Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Transfreruri catre Romania; chathost;

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
adrianlazarescu

adrianlazarescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.04.2005
Salut !  :mellow:

Sa spunem ca "sunt" un chathost pe ifriends.com ori imlive.com si am un cont in $ la BCR (la vedere). Pot sa trec direct pe chathost datele contului, sau trebuie sa lucrez neaparat cu situri de genul paypal.com ? (desi ele nu fac transferuri catre Romania). Alte banci cu acorduri cu vestul in ceea ce priveste transferurile on-line exista? De exemplu, Amazon.com vinde oriunde in lume, din cate stiu ... Cum se procedeaza ?

Multumesc,

#2
alex_selaru

alex_selaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 23.01.2005
cand te inregistrezi pe site treci acolo numarul tau de cont de la BCR. Eu as recomanda totusi Raiffaisen Bank pentru ca ai sa lucrezi mai usor cu ei. Si sa ai mare atenti la ce declari atunci cand primesti banii daca nu vei fi acuzata de evaziune fiscala.

#3
adrianlazarescu

adrianlazarescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.04.2005
....Raiffeisen Bank pentru ca ai sa lucrezi mai usor cu ei.

De ce ? Ma intereseaza ca clientul sa nu faca eforturi pentru a plati, de ex. sa trimita faxuri sau altceva. Sa poata face transfer din contul lui la mine, ori daca are card sa plateasca prin POS.
Daca vorbim despre provenienta banilor, imi pot face un card corespondent cu contul la vedere, ca sa pot retrage bani de la ATM si nu de la ghiseu, sa nu ma intrebe nimeni nimic ?

#4
adrianlazarescu

adrianlazarescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.04.2005
Pe www.raiffeisen.ro sunt cateva informatii, printre care si faptul ca "ai acces la sumele depuse in contul tau curent in peste 200 de unitati Raiffeisen Bank din toata tara.
In plus, Raiffeisen Bank iti ofera gratuit, pentru contul curent in lei, un card atasat contului tau curent. Astfel, ai acces la sumele din contul curent la ATM-uri si cumperi cu ajutorul cardului platind direct la comercianti, chiar si in afara orelor de functionare a bancii. Cardul atasat contul tau curent in lei este international, ceea ce inseamna ca poti avea acces la contul curent oriunde in lume (in strainatate se face conversia automata a sumelor in lei in moneda tarii respective).
Poti desemna oricand alte doua persoane autorizate care sa aiba acces la contul tau curent la ghiseul bancii sau poti solicita carduri suplimentare cu acces la contul tau curent."

Numai cardul il pot folosi, sau si oricare alt strain poate alimenta (si on-line!?!)contul respectiv (al meu)?
Conversia se face si din valuta in lei?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate