Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Permis de conducere

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Asta ma intrebam si eu, daca te intreaba politistul cand ai intrat in tara, zici ca ieri. Doar nu te opreste zilnic. Daca te prinde iar, zici ca tot ieri te-ai intors, ai fost plecat in weekend.

Pentru straini sa zicem ca nu merge, ai viza cu data pe pasaport, dar pentru cetateni UE, ce motiv ai avea sa-ti preschimbi permisul?

#38
gigel12345

gigel12345

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2012
ma scuzati sant nou pe aici. am depus actele pentru preschimbare permisului italian in cel romanesc  in 27 iulie 2014.  pe 3 septembrie 2014 a expirat permisul italian si implicit dovada pe care politia mi-a dat-o. De atunci sant pieto. A venit raspunsul din Italia prin septembrie dar cei de la motorizare de acolo au gresi seria si numarul permisului .  Politia de aici a facut o alta cerere de verificare pa 20 octombrie 2014 si inca nu a venit nici un raspun. Am sunat la consulatul italiei la Bucuresti si mi s-a spus ca practica este la motorizare in Italia.  tinand cont ca de mai bine de 6 luni sant pieton stie cineva ce pot sa fac in continuare?

am uitat ...mentionez ca oricum scoala de soferi am facut-o in Romania acum18 ani si am preschimbat permisul romanesc in Italia di motive de munca

#39
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Intreb aici,doarece e posibil sa stie cineva mai bine decat mine.Permis romanesc de conducere,ce a fost schimbat in italian,in baza acordului de conversie stabilit intre cele doua tari.In termen de valabilitate,ma opreste Politia Rutiera,si imi recomanda sa imi schimb permisul in mioritic.Vreau sa stiu daca este obligativitate de preschimbare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate