Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cum astup gaura din sistem?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
ninon

ninon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 10.11.2004
Stiu ca nu exista siguranta pe internet , asta-i si motivul pentru care ma infurii pe cei 'interesati' de calculatoarele altora. :) )

#74
yonu

yonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 12.04.2005

add, on Apr 23 2005, 12:20, said:

drobul de sare...  mare vrajeala, ce daca stie cu ce browser navighezi? sau IP-ul?  unele aplicatii cer detalii de la browser ca sa stie ce sa-ti trimita in el. ip-ul ti-l vede orice server pe care intri, n-ai cum sa-l ascunzi... astea sa fie ultimile gauri de securitate ale sistemului vostru! sa fiti voi sanatosi ca sunt altele mult mai mari si mai periculoase.!

<{POST_SNAPBACK}>


EXISTA!


Daca va deranjeaza asa de mult chestia cu IP exista un program (din cele mai multe) care va ascunde IP-ul dar va papa putintel din viteza la net pt ca se conecteaza prin mai  multe servere, practic isi deviaza cursul. Eu l-am testat si se tine de treaba!

PS: Prog se numeste COPERNIC cei care-l vreti dati-mi un prv mes si zicetimi adresa de mail si se rezolva!

Edited by yonu, 02 August 2005 - 01:01.


#75
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002

yonu, on Aug 2 2005, 01:00, said:


EXISTA!


Daca va deranjeaza asa de mult chestia cu IP exista un program (din cele mai multe) care va ascunde IP-ul dar va papa putintel din viteza la net pt ca se conecteaza prin mai  multe servere, practic isi deviaza cursul. Eu l-am testat si se tine de treaba!

PS: Prog se numeste COPERNIC cei care-l vreti dati-mi un prv mes si zicetimi adresa de mail si se rezolva!

<{POST_SNAPBACK}>


Pai ala foloseste proxy-uri... si da, se poate ascunde ip-ul... gasesti un proxy anonim de ex. pe www.antiproxy.com, si il setezi in Connections -> Lan Settings. Se poate ascunde si browserul si sistemul de operare folosit daca tzii neaparat... Se poate chiar sa-ti rootezi conexiunea prin mai multe proxy-uri (normal, viteza scade in functie de lag-ul fiecarui proxy prin care trece conexiunea ta).

Bafta la paranoia !

#76
cprogrammer2005

cprogrammer2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 29.07.2005
io zic sa-l astupi




CUPULA e o statiune balneo-climatro-citronica   :coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate