Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Alternative la iPhone

- - - - -
  • Please log in to reply
299 replies to this topic

#289
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostMembruAnonim, on 1st November 2011, 23:10, said:

Miau miau http://www.samsungga...s-ii-help-desk/ , http://samsunggalaxy...p-and-Solutions

Ca să vedeți aici rarități de probleme din altă galaxie
Mah, seful Samsung nu a trebuit sa convoace presa sa le spuna ca da bumpere de plastic gratis pt ca pica semnanul cu el in mana, si nici n-a trebuit sa lea dea utilizatorilor lectii despre cum se tine sau nu un telefon. Pana se vor intampla toate astea, ciocu' mic si joc de glezna.

View PostHLG, on 1st November 2011, 23:28, said:

Nu`mi vine sa cred, parca telefoanele Samsung erau perfecte.
Nu sunt perfecte, dar asa cum sunt, impun un standard pe care cei de la Apple incearca din raspunteri sa-l ajunga. Cateodata reusesc... 6 luni mai tarziu. ;)

#290
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Nu sunt perfecte, dar asa cum sunt, impun un standard pe care cei de la Apple incearca din raspunteri sa-l ajunga

:no: ... ai greșit compania. Când telefoanele cu Android vor fi construite din materiale de o calitate premium și lumea o să stea la coadă în fața magazinelor pentru noul Galaxy 3 atunci o să stabilească ele standardele.

#291
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostMembruAnonim, on 2nd November 2011, 01:11, said:

... ai greșit compania. Când telefoanele cu Android vor fi construite din materiale de o calitate premium și lumea o să stea la coadă în fața magazinelor pentru noul Galaxy 3 atunci o să stabilească ele standardele.
N-am gresit chiar deloc. Fac ceva pe ele materiale, pe mine ma intereseaza performantele, atata timp cat Samsung sunt lideri la ecrane, procesoare, memorii etc, Apple sunt cei care incearca sa-i ajunga din urma, nu viceversa.

Cand o sa vad eu pe iPhone procesoarele, ecranele, ramii din actualele telefoane Samsung? iPhone-ul a fost actualizat acum 1 luna, si chiar si-asa e sub SGS2 pe care eu il am din Mai. ;)  

Sa nu mai vb de varianta americana a SGS2-ului, cu procesor dual-core la 1.5 Ghz (dublu decat iPhone 4S) si ecran SuperAmoled de 4.52 inch.

Si sa nu mai vorbim de faptul ca peste 3.5 luni va fi prezentat SGS3, care o sa stabileasca pasii de urmat pt cei de la Apple. ;)

#292
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nasol ca nu sunt lideri si la orice benchmark unde sunt puse in miscare acele procesoare, memoria ram si displayurile.

#293
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostMembruAnonim, on 2nd November 2011, 02:04, said:

Nasol ca nu sunt lideri si la orice benchmark unde sunt puse in miscare acele procesoare, memoria ram si displayurile.
Benchmark-urile sunt egal cu 0.

#294
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View PostHLG, on 1st November 2011, 20:44, said:

Unde e fanul "nambar uan" al Galaxy S2 sa vada stirea asta.
Cum se face ca Samsung nu starneste aceleasi reactii, dorinte? Sa fie oare prea prost si foarte putina lumea il vrea?


Poate targetul telefoanelor android sunt cei cu mai mult de doi neuroni in cap ;)
Te gandesti ca panaramele alea, vor iPhone din alt motiv decat sa-l etaleze ca ultimele panarame retardate? Snobismul si prostia atinge cote alarmante la nivel global, nu numai in Romania...
Ce ma intriga pe mine e faptul ca vii cu astfel de "argumente"... iPhone e atat de cool, ca ma duc sa-mi vand un rinichi ca sa-l iau pt. ca la dracu, altfel nu mi-l permit... :death:
Foarte tare  :puke:

#295
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Samsung Galaxy SII nu are nevoie de bumpere de plastic pentru ca tot telefonul este facut din plastic :)

Asa este, ai nevoie de 2 neuroni sa apesi pe o aplicatie Android decat pe una de Iphone :) De curios, cati au deschis un SDK de Android si unul de IOS?

#296
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002

View PostMUR_I0NUT, on 2nd November 2011, 00:09, said:

Of course, doar ca pana atunci... miau. ;)
n-as vrea sa-ti vorbesc despre bug-uri ale android... eu urmaresc doar topicul xperia x8 si nu-mi pare deloc ca fanii android sunt cei care sunt in masura sa se lege de bug-urile ios. au reusit sa gaseasca un bug si in ios si asta devine o stire?

#297
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
asta e cel mai de hazna telefon, plin de plastic si la 2300 de ron mai pui inca 300 de ron si iti iei un iphone 4 chiar 4s cu ecran mai mic dar e telefon nu tableta nici laptop ca imediat nu il mai puteti baga in buzunar, poate o sa va cumparati si o geanta de laptop sa il tineti acolo. Ia ziceti voi cam cum stati cu bateria si cu bugurile pe el. Vorbesc de Samsung SGS2. Ca vad ca toti compara tot felul de telefoane cu Iphone ca cica alea sunt mai bune, inca nici nu a aparut in Romania si deja stiu cum lucreaza. Si prietenul meu si-a vandut Iphone-ul 4 si si-a luat SGS 2 si ii pare acuma rau ca il tine bateria 1 zi, dar asta e fiecare cu ce crede de cuviinta ca i se potriveste. Si vad ca multi cunoscatori sunt aici, de la salahori la buldozeristi si gropari toti isi dau cu parerea ca ala e cel mai bun si nu asta, eu zic ca fiecare sa scrie ce il doare la topicul telefonului pe care il are, sa vada de ce au buguri si de ce nu le tine acumulatorul numai o zi, sa le scrie la firma de la care si-au luat telefonul sa nu mai foloseasca atata plastic, hartie si alte materiale.

#298
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View PostMUR_I0NUT, on 2nd November 2011, 00:53, said:

iPhone-urile Nu sunt perfecte, dar asa cum sunt, impun un standard pe care cei de la Samsung incearca din raspunteri sa-l ajunga. Niciodata nu reusesc...
Asa trebuia sa scrii.
Nu compara calitatea constructiei si feelingul lui i4/i4s cu prostiile alea de plastic de la Samsung.

View PostMUR_I0NUT, on 2nd November 2011, 01:44, said:

N-am gresit chiar deloc. Fac ceva pe ele materiale, pe mine ma intereseaza performantele, atata timp cat Samsung sunt lideri la ecrane, procesoare, memorii etc, Apple sunt cei care incearca sa-i ajunga din urma, nu viceversa.
Degeaba ai ecran de 100 inci, procesor de 100ghz si memorii de 100GB daca un telefon cu specificatii "mai proaste decat alea" se misca de 100 de ori mai bine.
Ce sa faci cu n`spe mii de rami,inci si herti daca telefonul si OS`ul e prost optimizat?


Cand o sa vad eu pe iPhone procesoarele, ecranele, ramii din actualele telefoane Samsung? iPhone-ul a fost actualizat acum 1 luna, si chiar si-asa e sub SGS2 pe care eu il am din Mai. ;)  
Nu ai sa vezi niciodata pentru ca Apple nu incearca sa copieze ce scoate Samsung pe piata, spre deosebire de Samsung (vezi procesul din Australia in care Samsung cere codul sursa Apple, poate asa mai invata si ei ceva).


View PostMUR_I0NUT, on 2nd November 2011, 02:12, said:

Benchmark-urile sunt egal cu 0.
Atunci de ce v`a laudati cu ele?
Ca S2 a batut i4 cu fractiune de secunda la incarcarea unei pagini?
Ca S2 a batut i4 la testul creat de niste tampiti de a da cu telefoanele de pamant?

View PostFlorinbv, on 2nd November 2011, 08:32, said:

Recunosc, e o mare prostie ce fac japonezii/chinezii pentru un telefon, dar ideea era ca acel telefon este mult mai dorit decat "adversarii" lui.

#299
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Chiar fandroidul postase benchmarkurile mai in spate :no:

#300
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Cand Androidele ies peste iPhone, atunci benchmark-urile sunt sfânte. Dar dacă cumva iPhone-ul întrece cu puțin Android-ul (De fapt în benchmark-uri iPhone 4S-ul e DE DOUĂ ORI mai rapid ca GS2-ul) atunci "benchmark-urile sunt egale cu 0"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate