Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Magazin online Orange!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3147 replies to this topic

#2611
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postmorogan, on 20 noiembrie 2018 - 09:15, said:

Orange Helper cand va aparea in stoc noul IPad Pro 2018 si MacBook Air 2018?

Salut,

Produsul iPad Pro 2018 va fi disponibil in cursul acestei zile, iar MacBok Air 2018 va fi disponibil pana la finalul lunii noiembrie. Iti recomandam sa urmaresti site-ul nostru pentru noutati.

O zi buna,
Orange Helper

#2612
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 06.11.2008
@Orange_helper ti-am lasat un pm.

#2613
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postprotecties, on 20 noiembrie 2018 - 22:58, said:

@Orange_helper ti-am lasat un pm.
Salut,

Ti-am raspuns in privat.

O zi buna,
Orange Helper

#2614
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Ce mizerie de magazin online...
Am prins pe 15 noiembrie un samsung dex la 100 de lei si azi ma anunta ca a fost o eroare dar de fapt produsul nu era pe stoc.

Daca m ai lasat sa l comand...onorează comanda nu ma intereseaza pe mine ca ai avut eroare in site.
De unde stiu ca altădată nu vor face la fel?

Edited by lucianteo6, 26 November 2018 - 14:19.


#2615
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 06.11.2008
Aveai comanda aprobata? Eu o am aprobata pentru acelasi produs si nici azi nu a plecat de la ei...

#2616
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018

View Postlucianteo6, on 26 noiembrie 2018 - 14:19, said:

Ce mizerie de magazin online...
Am prins pe 15 noiembrie un samsung dex la 100 de lei si azi ma anunta ca a fost o eroare dar de fapt produsul nu era pe stoc.

Daca m ai lasat sa l comand...onorează comanda nu ma intereseaza pe mine ca ai avut eroare in site.
De unde stiu ca altădată nu vor face la fel?

E ceva frecvent la Orange.
Am in cont cred ca vreo 10 comenzi anulate sub motivul ca nu e stoc, ca e eroare. Ce e mai deranjant ca uneori ele figurau pe site inca IN STOC. Si nici macar nu erau toate la produse reduse, unele erau putin reduse, altele nu. La unul din ele l-am comandat iar dupa aproape o luna, si rezultatul a fost tot comanda anulata.
Ce castiga prin a enerva lumea degeaba nu stiu. Altfel nu imi explic de ce lasa pe site produse pe care nu au de gand sa le vanda ca nu le au.

#2617
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 06.11.2008
Interesant e faptul că un produs redus de la 200 lei la aproximativ 100 lei nu este livrat pe motiv de eroare/stoc insuficient dar un produs de peste 1000 de $ ( iPhone X ) redus din greșeală la 70 și ceva de lei este livrat fara nicio problemă...pai unde este eroare? Nu cumva cei de la Orange își dau arama pe fata? E 100% clar că eroarea cu iPhone X a fost strict o "eroare" de marketing pentru a atrage clienții .... păcat ca cei de la ANPC nu ii amendează serios cu o sumă considerabila pentru că pe viitor sa nu mai atenteze la astfel de tertipuri!

#2618
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Mi-au anulat și mie o comanda din cele 3 făcute in 15 Noiembrie pe motiv de eroare tehnica. In schimb colegului ce a prins X-le la 13 euro l-au livrat săptămâna trecută.

#2619
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018

View Postprotecties, on 27 noiembrie 2018 - 05:43, said:

Interesant e faptul că un produs redus de la 200 lei la aproximativ 100 lei nu este livrat pe motiv de eroare/stoc insuficient dar un produs de peste 1000 de $ ( iPhone X ) redus din greșeală la 70 și ceva de lei este livrat fara nicio problemă...pai unde este eroare? Nu cumva cei de la Orange își dau arama pe fata? E 100% clar că eroarea cu iPhone X a fost strict o "eroare" de marketing pentru a atrage clienții .... păcat ca cei de la ANPC nu ii amendează serios cu o sumă considerabila pentru că pe viitor sa nu mai atenteze la astfel de tertipuri!
E manevra de marketing, nu este evident?
De cate ori s-au onorat comenzile la preturi gresite a fost campanie de marketing... si ca la orice campanie au bagat produse de top, care sa socheze si sa atraga atentia.
In schimb daca nimeresti o baterie externa chinezeasca la jumatate de pret, teapa, comanda anulata, ca la aia n-au campanie de marketing preturi gresite, doar la iPhone cu 99% reducere se aplica campania conform regulamentului intern de la departamentul de marketing.
Trebuie sa fii foarte prost sa crezi ca e altceva decat o campanie... daca era vorba de seriozitate onorau de fiecare data cand faceau "erori", nu doar cand au campanie de la departamentul de marketing. Si ma refer aici atat la Orange cat si la emag.

Edited by geobut, 27 November 2018 - 17:52.


#2620
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 06.11.2008
Că sa drege busuiocul cei de la Orange mi-au oferit ca bonus in locul Dex-ul un voucher de 20 de euro ce l-am folosit pentru a comanda o boxa Freshn Rebel boxa bluetooth Rockbox Slice rubiniu la pretul de 19 euro...vedeți și voi in poza atașată că defapt acel voucher NU valorează 20 de euro...Eu totuși îmi doresc DEX, daca nu cel comandat macar ceva echivalent. Era haios ca cei ce au comanda iPhone-urile X la 70 de lei primeau un voucher echivalent in locul telefonului.

Attached Files



#2621
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Mie mi-au dat doar 10 euro, așa ca eu zic sa fi mulțumit:-)

#2622
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 06.11.2008
Corect era să ofere un alt DEX așa cum alți clienți ce au comandat DEX-ul de 20 de euro au primit DEX-ul PAD care inca este in stoc...eu nu am comandat DEX-ul pentru a face bișniță cu el ci ca să îl folosesc. Repet, păcat că cei de la Orange prefera să piardă aproape 1000 de euro ( vezi "greșeala" cu iPhone X ) dar nu sunt in stare să ofere un produs la un preț să zicem normal ce a stat ore întregi pe site ca fiind în stoc...frumos mai e că 3 operatori Orange mi-au confirmat în scris că atât timp cat comanda este aprobată o sa primesc produsul inclusiv Orange Helper-ul mi-a zis asta..și ca să am răbdare că e o perioada aglomerată fiind multe comenzi de black Friday. Oare departamentul de Marketing al Orange vede ce se scrie aici pe forum? Nu, nu sunt mulțumit de cei 20 euro ( defapt 17.84 euro ) oferiți...vroiam sa fiu și eu mulțumit cum au fost cei ce au comanda iPhone-urile cu preț greșit.

#2623
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Au scos toate accesoriile din magazinul online.... Nu mai e nimic in stoc.

#2624
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 06.11.2008
@Orange_helper ce se intampla cu comenzile facute online pe site-ul orange.ro in perioada 1-6 Ianuarie 2019? De ce sunt anulate fara sa fim anuntati? De ce nu se livreaza ? Culmea e ca produsele sunt pe stoc sau in stoc limitat...

Edited by protecties, 15 January 2019 - 14:16.


#2625
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postprotecties, on 15 ianuarie 2019 - 14:16, said:

@Orange_helper ce se intampla cu comenzile facute online pe site-ul orange.ro in perioada 1-6 Ianuarie 2019? De ce sunt anulate fara sa fim anuntati? De ce nu se livreaza ? Culmea e ca produsele sunt pe stoc sau in stoc limitat...
Salut,

Vrem sa verificam si noi situatia si te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi numarul comenzii.

O zi buna,
Orange Helper

#2626
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 06.11.2008
Am trimis mesaj.. astept un raspuns. Produsul comandat este cel din poza atasata cu discount. Aceasta comanda a fost anulata desi pe site-ul Orange produsul este pe stoc - https://www.orange.r...ody-composition

Cumva comanda a fost anulata datorita faptului ca am folosit un cod de reducere oferit de site-ul Orange ?

Daca da, de ce nu au fost anulate si comenzile celor ce au prins tot pe site-ul Orange Iphone-urile X la 70 si ceva de lei cand a fost " problema " de Black Friday 2018?

Attached Files



#2627
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Pentru cine dorește,voucher 10% pt accesorii: 606557361920678

#2628
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 18.11.2009

View PostNimcid25, on 18 ianuarie 2019 - 16:07, said:

Pentru cine dorește,voucher 10% pt accesorii: 606557361920678

Multumesc. L-am folositPosted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate