Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

mica umflatura axila

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mihaigabriel

mihaigabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 15.05.2007
salut,de cateva luni am observat sub axila dreapta un mic nodul,nedureros,nu era dur,nu m-a durut nimic.am suferit doar de o mare gripa in intervalul asta.
acum cateva saptamani nodulul ala s-a marit si era ca un bob de mazare,il simteam bine la palpare. acum nodulul din nou s-a micsorat,abia se mai simte o mica umflatura,foarte moale si abia observabila la palpare.
da,nu am reusit sa ajung inca la medic sa-mi fac o ecografie sau ceva de genul si ma intrebam daca s-a mai lovit cineva de asa ceva (sunt mascul :) ).mersi

#2
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
eu am cateva" umflaturi" dar sunt lipoame. in axila pot sa fie si ganglioni si trebuie facut un diagnostic diferentiat.  marirea ganglionilor poate sa apara de la infectii pana la cancer. so... you never know. dar avand ca s-a retras... ma gandesc ca o fi de la gripa aia(care mai degraba o fi fost o pneumonie).
oricum doare? e rosie? e calda? e mobila sau fixa?dimensiuni? consistenta am inteles ca e moale...
astrea trebuie sa le stim ca sa ne dam cu parerea :D

Edited by maltese, 27 June 2009 - 06:48.
nu vorbi in numele altora


#3
mihaigabriel

mihaigabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 15.05.2007

View Postnegotzel00, on 26th June 2009, 22:22, said:

eu am cateva" umflaturi" dar sunt lipoame. in axila pot sa fie si ganglioni si trebuie facut un diagnostic diferentiat.  marirea ganglionilor poate sa apara de la infectii pana la cancer. so... you never know. dar avand ca s-a retras... ma gandesc ca o fi de la gripa aia(care mai degraba o fi fost o pneumonie).
oricum doare? e rosie? e calda? e mobila sau fixa?dimensiuni? consistenta am inteles ca e moale...
astrea trebuie sa le stim ca sa ne dam cu parerea :D

evident ca la doctor voi ajunge. nu doare,culoarea e putin vanata,nu e cald,e fixa,maxim 3mm,moale,fix la imbinarea dintre corp si brat.

Edited by maltese, 27 June 2009 - 06:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate