Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

obzor

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
max888

max888

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.06.2009
cine merge in 22.07.2009 la Obzor?

#2
sandrino

sandrino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.07.2007
2 masini, 2 familii. avem intrare pe 19.07

#3
max888

max888

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.06.2009

 sandrino, on 9th July 2009, 17:59, said:

2 masini, 2 familii. avem intrare pe 19.07
pe unde ieșiți din România? Giurgiu?

#4
sandrino

sandrino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.07.2007
inca nu ne-am decis. ma batea gandul sa ies pe la vama veche ca sa merg cat mai putini km prin BG. Sunt cam 80-100 km in plus, dar sper sa fac economie la cotizatii la politia bulgara. Unde sunteti cazati ? la hotel sau la apartamente ???

#5
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,198
  • Înscris: 13.07.2005
Mai bine mergeti cu ferryboatul pana in Turcia si veniti de-acolo spre Obzor.
Sunt si mai putini km prin Bulgaria !

Dupa ce s-au scris zeci, sute de pagini despre Bulgaria. tot mai sunt personaje care vor sa merga incolonati prin Bulgaria si prefera sa faca 100 km in plus pe drumurile din Romania, sa stea 3 ceasuri blocati la Cernavoda, alte doua ore Cernavoda - Constanta in ideea foooarte profunda de a face mai putini km in Bulgaria.

Asta desi s-a spus si repetat de sute de ori, de sute de oameni diferiti, ca in Bulgaria se circula muult mai bine decat in Romania, drumurile sunt mai bune, mai drepte, nu trec prin toate satele si catunele iar politia bulgara te opreste doar daca o gafezi semnificativ.

Daca mergi legal, ajungi la destinatie muuult mai repede decat prin Vama Veche, relaxat si odihnit.

Dar mai bine nu riscati sa patiti asa ceva !

#6
sandrino

sandrino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.07.2007
pleaca cineva pe 21 in aceasta directie ?

#7
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Eu plec pe 1 iulie.

Sunt din Galati si ies pe la Vama Veche din tara si asta pentru ca este cel mai aproape pentru mine. Mi-a placut atat de mult anul trecut, incat anul asta ma duc tot acolo, dar la alt hotel. Si am fost destul de inspirat incat am urmat indicatoarele de Varna, nu cele de statiuni (balcik, albena si celelalte). Drum liber si masini putine. De mult timp nu mai fusesem asa relaxat la volan. Pana si Varna am trecut-o pe centura ocolitoare. Iar odata iesit din Varna pe podul ala mare, nu prea ai sanse sa te ratacesti in drum spre obzor/nessebar. Pana la Burgas n-am ajuns.

Vad ca posturile tale sunt de anul trecut. Ai mai fost ?

#8
sandrino

sandrino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.07.2007

 cristi.r, on 17th June 2010, 19:18, said:

Eu plec pe 1 iulie.

Sunt din Galati si ies pe la Vama Veche din tara si asta pentru ca este cel mai aproape pentru mine. Mi-a placut atat de mult anul trecut, incat anul asta ma duc tot acolo, dar la alt hotel. Si am fost destul de inspirat incat am urmat indicatoarele de Varna, nu cele de statiuni (balcik, albena si celelalte). Drum liber si masini putine. De mult timp nu mai fusesem asa relaxat la volan. Pana si Varna am trecut-o pe centura ocolitoare. Iar odata iesit din Varna pe podul ala mare, nu prea ai sanse sa te ratacesti in drum spre obzor/nessebar. Pana la Burgas n-am ajuns.

Vad ca posturile tale sunt de anul trecut. Ai mai fost ?


am fost anul trecut si ma duc si anul asta. pentru o familie cu copil mic este extraordinar acolo. liniste, relaxare, conditii foarte bune

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate