaseaza reclamele in locuri accesibile si vizible unde crezi ca userii isi vor arunca privirea

Cum functioneaza toata treaba:
X isi publica anuntul in AdWords si plateste pentru asta 20 centi (nu e treaba ta ce si cum...)
Y pune reclame de la AdSense pe site-ul lui (adica doar pui codul javascript generat in Adsense (da, e cod JS, nu HTML))
Z vine si da click pe reclame: tu primesti sa zicem ~7centi
Daca pe parcursul mai multor luni Y strange 100$ din clickuri (presupunand ca noi am terminat de strans minim 100$ in mai), va primi banii la sfarsitul lunii urmatoare (adica la sfarsitul lui iunie)

Regula de aur: Nu te juca cu Google...ei nu se joaca cu tine.
Regula de aur 2: Nu incerca sa trisezi crezand ca din atatea site-uri nu te vor prinde tocmai pe tine. Sistemul este automat si fiecare site e verificat.

#13
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View PostRCG, on 4th July 2009, 05:07, said:

Tu te implici prin a scrie articole utile si relevante ca sa apara reclame de calitate.

Sa fiu mai precis:

X vine si face reclama la firma lui care trateaza hemoroizii. Reclama care se plateste cu 1 cent / click.
Microsoft (da, am vazut si reclame de la Microsoft) vine si face reclama la Windows Server 2008. Reclama care se plateste cu 50-100 centi / click.
Tu scrii articole despre statusuri de iahu meseingiar. Ia ghici care reclama va aparea? Exact, aia despre hemoroizi.
Daca tu scrii articole tehnice, de calitate etc. atunci vor aparea reclamele bine platite de la firme care merita sa-si faca reclama in AdWords.

Adica reclamele ce apar pe site-ul tau sunt STRICT LEGATE DE CONTENTUL DE PE SITE-UL TAU.

Reguli de aur:
- nu da singur click pe reclame
- nu iti pune prietenii sa dea clickuri pe reclame
- nu iti pune tovarasii sa dea clickuri pe reclame folosind proxy-uri
- nu pune reclame pe site-uri de warez, pr0n, torrente etc.
- nu pune reclamele si langa ele sa pui ceva gen "Da click pe reclame"
- nu pune reclamele intr-un popup
- scrie content de calitate
- plaseaza reclamele in locuri accesibile si vizible unde crezi ca userii isi vor arunca privirea

Cum functioneaza toata treaba:
X isi publica anuntul in AdWords si plateste pentru asta 20 centi (nu e treaba ta ce si cum...)
Y pune reclame de la AdSense pe site-ul lui (adica doar pui codul javascript generat in Adsense (da, e cod JS, nu HTML))
Z vine si da click pe reclame: tu primesti sa zicem ~7centi
Daca pe parcursul mai multor luni Y strange 100$ din clickuri (presupunand ca noi am terminat de strans minim 100$ in mai), va primi banii la sfarsitul lunii urmatoare (adica la sfarsitul lui iunie)

Regula de aur: Nu te juca cu Google...ei nu se joaca cu tine.
Regula de aur 2: Nu incerca sa trisezi crezand ca din atatea site-uri nu te vor prinde tocmai pe tine. Sistemul este automat si fiecare site e verificat.
Pai si ce nu pot face un site cu continut care vreau eu in afara de ce scrie acolo sau sa fac un forum de discutii ? nici asa nu se poate ? asta stiam sa nu dau click eu prietenii cu proxyuri cred ca se poate promova un site si prin alte mijloace motoare de cautare top66 top100 top20 etc.
Pai si pot vedea udneva cati bani s-au strans ?

Edited by DiSk, 04 July 2009 - 09:01.


#14
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008

View PostDiSk, on 4th July 2009, 09:58, said:

Pai si ce nu pot face un site cu continut care vreau eu in afara de ce scrie acolo sau sa fac un forum de discutii ? nici asa nu se poate ? asta stiam sa nu dau click eu prietenii cu proxyuri cred ca se poate promova un site si prin alte mijloace motoare de cautare top66 top100 top20 etc.
Pai si pot vedea udneva cati bani s-au strans ?




  Ma asteptam sa vad un ,, MULTUMESC FRUMOS " nu sa incepi fraza  cu ,, PAI  ", daca le stii pe toate ce mai intrebi. Omul iti da mura in gura , daca nu pricepi din prima citeste de doua ori.


   Scuze pentru devierea de la subiect dar nu pot sa ma abtin cand vad asa ceva.

#15
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006

View Postfiumm, on 4th July 2009, 13:03, said:

Ma asteptam sa vad un ,, MULTUMESC FRUMOS " nu sa incepi fraza  cu ,, PAI  ", daca le stii pe toate ce mai intrebi. Omul iti da mura in gura , daca nu pricepi din prima citeste de doua ori.


   Scuze pentru devierea de la subiect dar nu pot sa ma abtin cand vad asa ceva.

Stai calm ca a 2-a oara nu ii mai scriam. Vroiam sa vad daca a zis macar un "Multumesc".

#16
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Multumesc RCG .Esti Multumit ?? PS Nici n-ati asteptat sa termin cu intrebarile in legatura de Google Adsense si gata atacati omul, da ma rog acum ce mai conteaza..numai are relevanta...

Edited by DiSk, 05 July 2009 - 10:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate