Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

mesaj de eroare la transfer DV cu Panasonic DVX100

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ovitelu

ovitelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 30.06.2005
am o problema privind transferul imaginilor de pe caseta pe calculator in formata DV

am o camera Panasonic AG DVX 100 BE iar pt. derulat casetele folosesc un derulator cumparat acum 2 ani si care nu mi-a creat probleme pana acum (cred ca din cauza derulatorului)
am derulat casetele si am observat ca nu se mai decupla derulatorul cand ajungea la sfarsit, incalzindu-se in partea unde intra cablul de alimentare in derulator

am bagat casta in camera, am cuplat-o la calculator si am inceput captura
dupa 20 sec s-a oprit captura aparandu-mi pe ecran mesajul AUTO OFF S_REEL LOCK si mi-a mai si scos banda din caseta sifonand-o

am luat alta caseta derulata tot cu derulatorul si la fel dupa cateva zeci de secunde aceiasi problema

am luat o caseta mai veche de pe raft am introdus-o in camera am inregistrat cu camera peste 30 min am pus-o sa-mi redea si merge brici fara probleme

care sa fie problema si ce solutii imi recomandati sa pot realiza trensferul

am scos banda din carcasa ei si am bagat banda in alta carcasa si aceeasi problema

multumesc

#2
ovitelu

ovitelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 30.06.2005

View Postovitelu, on 23rd June 2009, 15:05, said:

am o problema privind transferul imaginilor de pe caseta pe calculator in formata DV

am o camera Panasonic AG DVX 100 BE iar pt. derulat casetele folosesc un derulator cumparat acum 2 ani si care nu mi-a creat probleme pana acum (cred ca din cauza derulatorului)
am derulat casetele si am observat ca nu se mai decupla derulatorul cand ajungea la sfarsit, incalzindu-se in partea unde intra cablul de alimentare in derulator

am bagat casta in camera, am cuplat-o la calculator si am inceput captura
dupa 20 sec s-a oprit captura aparandu-mi pe ecran mesajul AUTO OFF S_REEL LOCK si mi-a mai si scos banda din caseta sifonand-o

am luat alta caseta derulata tot cu derulatorul si la fel dupa cateva zeci de secunde aceiasi problema

am luat o caseta mai veche de pe raft am introdus-o in camera am inregistrat cu camera peste 30 min am pus-o sa-mi redea si merge brici fara probleme

care sa fie problema si ce solutii imi recomandati sa pot realiza trensferul

am scos banda din carcasa ei si am bagat banda in alta carcasa si aceeasi problema

multumesc


am fost la un prieten care are SONY VX2100 si se comporta la fel afisand un mesaj de eroare C:31:23

#3
ovitelu

ovitelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 30.06.2005
pana la urma am rezolvat problema

problema a fost din cauza deluratorului

au ajuns copii mei la el si a iesit cablul de alimentare din jakul de cuplare la aparat (alimentatorul ii universal pt. mai multe dispozitive si la capatul firului are o baba in care intra jak-ul cu doua picoruse) si cand l-am bagat inapoi m-am gandit eu ca daca nu-l bag corect fiind curent continuu sunt sanse sa se invara invers rotoarele in el si fix asa s-a intamplat, l-am bagat invers dupa care am fost plecat in concediiu si am uitat de problema pana cand am derulat casetele astazi si am facut spume la creier cu ce probleme mi-a creat
a trebuit sa desfac casetele si sa le rulez manual

am avut o zii agitata (dupa o saptamana de concediu deja am "intrat brusc in pita" cum se zice pe la noi)


consider topic incis

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate